Skocz do zawartości
wargavoc

MSI B450 Tomahawk pytania OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

kupiłem Ryzena 5 2600 + MSI B450 Tomahawk i zaczynam zabawę z OC. 

Wbiłem mu 4GHz przy napięciu 1,336 i tu zauważyłem ze temp MOS była 75 C

Pytanie: Przy jakim temp na MOS mam już przerwac OC? Wcześniej spaliłem płyte w taki sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik ma się nijak do tematu bo B350 Tomahawk ma dużo gorszą sekcję zasilania niż B450 Tomahawk. Moim zdaniem już masz przerwać oc. Nie podbijaj już raczej napięcia bo wyżej ryzykujesz żywotność procka. No chyba że chcesz go używać tylko 2 lata. Temperatury są spoko jak na vrm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób, żeby uruchomić komputer z domyślnymi ustawieniami biosu w monecie, gdy coś zbyt agresywnie ustawiłem i komputer nie chce się uruchomić. Chodzi mi o pominięcie resetu zworką i ustawianie wszystkiego ponownie. Poprzednio miałem starą płytę Abita i tak po przekroczeniu jakiejś wartości wystarczyło wyłączyć z zasilania komputer zaraz po włączeniu i później bez problemu uruchamiał się z domyślnymi ustawieniami, ale w biosie wszystko było ustawione jak wcześniej. Bardzo wygodne to było do testowania możliwości sprzętu bez konieczności odkręcania obudowy i nurkowania ze zworką...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...