Skocz do zawartości
Okami

Dziwny dźwięk.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem niedawno że przy włączeniu komputera oraz odczekaniu chwili pojawia się dziwny dźwięk który trwa parę sekund, potrafi się on powtarzać parę razy na początku. Nie zauważyłem żeby później się pojawiał, np podczas grania? Często pojawia się przy samym włączaniu komputera jak na spokojnie uruchomi się już windows i w tedy zaczyna, do tego też przednie wiatraki impulsywnie załączają szybsze tempo. Nic nie odpalam sam system uruchamia, bez żadnych obciążeń. 

Mam niestety nowy sprzęt, dwu tygodniowy.

 

Intel i9-9900K 3.6 GHz 16MB BOX

Gigabyte Z390 AORUS PRO

MSI GeForce RTX 2080 DUKE 8G OC 8GB GDDR6

Corsair RM850i CP-9020083-EU

 

https://streamable.com/rtgi8. Dzwięk ten robi się przy dwóch sekundach na tym wideo

https://streamable.com/dvu9m. A tu około siódmej sekundy

Oprócz tego niepokojącego dźwięku nic się jeszcze nie wydarzyło i wszystko działa.

Niestety wideo z telefonu jest dosyć słabej jakości.

Edytowane przez Okami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Powyłączaj wszystkie wentylatory w BIOSie i sprawdź ponownie. Możliwe, że któryś wentylator wydaje ten dźwięk podczas zmiany prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wygląda to tak, że jak sprawdzałem dziś jeszcze raz kompa to nic nie było słychać, sprawdzałem to przez jakieś półgodziny, wiec albo za krotko albo będzie się pojawiało losowo lub być może to było dla tego że przez te niecałe 2 tygodnie po prostu sprzęt się nie rozkręcił? Tak czy inaczej postanowiłem załączyć diagnostykę "Hot-CPU-Tester-Pro-425-765-282" i będzie jeszcze trwało około 4 godzin wiec, jeżeli nic się nie pojawi i nie będzie tego dźwięku, to będzie trochę hardo ale i dobrze chyba.

PS. bawiłem się tez wentylatorami bo wyjątkowo tylko je było słychać. I wydaja się być ok przy przeskakiwaniu z trybów średniego na wolny itp. Do tego są kupione oddzielnie be quiet! Pure Wings 2 (BL039), be quiet! SilentWings 3 PWM 120mm (BL066) i Noctua NF-A15 PWM - 140mm ( NF-A15 PWM ) kombinacja z przyczyn przypadkowy.

 

Bez tytułu.pngA temperatura w normie.

Edytowane przez Okami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, FxJ napisał:

Unieś trochę grafikę bo może jest za bardzo wygięta?

Sprawdzałem ją i jest wszystko ok. Nie wygięła się jakoś tak znacznie aby gołym okiem to zauważyć. Ale moze tak na zapas wypadało by jakoś ja trochę podwiesic, tylko nie ma za bardzo o co. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...