Skocz do zawartości
annakam44

Monitor 4K 27 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam niedrogiego monitora 27 cali z rozdzielczością 4k do oglądania filmów, znalazłam taki - https://www.komputronik.pl/product/578999/philips-276e8vjsb.html, cenowo jest bardzo atrakcyjny, ale nigdzie nie ma o nim opinii, używał ktoś? Ewentualnie taki 700 zł droższy - https://www.komputronik.pl/product/492146/lg-27uk600-w.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k to optymalnie 32" ale wszystko jest kwestią wzroku jak komuś pasuje 27" to ok

ten philips ma taką wadę że ma dość wysoką minimalną jasność wiec do filmów zwłaszcza po ciemku słabo się nadaje może zerknij w stronę aoc u3277fwq tylko nie kupuj w komputroniku bo 3 razy odsyłałem ten model bo dp nie działał (jakaś wadliwa seria chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robertsup napisał:

4k to optymalnie 32" ale wszystko jest kwestią wzroku jak komuś pasuje 27" to ok

2 godziny temu, Donci napisał:

Sorka ale wydaje mi się że 4k to od minimum 32 cali bo poniżej to naprawdę nie ma sensu.

Ja tam na 31,5" 4K, z kilkudziesięciu cm bez wielkich problemów byłem w stanie zobaczyć aliasing, co dosadnie mówi o rozdzielczości ludzkiego wzroku (skoro widać aliasing bez wielkich problemów, to znaczy, że rozdzielczość oka pozwala "zobaczyć"/docenić jeszcze większe zagęszczenie pikseli).

Do ekranu 31,5" nie pogardziłbym rozdzielczością 5120x2880 ( 5K ) i miałaby ona jak najbardziej sens (będzie widać ostrzejsze czcionki choćby).

Natomiast co do wyboru monitora - sam myślę nad 27" 4K i przebieram wśród modeli IPS z kontrastem większym niż 1000:1 (czyli np. 1300:1 w postaci HP Envy 27s ) - ma to wpływ na czerń. Niestety modele na IPS z kontrastem 1500:1 są rzadko spotykane i łatwiej jest kupić taki monitor w wielkości 31,5" jednak kosztują takie monitory raczej ponad 3 tys, no i jak dla mnie już za duże (nie będzie już tak świetnego zagęszczenia pikseli jak na 27" 4K).

ps. teraz widzę, że ten Philips kosztuje jedynie ~1100zł (jak na 27" 4K IPS to taniocha)  a za HP Envy trzeba wydać jednak jeszcze raz tyle, a w sumie chyba tylko kontrast będzie miał lepszy.

Znalazłem test tego taniego Philips:

https://nl.hardware.info/reviews/8899/4/philips-276e8vjsb-review-zo-goed-kan-een-instap-4k-monitor-zijn-helderheid-en-contrast

Kontrast bardzo typowy ~950:1, ale ciekawie duży zapas jasności ponad 400cd, jednak niestety jasność minimalna też spora, bo lekko ponad 90cd.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus za dobry wzrok :D dla mnie trzcionka w 2k na 32 calach jest za mała a co dopiero w 4K na 27 :D . Poza tym sam jestem fetyszystą i 4k do 32 cali to w sam raz albo nawet i troszkę za dużo. Może gra w którą grałeś miała poprostu słabe krawędzie albo strasznie wolno chodziła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Donci napisał:

Plus za dobry wzrok :D dla mnie trzcionka w 2k na 32 calach jest za mała a co dopiero w 4K na 27 :D .

Nie używałeś nigdy skalowania systemowego DPI?

1 godzinę temu, Donci napisał:

Może gra w którą grałeś miała poprostu słabe krawędzie albo strasznie wolno chodziła

"Słabe krawędzie"? ... jak każda gra 3D

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...