Skocz do zawartości
Kristof90

Przyszłościowy upgrade PC z i5-6500 (wymiana grafiki ramu)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Aktualnie:
cpu: i5-6500
gpu: gtx 750ti golden sample
płyta: MSI H110M PRO-VD, H110
ram: 8GB
zasilacz: Corsair CX Series 500W ATX
obudowa: SilentiumPC Gladius M20
Os: Win 7

Myślę o całym nowym PC ale aktualne ceny procesorów to masakra i postanowiłem poczekać aż AMD coś pokaże - może to będzie sensowne albo intel potanieje.
Chciałbym wymienić kartę graficzną oraz RAM - myślę o RTX 2070 oraz do tego 16 GB ramu.
Wiem, że ten procesor nie będzie dość dobry ale w tym roku zostanie wymieniony oraz o tym, że mobo obsługuje ram tylko do 2133.
Pytanie czy zasilacz 500W obecny może zostać.
Komp do grania, netu, czasem CAD. Takie rozwiązanie się sprawdzi? Który model 2070 brać, polecany to armor w większości przypadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy ceny procesorów są aż takie straszne? Ryzen 2600, który spokojnie sobie poradzi nawet z tym RTX 2070 kosztuje 700 zł, więc tragedii nie ma, no a niestety jak chcesz Intela, to wiadomo, że wyjdzie drożej, choć jeśli komputer ma być głównie do gier to można kupić np. 9600k za 1200 zł.

Armor jest dobry, bo oferuje dość fajną jakość w swojej cenie, choć ostatnio chyba lekko podrożał tak do ponad 2400 zł, niewiele drożej jest np. JetStream od Palita.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Firedash napisał:

Czy ja wiem czy ceny procesorów są aż takie straszne? Ryzen 2600, który spokojnie sobie poradzi nawet z tym RTX 2070 kosztuje 700 zł, więc tragedii nie ma, no a niestety jak chcesz Intela, to wiadomo, że wyjdzie drożej, choć jeśli komputer ma być głównie do gier to można kupić np. 9600k za 1200 zł.

Armor jest dobry, bo oferuje dość fajną jakość w swojej cenie, choć ostatnio chyba lekko podrożał tak do ponad 2400 zł, niewiele drożej jest np. JetStream od Palita.

No właśnie czytałem dobre opinie o tym JetStream. Pytanie czy nie poczekać aż AMD coś wyda w tym roku jeszcze.
Z intelami nie miałem nigdy problemu - Celeron, Core2Duo i teraz 6500 były bardzo fajne i nieawaryjne :)
I też pytanie czy dopłacenie do 2070 da dużo większą żywotność zestawu niż z 2060/1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psu do wymiany raczej, nie ryzykowałbym karty za prawie 3k na takim zasilaczu, dla świętego spokoju kupiłbym seasonik focus plus 750 (dluuuga gwara) i nie przejmowałbym się nim przez najblizsze dwie generacje cpu (ale poniżej 550w gold bym na pewno nie schodził)

co do ramu zwłaszcza pod kątem ryzenów to minimów 3000 cl 15 / 3200 cl 16

nad windowsem 10 box tez warto się zastanowić pod kątem directx 12 nawet jako drugi os

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robertsup napisał:

psu do wymiany raczej, nie ryzykowałbym karty za prawie 3k na takim zasilaczu

To dla świętego spokoju powinien kupić zasilacz też za trzy koła...

Ma dobry zasilacz, a jego obecna karta ma porównywalny pobór energii jak rtx 2070(niewiele mniejszy) więc po co mu taki mocny zasilacz?? Jak by kupował coś pokroju i7 lub i9 to można przy zmianie platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, B@nita napisał:

To dla świętego spokoju powinien kupić zasilacz też za trzy koła...

Ma dobry zasilacz, a jego obecna karta ma porównywalny pobór energii jak rtx 2070(niewiele mniejszy) więc po co mu taki mocny zasilacz?? Jak by kupował coś pokroju i7 lub i9 to można przy zmianie platformy.

Też tak uważam, że zapas mocy 40% to trochę za dużo :) 
Przy wymianie samej karty ten 500W powinien na ten rok starczyć w 1080p bez katowania.
W sumie to zastanawiam się czy ten RTX to na pewno dobra droga, niby przyszłościowe no ale gier nie ma pod ray tarcing.
Warto czekać na grafiki od AMD a teraz kupić jakiś używany model na przeczekanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić czy warto czekać na kolejne grafiki czy nie. To takie wróżenie z fusów, tym bardziej, że nie ma zbyt wielu konkretów na ich temat. 

