Skocz do zawartości
Ves29

Komputer nie odpala po restarcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z komputerem, mianowicie przestał reagować na przycisk Power. Problem zaczął się 3 miesiące temu po przeprowadzce (tak, komputer był zabezpieczony w środku) ale sam z siebie zniknął i było wszystko ok aż do wczoraj, odłączałem go od prądu na jakiś czas, wyciągałem baterie z płyty głównej i nic, jedynie co pomaga to wyciągniecie obojętnie której kości RAM, wtedy komputer się włącza, czasami tuż przed logiem Windowsa pojawia się czarny ekran z kursorem myszki na około 1 min i później działa normalnie, aż do wyłączenia komputera, wtedy trzeba znów wyciągać RAM, próbowałem zamieniać kości miejscami, odpalać na jednej kości, zmieniać profile XMP, sprawdzałem piny w socket i wszystkie idealnie proste, czasami przy próbie włączenia zapali się podświetlenie obudowy i płyty ale wentylatory oraz reszta nie rusza. Po włączeniu katowałem kompa OCCT, Valley Benchmark oraz Memtest i działa stabilnie

Konfiguracja:

CPU: i5 4690k
Karta Graficzna: G1 970
RAM: 2x Kingston HyperX 4gb 2400MHZ
Płyta Główna: Asus z97 Pro Gamer
PSU: XFX Pro 750w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2019 o 15:30, Setnik napisał:

Masz uszkodzone kondensatory na płycie głównej, lub zamienioną wtyczkę EPS podobny obiaw

Kondensatory oglądałem i żaden nie jest spuchnięty, a wtyczek nie odłączałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Złóż kompa poza obudową i posprawdzaj wszystkie kable zasilania. Uruchamiaj PC poprzez zwarcie pinów power śrubokrętem.
Na płycie głównej masz czerwone diody, które zapalają się po kolei podczas bootowania i ta która nie zgaśnie komunikuje co powoduje błąd.

Sprawdź zworkę CMOS czy ci się nie wysunęła i czy jest w odpowiedniej pozycji. To jak ona wygląda i gdzie się znajduje znajdziesz w manualu płyty głównej w rozdziale reset CMOS lub coś w podobie. Po tym, że wyciągasz baterię wnioskuje, że nie zaglądałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem go wczoraj i wszystko składałem poza obudową i dalej to samo, co ciekawe jak włożyłem wszystko do obudowy to działało wszystko chwilę (2 razy resetowałem ale za trzecim już nie chciał działać) CMOS resetowałem i nic. Jedyne co to dioda SB_PWR ciągle się świeci (nie ważne czy PC jest włączony czy nie).

 

p.s. zaobserwowałem, że jak wyciągam RAM (przy odłączonym zasilaniu) to na 0.5 sekundy wszystko się włącza (podświetlenie karty graficznej i wentylatory).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy problemem może być podpięcie Monitora przez DP? ponieważ jak podłącze go przez HDMI to działa normalnie.

Jak napisałem we wcześniejszej odpowiedzi, że chwile działał normalnie to monitor był podłączony pod zintegrowaną kartę poprzez HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...