Skocz do zawartości
Thorinos

Jaki dysk SSD do laptopa lenovo y700-15isk?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, słyszałem ze ten laptop ma wolny slot na dołożenie drugiego dysku. Chciałem zapytać jaki dysk do niego w cenie do 300 zł, ale najważniejsze: aby pasował rozmiarem i podłączeniem bo nie znam sie na tym i nie wiem o co chodzi z tymi "m.2 " itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dysków o tej pojemności to najlepiej wypada właśnie MX500 w tej cenie .

W stosunku do HDD z lapka to będzie ogromny skok wydajności , ew. dołożyć kasę do modeli 960GB -  1 TB , tyle że to koszt 450+ zł za sensowne SSD a nie padaki na kościach QLC .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie. A mam jeszcze pytanie. Jak zainstalować windows 7 żeby ssd był jako partycja systemowa a hdd osobna partycja na inne pierdółki? Czy mam wypiąć hdd przy instalacji? Jak potem utworzyć partycje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co odłączać to zasilanie? 

Mam fabrycznego windowsa 10 na tym laptopie z nim go dostałem. To jak go przerzucić na ssd? Nie lepiej już tą 7 zainstalować? 

Edytowane przez Thorinos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie to mam problem bo włożyłem ssd a jest brak mozliwosci instalacji systemu na tym dysku... pisze sprawdź ustawienia w BIOSie ale tu jest bardzo okrojony BIOS probowalem kilku opcji nie ma tu za bardzo czego przestawiac. W informacjach widzi dysk SSD adata. HDD wypiąłem na czas instalacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...