Skocz do zawartości
Serbernus

2x Zyxel P-2601HN-F1 (Problem Sieci).

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, korzystam z wymienionych urządzeń, lecz mam z nimi mały problem.

Po pierwsze, mam problem z dostaniem się do panelu modemu, otóż, kiedy modem/router (Nie wiem czym się to różni, jestem w tym kompletnie nieobeznany.) jest podłączony do internetu, nie mogę połączyć się z IP domyślnym (192.168.1.1), które i tak kiedyś zmieniłem, nie wiem jak, ale zmieniłem (192.168.1.254), kiedy wpisuję w przeglądarce, strona się zwyczajnie nie otwiera, jakby dostęp do internetu ją blokował. Dobra, ale to nie jest jakiś problem, odpinam wtyczkę od internetu i wszystko działa (Lecz jeżeli ktoś wie jak to zmienić, także byłoby miło.).

Jest inny problem, zdecydowanie bardziej utrudniający życie, za cholerę nie mogę zalogować się do tego panelu, kiedy już jakimś cudem dostanę się do niego, uda się połączyć używając domyślnego IP, żadna nazwa, oraz hasło nie działa. Ten problem pojawił się dopiero niedawno, wcześniej mogłem swobodnie logować się domyślnymi danymi (Admin, 1234). Nagle jakby dane logowania się zmieniły, nie wiem nawet jakim cudem mogło to się stać, dodam tylko, że nawet jakiś tam magiczny sposób 30, 30, 30, nie restartuje tych danych.

A to wszystko sprawia, że nie mogę rozwiązać kolejnego problemu! Otóż, mam jeden modem podłączony bezpośrednio do DSL w trybie routing, okablowanie przeprowadzone do drugiego, który ustawiłem na bridge, to pozwalało mi na to aby w domu działały dwie sieci WiFi, niestety urządzenia jakby magicznie się zrestartowały i wskoczyły na ustawienia domyślne, po przerwie w dostępie do prądu. Po tym zajściu właśnie nie mogę się zalogować do nich, nie mogę zmienić drugiego modemu w tryb Bridge i nie działa w nim WiFi.

Jeżeli ktoś wie coś na ten temat, proszę o pomoc! ^.^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Szczerze mówiąc, Twój opis jest zawiły - przywróć obydwa urządzenia do ustawień fabrycznych (instrukcja, strona 25)

ftp://ftp.zyxel.com/P-2601HNL-F1/user_guide/P-2601HNL-F1_3.10_ed1.pdf

Podłącz się do każdego pojedynczo i ustaw zgodnie ze sztuką (ustawienia DSL, DHCP, adresacja urządzeń, WiFi).

Jak drugie urządzenie ma robić tylko za Access Point, to wyłącz na nim serwer DHCP, ustaw tylko WiFi.

Ogólnie instrukcja wszystko opisuje...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, napiszę w skrócie.
1. Dostęp do panelu mam jedynie, po odłączeniu urządzenia od internetu (DSL?), jednakże to tylko strona logowania.
2. Wielokrotne próby restartowania wciąż nie pozwalają mi się zalogować do urządzenia korzystając z podstawowych danych (admin, 1234), kiedy wcześniej mogłem to zrobić.
3. WiFi nie działa, gdyż nie mam dostępu do panelu, nie mogę nic ustawić.

Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, urządzenie nr 1 mogło oberwać po zaniku prądu - na to wygląda, jeśli procedura resetowania z instrukcji nie skutkuje.

Czy do urządzenia nr 2 możesz zalogować się poprawnie po przywróceniu ustawień domyślnych (wszystko odłączone, tylko podpięty LAN do komputera/lapka)?

Jeśli się zalogujesz, podmień chwilowo zasilacz z urządzenia #2 i podłącz do urządzenia #1 - spróbuj ponowić procedurę restartu do ustawień fabrycznych - jeśli pójdzie, to zasilacz do wymiany.

W przeciwnym wypadku, jeśli urządzenie #2 jest dostępne, to ustaw je jako główne, a jako drugie trzeba będzie kupić coś innego.

Tak to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że mam trzy takie modemy, nawet ten, który był odłączony i siedział w zapasie zachowuje się tak samo, testowane na dwóch komputerach i dwóch laptopach, to jest jakaś czarna magia.

 

Edit : Napisałem nawet wczoraj do supportu Zyxel, ale nie dostałem odpowiedzi, cokolwiek zrobię, nic się ni zmienia.

Edytowane przez Serbernus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie dostaniesz sie do nich z dwóch powodów: pierwszy to JAVA a drugi jak się zresetowały do ustawień fabrycznych to mają takie same IP + dodatkowo DHCP serwer na obydwu. Wyłącz wszystko. Reset do ustawień fabrycznych. Na kompie ustaw statyczny adres np. 192.168.1.10 maska /24 brama 192.168.1.1 i możesz choć nie musisz DNS 192.168.1.1 i google 8.8.8.8 Nie podłączaj ich razem na razie tylko główny podłącz do kompa bez internetu. Lognij się i ustaw PPoE, logowanie inne parametry. IP Lanu 192.168.1.1 maska /24 Server DHCP włączony zakres od 192.168.1.10 do max 254 możesz mniej. Reboot. Teraz drugi. Ustawiasz tylko IP lan 192.168.1.2 brama 192.168.1.1 maska /24 Server DHCP wyłączony(!!!). Na obu ustawiasz w sekcji WIFI to samo hasło SSID i szyfrowanie ale różne kanały 1 ,6 lub 13. Reboot.Teraz podłącz z pierwszego kablem z portu LAN do drugiego też do portu LAN. Sprawdź czy możesz się zalogować na oba. Jeśli nie trzeba ściągnąć JAVE. Podłącz wtyczkę od neta do portu DSL (szary) i reboot. Sprawdź czy masz neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Javę mam zainstalowaną w systemie, wersję 32bit i 64bit, obie najnowsze wersje. Problemem są dane logowania, do żadnego nie mogę się dostać i tyle, dostałem odpowiedź od supportu Zyxel, twierdzą, że login i hasło to admin 1234, jeżeli nie, kazali odezwać się do dostawcy internetowego, oni także twierdzą, że nie zmieniają ustawień domyślnych urządzeń, login oraz hasło powinny być admin 1234. Cokolwiek się stało, nie mogę zalogować się do żadnego urządzeń (Żadnego...), choć mogłem to zrobić jakiś czas temu korzystając z tych danych logowania. Czy jest jakiś program, który pozwoli mi jakoś "włamać" się do tych modemów? Jestem skory poświęcić kilka dni, aby ten program rozszyfrował te dane, o ile w ogóle te dane istnieją.

