Skocz do zawartości
Misyo

Jaka karta do multimedia PC i3 3.5, 4gb ramu, ssd

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Złożyłem sąsiadowi komputerek z reczy na strychu. Wszystko śmiga oprócz filmów po 50gb czy youtube uhd 60fps.. tnie strasznie na wbudowanej grafice.

Co z używek / co z nowych mam kupić by to sensownie chodziło. Nigdy gry nie odpale, chodzi do dekodowania obrazu i hdmi 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z używek to GTX950 / GTX960 jeżeli chodzi o dekodowanie 4K HEVC / VP9 8 i 10 bit .

Bez HEVC to GTX750 / 750Ti .

Nie wiem jak karty AMD wypadają w tym zakresie .

GT1030 występuje z pamieciami GDDR5 i wolniejszymi GDDR4 , o ile przy lekkim graniu zastosowana pamięć miała by znaczeie to przy dekodowaniu 4K to już nie ma znacznia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reyden, nie do końca zrozumiałem... czy GT1030 poradzi sobie z 4K HEVC? Bo skoro nowy GT1030 kosztuje około 350pln i zrobi robotę to chyba nie ma sensu brać używanej gtx950 w tej samej lub wyzszej cenie....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę prosić o pomoc z powyższym pytaniem... 

Znalazłem jeszcze dzisiaj w gratach HD6670 1GB z HDMI.... ale jest 2 slotowa więc i tak mi do budy nie wejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć sprzętowe dekodowanie 4K HEVC to zapomnij o HD6670 , sprzętowe wsparcie pojawiło się dopiero przy Fury / Fury X i nowszych .

NV ma wsparcie od czasów wypuszczenia GTX9xx .

Z tanich nowych kart to RX 550 albo GT1030 , używki to RX 460 czy GTX9xx .

Co innego materiał kodowany H264 ( nawet 4K ) , wtedy HD6670 wystarczy , sprzętowe wsparcie dla dekodowania H264 jest od kilku lat dostępne , w teorii integra z I3 powinna dać radę , chyba że to jeszcze i3 oparte na Nehelemie bez iGPU + jakaś bieda płyta z bardzo słabą integrą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękować! Skoro używki (960/970) wychodzą drożej niż nowy GT1030 który jest też w wersji passywnej i niskoprofilowej - wybór jest prosty! :)

 

Podziękować. Dam znać jak to działa na dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x2GB, nic nie dorzuce...

Co jest ciekawe, jak to jest  że urządzenia po kilka stówek ogarniają 4K bez najmniejszego zacięcia a PC potrzebuje cholera wie czego?

Taki Apple Player za 700pln na przykład, czy pewnie jakiś android player...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple Player nie jest na robociku , prędzej na jakieś wersji iOS ( jak to urządzenie powiązane z nadgryzionym jabkiem a nie tylko hw z akurat zbierzną nazwą ) .

Co do wsparcia dekodowania 4k HEVC przez takie urządzenia - procki Qualcoma od modelu 805 ( także słabsze 615 , 410 czy 208 ) mają wsparcie dla 4K HEVC , tak samo jak A8 i nowsze od Apple .

Do tego to co siedzi w obecnych konsolach też ma wsparcie dla 4K HEVC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reyden - tak tak, apple tv to apple system, faktycznie jakoś z mojej wypowiedzi można zrozumieć że piszę o androidzie... 

Miałem na myśli że apple tv CZY INNE player na androidzie których wiele - śmiga... 

Podany w linku - za 330pln UHD 60fps... Najtańsza karta ze wsparciem HEVC to 350pln... przecież to absurd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...