Skocz do zawartości
lakus978

RTX 2080 AORUS i tragiczny soft AORUS ENGINE od Gigabyte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

są tu użytkownicy posiadający modele z serii RTX od Aorus/.Gigabyte?
W czym problem? A no w tym, że aplikacja Aorus Engine oraz RGB FUSION jest tragiczna. Problem zgłasza wielu użytkowników, a support czy to oficjalny czy FanPage na FB ma to w dalekim poważaniu. Mało tego deklarują pomoc a oni nawet nie odp bo nie potrafią pomóc. Problem opisuje poniżej kopiując to co wysłałem do Aorusa na Fanpage troszkę modyfikując pod forum:


- aplikacja wywołuje błędy dziennika zdarzeń systemu minimalizując przy tym gry i aplikacje, nawet tak proste i banalne jak systemowy notatnik często wywołując błąd i zamykając okno z dokumentem
- w momencie jak jest zainstalowana aplikacja wentylatory pracują jak chcą i to dosłownie
- rgb fusion i engine raz działa raz nie tzn. nie reaguje na polecenia, lub robi to 5 minut i więcej
- nie wiem co ta aplikacja robi ale czasem nie wykrywa monitora ;) przy starcie systemu na ekranie blokady użytkownika, nie ma znaczenia czy mój monitor czy nie, czy mój komputer czy nie bo sprawdzałem na innych

Wiem, że inni też mają problemy i nie tylko takie, co wynika z komentarzy na profilu, wyrzucenie aplikacji rozwiązuje problem ale wtedy świecą te francowate ledy a w nocy mi to nie pasuje.

Support powtarza jak mantrę regułkę:
"Jeśli karta graficzna była używana w czystym środowisku, lecz problemy nadal występują, spróbuj przetestować kartę graficzną z grą na innym systemie lub przetestuj płytę główną za pomocą innej karty graficznej, aby wykluczyć inne problemy ze sprzętem."

lub

"Jeśli problem nadal występuje, konieczna będzie dalsza weryfikacja Pańskiej karty graficznej. Sugerujemy skontaktować się z Pana dostawcą (w miejscu, gdzie zakupił Pan produkt), w celu zorganizowania dalszego badania i poznania przyczyn problemu."

Wszystko co mi wysyłali w odpowiedzi zrobiłem. Przy czym uważam że to nie wina karty ani komputera skoro inni użytkownicy mają te same problemy ! Więc sens oddawania na GW się mija z celem. Brak karty spowoduje przestój mojej pracy. Wykonałem instrukcje supportu i nic nie pomogło. Karta bliźniacza na firmie problem ten sam. 

- nowy system - kilka razy i to samo
- moja karta w innym kompie - problemy nadal występowały głównie z minimalizacją i ledami - jak już są to niech działają poprawnie a nie ja wyłączam a one działają
- wersja 1.55 aplikacji to samo, inny system operacyjny to samo

- jeden z błędów dziennika Źródło: SMBCtrl, [dbg_015]: Get LED ID fail.

- najbardziej żałosne jest to że włączając tryb aktywny wentylatorów w ich aplikacji karta głupieje włącza i wyłącza wentylatory a nie powinna, działa na pograniczu napięcia pracy wentylatora i nie wiedzą co mają zrobić, support odpisał że minimalnie musi być 40% by działały poprawnie to programista baran nie ustawił na 40 tylko prawdopodobnie poniżej.

Kilka odpowiedzi od supportu:

"

Szanowna/-y Pani/-e

Prosimy wykonaj kopię zapasową danych i oczyść system Windows 10 i spróbuj ponownie, aby wykluczyć problem.

Jeśli karta graficzna była używana w czystym środowisku, lecz problemy nadal występują, spróbuj przetestować kartę graficzną z grą na innym systemie lub przetestuj płytę główną za pomocą innej karty graficznej, aby wykluczyć inne problemy ze sprzętem.

Jeśli problem nadal występuje, konieczna będzie dalsza weryfikacja Pańskiej karty graficznej. Sugerujemy skontaktować się z Pana dostawcą (w miejscu, gdzie zakupił Pan produkt), w celu zorganizowania dalszego badania i poznania przyczyn problemu.

Z poważaniem,
GIGABYTE "



"

Szanowna/-y Pani/-e

Dziękujemy za wiadomość. Poniżej informacje na temat sterowania diodami LED; należy wykonać następujące kroki:

1. Usuń wersję AORUS ENGINE / RGB FUSION i zrestartuj system. Po ponownym uruchomieniu kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję (1.51) AORUS ENGINE.

2. Odinstaluj bieżącą wersji sterowników kart graficznych za pomocą Panelu sterowania > Odinstaluj i zrestartuj system. Następnie kliknij tutaj, aby pobrać i zainstalować ponownie wersję programu graficznego do wersji 411.63 z naszej witryny

3. Po zakończeniu instalacji należy wyłączyć system.

4. Wyłącz zasilacz, aby wyłączyć zasilanie z systemu. Wyjmij kartę graficzną z gniazda PCIe i podłącz ją ponownie. Odczekaj 10 sekund i włącz zasilanie.

5. Włącz system i sprawdź, jak działa kontrola LED w AORUS ENGINE / RGB FUSION.

Z poważaniem,
GIGABYTE "



"

Szanowna/-y Pani/-e

Proszę podać następujące informacje, a my przekażemy do odpowiedniego działu w celu potwierdzenia.

1. Podać numer seryjny produktu 

2. Wideo z w/w problemem. Jeśli plik wideo przekracza 5 MB, proszę skorzystać z usług - na przykład na Dysku Google lub w Dropboxie, i przesłać nam link do pobrania.

3. Proszę użyć GPU-z i przekazać nam plik dziennika, gdy wystąpi problem, abyśmy mogli uzyskać więcej informacji na temat sytuacji, aby przyjrzeć się temu problemowi. Zapis pliku dziennika co najmniej przez 10 minut.

Z poważaniem,
GIGABYTE "



"

Szanowna/-y Pani/-e

Karta graficzna obsługuje funkcję 3D ACTIVE FAN. Różne modele mają różne ustawienia temperatury start / stop wentylatora. W tym modelu temperatura jest ustawiona na około 55 ℃, więc jeśli Pański system będzie ciągle poruszał się w tym zakresie temperatury, wentylator będzie się obracał i zatrzymywał. 

Zgodnie ze specyfikacją projektu wentylatora, prędkość obrotowa wentylatora% musi być ustawiona na wartość powyżej 40%, aby upewnić się, że działa dobrze. Każda wartość niższa niż 40% może powodować problemy, których wyników nie możemy zagwarantować.

Jeśli istnieje coś jeszcze, w czym możemy Pana wesprzeć za pośrednictwem naszego systemu, proszę podać numer seryjny karty graficznej, wynik testu i fakturę, aby zweryfikować informacje o kanale, ponieważ mogą obowiązywać inne warunki. 

Z poważaniem,
GIGABYTE "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...