Skocz do zawartości
Misyo

Komputer ze strychu i monitor Monitor UltraWide QHD 3440x1440

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Dostałem monitor i na tyle mnie zaciekawił, że postanowiłem znieść starego PCta ze strychu. Co mam:

Monitor AOC AGON AG352UCG6 Curved, G-sync, 120Hz UltraWide QHD 3440x1440

Intel i7 4770K @ 3.5, 8GB pamięci Corsair.

ASUS MAXIMUS VI IMPACT Z87

Asus Gtx770, 2GB.

Całość zapakowana do obudowy mATX, procek chłodzony wodą, zestaw Corsair.

 

Czy wymieniając kartę jestem w stanie na tym sprzęcie uzyskać sensowną jakość na tym monitorze?

Jeżeli tak, to:

1. Jaką kartę minimum muszę wstawić

2. Jaką maksymalnie kartę mogę wsadzić aby prcesor / ram nie dusiły karty?

 

Oczywiście kwestia podmiany pamięci też wchodzi w rachubę na np 2x8GB, więcej płyta nie łyknie..

Chciałbym pograć na tym komputerze i zobaczyć czy mnie to jeszcze bawi.

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie złącza ma ten gtx770? bo po dvi to z tego co kojarze było fhd max w 60hz wiec pod taki monitor wymagana byłaby karta minimum z hdmi, a display port na starych kartach tez nie zawsze działa z nowymi zasilaczami (kombinowanie z różnymi kablami też nie zawsze pomaga)

jaką kartę dokupić zależy od budżetu ja bym kupił 2070 ale to już niezła kasa wiec taki 2060 powinien dać sobie radę w qhd, za minimum do tej konfiguracji uznałbym za to radka 480 koniecznie wersję 8gb vram (używkę bo z nowych saie nie opłaca kupować przed wyjsciem ryzennów 3000 jakoś w połowie roku mam nadzieje)

no właśnie z ramem jest problem bo wypadałoby go podwoić ale na tej platformie soię to nie opłaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1x Bezpośrednia obsługa podwójnego DVI-I

1x Bezpośrednia obsługa podwójnego DVI-D

1x Bezpośrednia obsługa HDMI

1x Bezpośrednia obsługa DisplayPort

 

Ale pewnie hdmi 1.4 bo asus nic nie pisze o 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procecek jest jak najbardziej ok, z tą płytą główną możesz go nawet podkręcić do 4.4-4.5 ghz co na pewno sporo poprawi. 

Warto dokupić 2 kość ramu, tak żeby bylo 16

Z taką grafiką nie wykorzystasz potencjału monitora. Jeśli podkręcisz procesor, to nie powinien on być bootlneckiem nawet dla 1080ti w 3440x1440, ale w full hd juz raczej by był.  Żeby osiągnąć te 120 klatek w 3440x1440  musiałbyś kupić kartę high endową, ale taka 1070/1080 lub 2060/2070 też na pewno sporo wyciągnie z tego monitora i będzie wystarczająca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czyli tak jak się obawiałem... bez 2500pln nie zaczynaj tematu :)

Chyba zdecyduję się na EVGA bo jest o 4cm krótsza od wspomnianych wyżej armorów. Mam obudowę Fractal Design Node 304 i Armor może nie wejść...

Dobra opcja?

 

LINK

 

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FxJ - tylko jest mały detal - przy małym psu... przy standardowym, złącza od kabli wychodzą dokładnie na kartę i nie ma jak kabli puścić za bardzo... Zresztą, armor ma 309mm przy 310mm max co podaje Fractal... Trochę ciasno :)

Czemu akurat armor? Czy podane EVGA będzie gorszę? Sorki za tak banalne pytania, jestem jakieś 10 lat w plecy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to człowiek uczy się całe życie :D :D :D

Pojechałem dzisiaj do Poznania do Komputronik-a gdzie mają centralny magazyn w Komornikach...

Nie chciałem zamawiać i czekać na dostawę.. Mowię, jadę i coś wybiorę. No i wybrałem ASUSa o TAKIEGO.

Sprawdziłem długość, 26.8cm - SUPER :) Ale cholera już "grubości" nie sprawdziłem... do Mojej budy wchodzi karta max o szerokości 2 slotów. A ten ASUS to 2.7 :D Więc, nie wsadzę jej do budy... 