Z wspomnianym wcześniej Ryzenem 5 2600 można stworzyć dosyć ciekawy zestaw za dobre pieniądze zachowując przy okazji swój poprzedni zasilacz:

https://www.morele.net/inventory/info/6db01a07/

Jakbyś wolał zastąpić 2070 modelem 2060 to również w takiej konfiguracji będzie to dobrze współgrało. Dobór dysków to już kwestia indywidualna :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KubX93 napisał:

Ciężko stwierdzić czy warto czekać na kolejne grafiki czy nie. To takie wróżenie z fusów, tym bardziej, że nie ma zbyt wielu konkretów na ich temat. 

Z wspomnianym wcześniej Ryzenem 5 2600 można stworzyć dosyć ciekawy zestaw za dobre pieniądze zachowując przy okazji swój poprzedni zasilacz:

https://www.morele.net/inventory/info/6db01a07/

Jakbyś wolał zastąpić 2070 modelem 2060 to również w takiej konfiguracji będzie to dobrze współgrało. Dobór dysków to już kwestia indywidualna :)

Dzięki za przykład. Widzę tu dużo ludzi wkleja linka do morele :P w innym sklepie JetStream jest droższy o 100 zł 2070.
Albo inaczej czy zakup 1070 jest opłacalny. Niby 2060 robi te same osiągi co 1070 (lecz 6 GB) a potem dopłacamy dużo kasy do 2070 za 11% wydajności?
Co do Ryzena to bez kręcenia niby nie ma sensu, mało się na tym znam no ale jak mus to mus, 600 zł w kieszeni jak nie więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/2012m2rc9

przykładowy zakup.
obudowa, hdd, zasilacz zostają.

Jak czytałem chłodzenie BOXowe od Ryzenów jest okej i może zostać? Chyba, że kręcimy - pytanie czy jest konieczność kręcenia zaraz po zakupie.
Zda egzamin i czy Palit 2060 to dobry wybór?

Edytowane przez Kristof90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kristof90 napisał:

Też tak uważam, że zapas mocy 40% to trochę za dużo :) 
 

Chyba raczej 50%, a biorąc pod uwagę fakt, że zestaw nie weżmie nawet tych 500 to będzie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2019 o 14:43, B@nita napisał:

To dla świętego spokoju powinien kupić zasilacz też za trzy koła...

Ma dobry zasilacz, a jego obecna karta ma porównywalny pobór energii jak rtx 2070(niewiele mniejszy) więc po co mu taki mocny zasilacz?? Jak by kupował coś pokroju i7 lub i9 to można przy zmianie platformy.

tu bym się spierał cx to na pewno nie jest pierwszy tier psu, do drugiego chyba też się nie łapie, nie mówię że do wszystkich kompów muszą trafiać seasoniki prime ultra titanium ale bez przesady do dobrego psu to jeszcze daleka droga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robertsup napisał:

tu bym się spierał cx to na pewno nie jest pierwszy tier psu, do drugiego chyba też się nie łapie, nie mówię że do wszystkich kompów muszą trafiać seasoniki prime ultra titanium ale bez przesady do dobrego psu to jeszcze daleka droga...

Mój obecny antek nie ma nawet brązu a działa ponad 11 lat...Te całe certyfikaty to tak trochę marketing i dla "lepszego" samopoczucia.Co innego jak ktoś kupuje bardzo mocną platformę i na dwóch kartach graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Te certyfikaty oznaczają sprawność energetyczną -> zużycie prądu. Nie mniej nie więcej. Przekłada się to też na ogół na niższe temperatury bo więcej prądu zostaje zużyte, a mniej zostaje przerobione na ciepło. Wyższą sprawność zasilacza osiąga się lepszym układem i lepszymi podzespołami, więc też można z pewną dozą niepewności założyć, że lepszy certyfikat to na ogół (nie zawsze)lepszy zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, czekam na moją kartę 2060 Gainward GS (to samo co Palit). Brak w magazynie w xcom :P
Dam info co i jak działa model od GW jak już będzie. Ale zakup wydaję się mniej opłacalny teraz bez kodu (mimo iż 2 szmiry dają to może Anthem w przyszłości coś zmieni na +, aczkolwiek nie wiem co wybrać czy BV czy A :P pomyślimy jak będzie kod)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...