Skocz do zawartości
BLiT

Komputer "do gier" za 7k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Zdecydowałem się na wymianę leciwego kompa na coś bardziej na czasie, jednak mam kilka dylematów odnośnie konfiguracji. Poniżej przedstawię co chciałbym kupić i z doborem jakich podzespołów mam problem. Sprzęt zostanie najprawdopodobniej zakupiony w x-komie. 

CPU: Intel i7-9700K

MB: MSI MAG Z390 TOMAHAWK

Cooler: SilentiumPC Grandis 2 XE1436

PSU: Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold

I tutaj rozpoczynają się schody: 

SSD: ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro lub ADATA 1TB 2,5'' SATA SSD Ultimate SU800 lub Crucial 1TB 2,5" SATA SSD MX500 lub ADATA 1TB 2,5'' SATA SSD Ultimate SU900 3D MLC NAND

Czy w komputerze do gier i multimediów jest sens montować szybkie dyski ssd M2 czy też za niewiele większe pieniądze uzyskać 2x większą pojemność

RAM: Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 (2x8GB) lub Corsair 32GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 (4x8GB)

Czy w w/w zastosowaniach jest sens 32GB ramu 

GPU: nowy RTX 2070, modele do około 2500 zł lub używany GTX 1080Ti, w tej samej cenie, z 1-2 letnią gwarancją , prawdopodobnie Zotac Mini ze względu na długość karty (nie chcę inwestować w obudowę, a moja stara mieści karty do 270 mm). Czy zainwestować w nowe technologie, czy w tej samej cenie uzyskać 10-15% wydajności więcej i narazić się na ewentualne postarzanie produktu przez nvidię. 

Czekam na Wasze porady i opinie na temat konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej wziąć 1TB SSD niż 500 szybszego, to jest fajny bajer, ale nadal bajer, to nie jest różnica taka jak kiedyś przy porzuceniu HDD.

16GB RAM spokojnie wystarczy, gry które wykorzystają choć trochę więcej to tylko ciekawostki.

Cytat

narazić się na ewentualne postarzanie produktu przez nvidię. 

Nie ma czegoś takiego, to tylko foliarstwo.

Ciekawi mnie jaki monitor do tego dasz, bo jakbym celował np. w 2k, to bym wolał zejść na i5 i kupić RTX 2080, a skoro się zastanawiasz nad dodaniem RAM, to raczej budżet ograniczony nie jest, naturalnie i7 jest o tyle lepsze, że łatwiej o rozwój, bo w przyszłości wystarczy tylko wymienić kartę graficzną w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze są jakieś ograniczenia budżetu, kilka "stówek" mogę dorzucić, ale to ma być komputer za około 7k.

Odnośnie RTX 2080 to GTX 1080 Ti zasadniczo oferuje zbliżoną wydajność, a mogę go mieć zauważalnie taniej i celuję w 1440 w 60 klatkach.

Chłodzenie, nie ma problemu, macho jest droższy raptem o 50zł. 

Temat SSD i ramu uważam za zamknięty, liczę jednak na jeszcze kilka opinii odnośnie gpu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o szybszym ramie, jednak planowałem zakup w xkomie, a tam trochę popłynęli z cenami, ewentualnie domówię oddzielnie. 

Jednak czekam na opinie odnośnie tematu nowy RTX 2070 vs używany GTX 1080 Ti, może ktoś się jeszcze wypowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej zależy od Ciebie i co to za używka, jak masz fajną ofertę to spoko, a jak nie to zawsze jakieś ryzyko. Ostatnio czytałem o problemach jednego gościa, który kupił niesprawną kartę, kontakt ze sprzedającym się urwał, a okazało się, że sklep w którym była kupiona karta upadł. Historia dobrze się skończyła i Gigabyte naprawił kartę po wysłaniu jej do ich serwisu za granicą z tego co pamiętam, ale trzeba uważać i nie brać pierwszej tańszej oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...