Karta leży sobie w kartoniku a ja siedzę na laptopie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że mogę oddać... albo kupić inną obudowę a tą co mam na jakieś HTPC pójdzie :) Nie ma mnie teraz w domu, ale najpierw złożę to do kupy i zobaczę jak chodzi (poza obudową)...

 

Co do 2080Ti, pewnie, tylko wydać 5K to jednak trochę dużo.. AAAA... zapomniałem.... nie wspominałem, że ja nie gram :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no dzisiaj to już przeszedłem sam siebie :) Starość mnie dopada...

Poszedłem kupić obudowę, miała być tania, czarna i pomieścić RTX2070. Na stanie mieli jakieś SilentiumPC które pamiętam sprzed lat jak sobie tym łapy pociąłem nie raz oraz Corsaira... Kupiłem Corsair Carbide Series 100R CC-9011075-WW za ~230pln... Nic specjalnego ale powinno być OK. 

 

Przylazłem do domu, rozkręciłem starą puszkę i zabrałem się za montaż do nowej budy. Wszystko pięknie... oprócz tego, że teraz mi CHŁODZENIE NIE WCHODZI :D :D :D :D  Mam jakiś zestaw LC Corsair z chłodnicą na wentylator 14cm... Buda ma 2 miejsca gdzie można to w teorii zamontować... no tak, max 12cm :D :D :D :D 

 

Przy okazji, karta ma dwa złącza - 6 i 8 pinowe. Mój zasilacz też ma takie kable plus w zestawie była jakaś przejściówka. 

Czy podłączam do OBU gniazd? Czy tylko do 1? Jeżeli do 2, to z jednego przewodu czy musi to być osobny przewód?

No i ostatnie pytanie, czy zasilacz 500W (80 bronze corsair cx500m da radę bez OC?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, kupię full towera do płyty ITX :)

W sumie to parę lat nie składałem kompa i tak coraz bardziej mam ochotę złożyć coś od zera.. w sensie w/w komponenty użyć do jakiegoś htpc + zakupię gt1030 a RTX2070 pojdzie do nowego zestawu... Boję się tylko, że będzie tak jak ostatnio... wydam kupę kasy a komputer wyląduje na strychu albo gdzieś pod biurkiem bo i tak bede siedzieć na laptopie :)

 

Ehh... dobra nie ważne. Napiszcie mi proszę czy ten zasilacz da radę czy nawet nie próbować i jak podłączyć tą grafę..

Mam z zasilacza taki przewód ale 6+2 razy dwa (jeden przewód ale dwa zestawy). Zasilacz ma złącze na drugi ale nie mogę znaleść prewodu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, stary komp wraca do starej budy i idzie do salony jako htpc (może zmienie grafę tylko na gt1030 by był passive)...

 

Złożyłem coś takiego, proszę o opinie oraz ZA i Przeciw :)

 

Procesor Intel Core i9-9900K Octa Core, 5.0GHz,16MB,14nm,BOX - 2399pln

MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON AC - 1029pln

Patriot Viper 4 16GB [2x8GB 3400MHz DDR4 CL16] - 609pln

Adata XPG SX8200 PRO M.2 NVMe PCIe 512GB - 479pln

Corsair HX750i 750W CP-9020072-EU - 589pln

Obudowa be quiet! Dark Base 700 (BGW23) - 739pln

Corsair Hydro Series H100i RGB PLATINUM 240 CW-9060039-WW - 519pln.

 

Dyski HDD mam (plus 2 NASy w domu) więc 500GB M.2 w zupełności mi wystarczy. Jak nie dokupię kolejny dysk m.2 (są 2 sloty na płycie) albo SSD na SATA.  

 

Dajcie znać czy ma to sens. I co ewentualnie podmienić na coś innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik. Ale pewnie i tak zamówie na morele.net.

Zastanawiam się czy w przypadku tej płyty nie będzie rozsądniej wziąć Gigabyte-a  Z390 AORUS MASTER za 1350 lub trochę oszczędzić i coś niższego... coś gdzieś przeczytałem o słabej sekcji zasilania bla bla bla..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może.. Generalnie stwierdzam, że purepc - forum - umiera. 

"za moich czasów" nie trzeba było czekać doby aby ktoś coś odpowiedział.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...