Skocz do zawartości
falcon1984

Czy obecny zestaw nadaje się do RTX 2070 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam obecnie następujący zestaw:

MSI Z270 GAMING M3

Intel Core i7-7700K, 4.2GHz + be quiet! Dark Rock 3

MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB

Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15

be quiet! Pure Power 10 600W

Obudowa Fractal Design Define R5

 

Do tego napęd:

DVD: Asus DRW-24D5MT

oraz dyski:

SSD: Samsung 850 EVO 250GB SATA3

HDD: 1 x WD Blue 1TB 7200 RPM, , 1 x WD Green 1TB 5400 RPM, 1 x WD Black 4TB 7200 RPM

 

Ostatnio zmieniłem monitor na Dell U2719D - 27'' o rozdzielczości QHD więc działam w 1440p. Obecna grafika w miarę daje radę w 1440p ale myślę o jej wymianie niedługo na RTX 2070 a konkretnie RTX 2070 MSI Gaming Z mnie zainteresował :)

Mam następujące pytania:

1. Czy ta grafika będzie dobrze pasowała do reszty podzespołów? Procesor i RAM są chyba OK wg. mnie

2. Czy zasilacz wystarczy na tą grafikę? Jak widać mam trochę dysków też podpiętych. Specyfikacją GTX 2070, nawet tego Gaming Z wymaga niby tylko zasilacza 550W...

3. Czy będę musiał updatować BIOS płyty głównej aby zadziałała z RTX 2070

3. Czy ten model jest OK czy może polecacie coś innego?

4. Ewentualne inne uwagi co do tego co napisałem.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 7700K + GTX1070 to optymalny zestaw , RTX 2070 jest wydajniejsza niż GTX1080 , w grach ten I7 może ją nieco hamować .

Zainstaluj Rivatuner i sprawdź poziom obciążenia obecnego CPU/GPU w poszczególnych tytułach i ustawieniach detali/rozdziałki .

Jak cPU Load będzie wysokie a karta będzie się nudzić to zmiana na RTX nie wiele da bez zmiany platformy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale jakieś 1,5 roku temu nagminnie się kupowało i7-7700K + GTX 1080 bo nie było w sumie nic wydajniejszego i nie było mowy że procesor spowalnia GPU. A skoro RTX 2070 jest tylko lekko wydajniejszy od GTX 1080 to wydawało mi się że procesor jest wystarczający :) Źle myślę ?

 

Tu czytam że procesor jest OK do tej karty:

 

Ponawiam więc pozostałe pytania

Edytowane przez falcon1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze da radę choć następny upgrade to wymiana cpu+mobo

czy będzie pasować o ile zmieści się wszystko w budzie (dużo zależy od tego jaki masz tam bajzel z kablami)

zasilacz jeszcze da radę chociaż może być trochę głośny (to nie dark power jednak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale dopłacanie ponad 1k do "ala" 1080ki , względem 1070 jest trochę mało sensowne ... pooglądaj na youtube , jest sporo filmików czy płacenie ponad 2xwięcej ( w stosunku do GTX1070 ) jest sensowne ... zyskasz średnio +ok. 20-25% klatek  , jak masz proca niekręconego możliwe że mniej > ok15-20% ... ( oczywiście są pewne wyjątki gdzie zysk wydajności może być większy/ mniejszy ).

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie, 1070 gaming x używana ~1200zl, 2070 gaming z nowa ~2700zl

@Phill76 te procenty przewagi był jeszcze liczbowo podbił o 5-10 wyżej.

wyedytowałeś ;p

 

edit2.

jeśli już tak upierać się przy 2070, porządna wersja również od msi bez całego gamingu rgb - chodzi o msi 2070 armor https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2070-armor-8g-8gb-gddr6-256-bit-hdmi-3xdp-usb-c-box-rtx-2070-armor-8g-4142733/

oszczędzamy w portfelu te 400zł, 

różnice między msi armorem, gaming x, gaming z to przede wszystkim fabryczny overclocking, który sobie możesz sam zrobić za darmo w domu, oraz świecidełka rgb - warto dopłacać do wersji Z?

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie macie rację, wielkiego przeskoku wydajnościowego nie uświadczę a finansowo to ponad 1k więcej. Chciałem pograć swobodnie w 1440p na high w większość gier a RTX 2070 zapewnia jednak te 10-20 klatek więcej ale faktycznie muszę to jeszcze przemyśleć :) Dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój zasilacz podoła 1080ti. 576W na linii 12V. 

Przy i7 8700k (bardziej prądożerne cpu) + 1080ti w battlefieldzie V zestaw potrzebuje ~370W. To tytuł mocno dociskający gpu, ale i cpu swoje poty odda. Ten BQ spokojnie jeszcze popracuje.

Karty 1080ti używane (sensowne egzemplarze) allegro od 2200-2300zł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego RTX-a 2070 Gaming Z w połączeniu z leciwym już dosyć i7 3930k wykręconym na 4.3GHz i procesor wcale go nie hamuje w grach, chociaż wiadomo, że na nowszym procku byłoby więcej FPS-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 2/18/2019 at 2:21 PM, mrcszyman said:

no własnie, 1070 gaming x używana ~1200zl, 2070 gaming z nowa ~2700zl

@Phill76 te procenty przewagi był jeszcze liczbowo podbił o 5-10 wyżej.

wyedytowałeś ;p

 

edit2.

jeśli już tak upierać się przy 2070, porządna wersja również od msi bez całego gamingu rgb - chodzi o msi 2070 armor https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2070-armor-8g-8gb-gddr6-256-bit-hdmi-3xdp-usb-c-box-rtx-2070-armor-8g-4142733/

oszczędzamy w portfelu te 400zł, 

różnice między msi armorem, gaming x, gaming z to przede wszystkim fabryczny overclocking, który sobie możesz sam zrobić za darmo w domu, oraz świecidełka rgb - warto dopłacać do wersji Z?

werjsa Z ma lepsze wentylatory dokladnie TORX 3.0 w 2070 masz 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...