Przeglądałem też pudełka po urządzeniach, jak i papiery dostawcy internetowego, wszędzie widnieje admin 1234.

Edit : Próbowałem zostawić pola puste, ale to też bez skutku, pojawia się tylko biała strona z tym samym linkiem 192.168.1.254/login.cgi, ale tak działo się i wcześniej.

Edit2 : Jeżeli nie ma żadnego programu, który pozwoli mi wydobyć hasła, to proszę o polecenie jakiejś alternatywy, jakiś switch WiFi, czy coś w tym stylu. To już ostateczność, ale jak mus, to mus. Zależy mi tylko na tym, aby urządzenie to pozwalało mi kontrolować komputer smartfonem za pomocą aplikacji Remote Mouse.

Edytowane przez Serbernus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiego adblocka albo pop up do blokowania włączonego? Spróbuj wejść przez IE. Zobacz w ustawieniach sieciowych jaki masz adres bramy i wejdz na niego. Jak wróciłeś do ustawień fabrycznych to musi się dać wejść na router nawet jak ci go shackowali. Jak masz czas i checi to zainstaluj Teamwievera i daj mi na priv namiary to zobaczę i nr tel to zadzwonię ewentualnie do Ciebie bo aż nie chce mi się wierzyć.

Edytowane przez Zabuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Serbernus said:

 

Edit : Próbowałem zostawić pola puste, ale to też bez skutku, pojawia się tylko biała strona z tym samym linkiem 192.168.1.254/login.cgi, ale tak działo się i wcześniej.

Edit2 : Jeżeli nie ma żadnego programu, który pozwoli mi wydobyć hasła, to proszę o polecenie jakiejś alternatywy, jakiś switch WiFi, czy coś w tym stylu. To już ostateczność, ale jak mus, to mus. Zależy mi tylko na tym, aby urządzenie to pozwalało mi kontrolować komputer smartfonem za pomocą aplikacji Remote Mouse.

Po poprawnym resecie ustawień IP urządzenia powinno też się zmienić na fabryczne - ergo urządzenie nie wróciło do stanu fabrycznego, to i zalogować się nie można. Bez fizycznego dostępu do sprzętu nic nie poradzimy.

Co do alternatywy - np taki TP-Link Archer VR600:

https://www.tp-link.com/pl/products/details/cat-15_Archer-VR600.html

@Zabuza Jak będziesz na remocie i coś się uda, to napisz co było :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią pobiorę teamviewer i zobaczymy, co do kontaktu telefonicznego, lepiej jak ja do Ciebie zadzwonię, mieszkam zagranicą i nie chcę Cię naciągać na koszta, a na Polskiej karcie sim mam jeszcze jakieś środki.

Edit : Szczerze wątpię, że cokolwiek zdziałasz, ale przynajmniej sam zobaczysz jaka jest sytuacja.
Edit2 : Ah tak, wziąłem pod uwagę blokadę pop-up itp, dlatego też sprawdzałem na różnych przeglądarkach.

Ten TP-Link Archer jest wypasiony, mi wystarczy coś bardzo prostego i taniego, nie potrzebuję żadnych wysokich szybkości itp.

Edytowane przez Serbernus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Serbernus said:

Z chęcią pobiorę teamviewer i zobaczymy, co do kontaktu telefonicznego, lepiej jak ja do Ciebie zadzwonię, mieszkam zagranicą i nie chcę Cię naciągać na koszta, a na Polskiej karcie sim mam jeszcze jakieś środki.

Edit : Szczerze wątpię, że cokolwiek zdziałasz, ale przynajmniej sam zobaczysz jaka jest sytuacja.
Edit2 : Ah tak, wziąłem pod uwagę blokadę pop-up itp, dlatego też sprawdzałem na różnych przeglądarkach.

Ten TP-Link Archer jest wypasiony, mi wystarczy coś bardzo prostego i taniego, nie potrzebuję żadnych wysokich szybkości itp.

Z opcji typowo budżetowej:

https://www.tp-link.com/pl/products/details/cat-15_TD-W9970.html

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, Serbernus said:

A co myślisz o tym? Ten TP-Link musiałbym zamawiać, a to mam na miejscu za jakieś 100zł bo promocja.
https://www.netgear.com/home/products/networking/wifi-routers/WNR2000.aspx

Jako Access Point się nada - jako modem xDSL nie. Twój dostawca netu zapewnia połączenie po Ethernecie czy po RJ-11?

Przy wymianie obydwu urządzeń TP-Link może służyć jako główny modem + WiFi #1, Netgear jako AP z WiFi #2 (konfiguracja jak napisał @Zabuza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...