Skocz do zawartości
ghjkg

Aorus Gigabyte Software

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. 

Niedawno złożyłem pierwszego PC i pomału odkrywam cały ten komputerowy świat. Stąd ten wątek odnośnie softwaru jaki dostałem wraz z kartą Nvidii  1060 6GB od Gigabyte'a.

Są predefiniowane trzy tryby karty w tym OC, który oczywiście ma kartę przestawić tak żeby dawała jak najwięcej. Problem jest taki, że nie jestem pewny tego czy program do końca dobrze działa. 

Na różnych filmach o tej karcie zegar zawsze w grach wskakiwał na te >1900Mhz i tak samo jest u mnie według tego screena ale aplikacja pokazuje, że w booscie mam w trybie OC 1798Mhz.

Dlatego mam dwa pytania. Czy maksymalna wartość, którą pokazuje mi CPUID jest kompletnie czym innym od tej z aplikacji Gigabyte czy to kwestia właśnie tej aplikacji, która wyświetla złe wartości.
A drugie pytanie jest o użyteczność tej aplikacji w momencie, w którym nie zamierzam podkręcać karty. Czy jakbym powiedzmy odinstalował ten software to czy sterowniki Nvidii same by ogarnęły przestawianie się w odpowiednią moc do warunków? ( same kontrolowały szybkość wiatraków, zegary )

Przepraszam jeśli źle wybrałem dział i robie spam (:

Edytowane przez ghjkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to co widzisz to jest zegar gwarantowany przez aplikację. Minimalny po przekroczeniu pewnych temperatur.
Wywal tą chorą aplikację i zainstaluje msi afterburner o niebo lepszy. Zapraszam tutaj:
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi there! I assume it is super that you constructed your first PC! 
I'm positive you are excited to get the first-class overall performance out of your vibrant new GPU. Regarding your questions, I assume the CPUID values and the values displayed by way of the Gigabyte app are exceedingly similar. I mean, they ought to supply you a precise thinking of your GPU's performance, however they may fluctuate a bit. The CPUID values are based totally on the hardware's proper performance, while the app's values are based totally on the manufacturer's specifications. So, it is viable that the app is displaying you the most viable frequency for the GPU, whilst CPUID is displaying you the proper frequency that the GPU is strolling at.
Personally, I checked out your 2nd query at Andersen. The Gigabyte app does offer some beneficial features, such as monitoring the GPU's temperature, voltage, and fan speed. But if you are no longer planning to overclock your GPU, you can safely uninstall the app and let the Nvidia drivers manage the clock speeds and fan control. I assume the Nvidia drivers have built-in algorithms that regulate the clock speeds and fan speeds based totally on the system's workload and temperature.

Edytowane przez Quickfeet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...