Skocz do zawartości
aaar3k

Athlon 200ge + B450 i 6x sata ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanie może dość proste, ale nie mam styczności z podstawkami AM4 i procesorami AMD. Żeby nie przedłużać, czy Athlon 200ge + ASUS PRIME B450M-A pozwolą mi na podłączenie 6 dysków sata ? Port m2 będzie nie wykorzystany. Na stronie producenta widnieje informacja :

Cytat

AMD B450 chipset : 
4 x port SATA 6Gb/s, 
Obsługa Raid 0, 1, 10
AMD Ryzen™ 2nd Generation/ Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics/ Ryzen™ 1st Generation Processors : 
2 x port SATA 6Gb/s, 
Obsługa Raid 0, 1, 10

Nie bardzo jednak wiem jak to odczytać. 4 porty będą działać na pewno, a 2 dodatkowe tylko na serii Ryzen ? 

Z góry dzięki za zainteresowanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta nie obsłuży innych procesorów jak ryzen :) [edit, racja trochę przesadziłem z klasyfikacją]

fizycznie ten asus ma 6 portów sata na płycie, 4 na dole, poziomo zwrócone, dwa są wyżej przy prawej krawędzi. Te dwa będą nieaktywne, gdybyś podłączył dysk do żłącze m2 (nad złączem pci-e karty graficznej).

Poczytaj uwagi na samym dole specyfikacji:

Cytat

2*Gniazdo M.2 współdzieli przepustowość z gniazdami SATA_5/6, dlatego gniazda SATA_5/6 nie mogą być wykorzystywane, gdy jest zainstalowane urządzenie M.2.

 

Edytowane przez mrcszyman
dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...