Skocz do zawartości
Toomek122

Upgrade komputera (płyta, ram, procek)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nadszedł czas aby w końcu zmienić coś w swoim komputerze mój obecny zestaw to:      
    CPU       Intel Core 2 Quad Q9300 (2.5GHz)    
    GPU      GTC 750Ti 2GB
    RAM     Kingston DDR2  800MHz CL6  2GB+2GB+1GB
    DYSK1  ADATA Premier Pro SP920 128GB 
    DYSK2  SEAGATE BARRACUDA 500GB 3,5" 
    PSU      Chieftec GPS-500AB-A    
    MOBO    ASUS P5KPL-C / Gigabyte GA-EP43-DS3
    Obudowa  SilentiumPC RG4T

    Chłodzenie Spartan 3 Pro

 

Budżet to około 1200zł ale jeśli naprawdę warto dołożyć trochę więcej to dołożę. Komputer do programów głownie CAD , czasami żeby w coś pograć. Wstępnie wybrałem takie podzespoły:

1 CPU  Ryzen 1600X 

2 MOBO Tu się zastanawiam nad kilkoma modelami MSI B450-A PRO / MSI B450 GAMING PLUS / Gigabyte B450 AORUS ELITE  i nie wiem na co się zdecydować czy całkiem tańszą Gigabyte B450M DS3H

3 RAM  Patriot 16GB 3000MHz 8GB ewentualnie tańsza płyta i 16GB 

4 Zasilacz początkowo miał zostać ale teraz się zastanawiam Chieftec ma juz ponad 10 lat i nie wiem czy ryzykować czy dołożyć i kupić coś za około 200 zł ?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnie bez problemu, o ile producent wypuści bios odpowiedni, ale raczej bym się oto nie martwił. Kilka dni temu składałem na niej komputer, płyta bardzo w porządku, BIOS dosyć dobrze ogarnięty, miałem jedynie problem z pamięciami, które za nic w świecie nie chciały wstać zgodnie z profilem XMP. Zamiast CL15 uruchamiały się zawsze przy wartości CL16, ale może to być problem samym kości, a nie płyty. Pamięci: HyperX Fury, DDR4, 8 GB,2666MHz, CL15. Po ustawieniu wszystkiego ręcznie było jednak OK. 

Ja na Twoim miejscu wziąłbym jednak lepszą płytę i pojedynczą kosć RAM 8GB, i niedługo później dokupił drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, neomagnet napisał:

Pociągnie bez problemu, o ile producent wypuści bios odpowiedni, ale raczej bym się oto nie martwił. Kilka dni temu składałem na niej komputer, płyta bardzo w porządku, BIOS dosyć dobrze ogarnięty, miałem jedynie problem z pamięciami, które za nic w świecie nie chciały wstać zgodnie z profilem XMP. Zamiast CL15 uruchamiały się zawsze przy wartości CL16, ale może to być problem samym kości, a nie płyty. Pamięci: HyperX Fury, DDR4, 8 GB,2666MHz, CL15. Po ustawieniu wszystkiego ręcznie było jednak OK. 

Ja na Twoim miejscu wziąłbym jednak lepszą płytę i pojedynczą kosć RAM 8GB, i niedługo później dokupił drugą.

albo problem biosu albo napięcia dla ramu, podbij odrobinę powinno pomów o ile jest taka opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myślę wziąść 8gb na razie może wystarczy , a jak patrze na ceny ram jakie były kilka lat temu to wydaje mi się ze cena powinna jeszcze mocno spaść i wtedy dokupie. 

Brać 2x4 czy 1x8 będzie miało to jakiś wpływ przy tej konfiguracji ?

Płyta chyba msi B450 gaming pro najbardziej mi się podoba i chyba lepsza od AORUS ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, robertsup napisał:

albo problem biosu albo napięcia dla ramu, podbij odrobinę powinno pomów o ile jest taka opcja

BIOS wgrałem najnowszy i było bez zmian, napięcia nie ruszałem, wystarczyło ręcznie poustawiać wszystko i zagrało.

@Toomek122 Dual Channel ma istotne znaczenie, ale ja mimo wszystko wybrałbym kość 1x8GB i zaraz po przypływie gotówki dodał drugą. Rozwiązanie najbardziej przyszłościowe moim zdaniem. Po obsadzeniu 4 banków będziesz zmuszony w przyszłości wymienić cały komplet, a przy 2 możesz znowu dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...