Skocz do zawartości
ropot1988

Komp do pracy i sporadycznie gier 10k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
Kupiłem monitor Dell U4919DW o rozdzielczości 5120x1440 przy 60 Hz. Niestety mój leciwy laptop nie jest w stanie uciągnąć takiej rozdzielczości więc postanowiłem również kupić jakiegoś kompa. Na co dzień komputer będzie wykorzystywany do programowania, czasami może w coś pogram (mam konsolę, ale gram na niej średnio raz na parę miesięcy więc na kompie raczej też nie będę non stop grał) Ale wiadomo, że jak bym coś zainstalował to fajnie by było jak by chodziło płynnie na rozdzielczości monitora.  Ogólnie skrzynka bez żadnych bzdetów typu światełka RGB itp (komp będzie pod biurkiem nikt na niego nie będzie patrzył) Komputer ma być wydajny, nie mulić. Budżet powiedzmy 10k ale też nie chciałbym przepłacić za wypasiona grafikę i procek jeśli do codziennej pracy + youtube itp w pełnej rozdzielczości monitora nie potrzebuję aż tak mocnych podzespołów. Ale, żeby też nie wyszło, że teraz oszczędzę 1k na grafice, a np za 2 lata już będzie lipa z  grami, a gdybym teraz jednak ten 1k dorzucił bylo by znacznie lepiej. Tzn jeśli wzrost wydajności będzie duży przy niedużym nakładzie kasy to ok.
Wstępnie złożyłem sobie takie coś:
https://www.x-kom.pl/lista/11pk10im2
Jeśli czegoś jest kilka tzn, że nie mogę się zdecydować i potrzebuję pomocy.
Zastanawiam się czy zwykłe chłodzenie, czy wodne, jeśli wodne to czy 2 czy 3 wentylatory - raczej potrzebuję bezobsługowej jednostki.
Tak samo z zasilaczami, nie wiem czy jest sens dorzucać do czegoś mocniejszego. 
Także jestem otwarty na propozycje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem powietrze i trochę żałuję, mam Be Quiet ale bez PRO i trochę wadzi mi ten klocek w obudowie, a twoje będzie blokowało jeden slot na kość RAM, wodne jest o wiele bardziej wygodne. Polecam Fractal Celsius S36 zamiast Be Quiet, ich chłodzenia często się zapowietrzają, nie ryzykowałby, a Fractal ma prawie identyczne osiągi, kulturę pracy i jest tańszy z tego co pamiętam.

RAM się nie przyda 32 GB? Do jakichś wirtualek itd.? Zasilacz 650 spokojnie wystarczy, ewentualnie 750 żeby mieć bardzo duży zapas, ale też gold wystarczy.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/76ks5zljj

 

Aorus Pro na chipsecie z390 to topowa płyta pod OC.

 

Kraken X62 - aktualnie najlepsze AiO dostępne na rynku.

 

Jeżeli do pracy to zastanów się nad Ryzenem 2700. Gry i tak będą w 4k, czyli karta graficzna w większości przypadków bedzie ograniczać klatkarz. Do 60 FPSow spokojnie starczy, a cena dużo niższa i 16 wątków.

 

Meshify C - moja ulubione seria. Świetna cyrkulacja w budzie dzięki meshowemu frontowi, pojemna i śliczna. Polecam wziąć jednak wersję bez przyciemnionego szkła.

 

Kości na Samsungach b-die. Nie wiem na jakim są PCB, ale jak to Samsungi - świetnie się kręcą i są bardzo stabilne.

 

Niereferent GPU też niczego sobie.

 

Napisz do Xkomu o rabacik.

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...