Skocz do zawartości
steeloff

Komputer do gier [budżet ~3k PLN]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję nowego komputera, głównie będzie do tego żeby pograć w gierki po pracy. Nie chcę wydawać też nie wiadomo ile na komputer, także 3000zł wydaje mi się adekwatną kwotą, ewentualnie jeśli będzie trzeba mogę trochę dołożyć. Co do wymagań, wydaje mi się że 8GB ram będzie wystarczająco, ewentualnie pomyśleć przyszłościowo i wziąć 16GB, myślałem też żeby wziąć słabszy, tańszy procek i do tego jakiegoś RTX 2060. Jestem otwarty na wszelkie propozycje zestawów, dobrze by było gdyby obudowa też zmieściła się w budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/haatsb0x6

3k to mi wyszło bez dysku SSD na który trzeba wydać z 300 zł za 500 GB i bez obudowy na którą trzeba ze 150 zł poświęcić, tak więc razem ze wszystkim wyjdzie 3500 zł i ciężko będzie na czymkolwiek zejść w dół, bo wybrałem najtańszy procesor, RAM i zasilacz które dałyby radę w zestawie z tą kartą.

Jeśli nie masz 3,5k to albo zejdź niżej i kup coś z gtx 1060 albo doskładaj, bo warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, pieniądze to nie problem bo mógłbym wydać 10k na komputer, ale po prostu mi szkoda wydawać więcej niż te 3k. Ten RTX to nie jest przymus, oczywiście może być z 1060 jeśli wtedy da się znaleźć coś bardziej konkret.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dołożyć, zarówno do 16 GB RAM jak i do karty, bo starczy na lata, ale wyjdzie wtedy 4k, można też się zmieścić w 3k ale z kartą z poprzedniej generacji, która na dzień dzisiejszy pozwoli zagrać Ci we wszystko, ale jednak bedzie trzeba zredukować ustawienia do wysokich, żeby mieć 60 FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor to jakaś iiyama, niestety modelu nie znam a nie ma mnie w domu i nie mogę sprawdzić. Co do gier, to najprawdopodobniej lol i fortnite i ewentualnie nowsze tytułu, myśle ze dobrze by było grać na wysokich na conajmniej 60 fps - teraz np. W fortnita mam 20-30 na najniższych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...