Skocz do zawartości
Igi2002

Monitor do pokoju gamingowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kompletując stanowisko gracza natrafiłem na pewną ważną sprawę - monitor. Jest do dosyć ważna na biurku, dlatego nie chce oszczędzać, ale równocześnie nie chce wydawać fortuny, którą mógłbym przeznaczyć na np. Dopłacenie do lepszej konsoli. No właśnie. Owy monitor będzie podłączony do PC oraz Xbox one. Do rzeczy. Mam biurko o głębokości 60 cm, wiec myślę że 24 cale będzie odpowiednią wielkością. Odświeżanie koniecznie na poziomie 75 Hz, czas reakcji matrycy 1 ms. Jeśli chodzi o matrycę, będzie ona przeznaczona pod gry, dlatego TN. 1080p. Regulacja wysokości milewidsiana. Fajne byłoby jakby miał montaż Vesa, żeby można byłoby go podwiesić. Nie zamierzam dokupować kolejnego monitora. Ramki jak najmniejsze. Kocham podstawki w ksztalcie litery V/X. Od razu mówię że nie jestem typem, który patrzy miernikiem na drobne nierówności podświetlenia w rogu monitora. Jestem zwykłym graczem, którego takie rzeczy nie obchodzą.

Szukając czegoś przystępnego znalazłem  wiele monitorów od Acer predator jednak nie ma żadnych opinii/testów na YouTube. Jeśli ktoś ma monitor poniżej chętnie posłucham opinii. 

https://www.x-kom.pl/p/386275-monitor-led-24-269-acer-predator-xb240hbbmjdpr-czarny.html?gclid=Cj0KCQiA14TjBRD_ARIsAOCmO9asdkNg04qZK3i724S--JhCb8YGP69Mk_g6RFzEc8e8Llui59yzoxgaAnxjEALw_wcB#modal:galeria

Cena gra dosyć dużą rolę, im taniej tym lepiej. Budżet do około 800-900 zł, jednak jeśli będzie coś podobnej jakości taniej/drożej mogę zmienić granicę.

Z góry dzięki za odpowiedzi 

Igi2002

Edytowane przez Igi2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z TN brałbym iiyama G Master G2530hsu     lub z regulacją wysok. GB2530hsu

Ale bardziej zainteresowałbym się Acer Nitro vg240 -560zł/ Acer Nitro RG240 -650zł

75Hz, 1ms, Freesync i lepszy IPS -wiele więcej zalet od matrycy TN. Z minusów to mała ilość złącz - tylko złącza hdmi i D-sub

 

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/440008-monitor-led-24-269-acer-nitro-vg240ybmiix-czarny.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click 

Ten monitor ma matryce IPS i 1 ms czasu reakcji. Zwykle monitory z tą matrycą mają 5 ms albo więcej czasu odpowiedzi. 1 ms na papierze nic nie znaczy przez różne sposoby mierzenia.

Może jednak się mylę? Ten monitor to hit czy kit?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...