Skocz do zawartości
kulka444

gtx 980Ti i RTX 2080

Rekomendowane odpowiedzi

różnice odczujesz na pewno:)  chociaż do 2080 to by się przydał lepszy procesor a za tym idzie też wymiana płyty/ramu.

ja przesiadając się z R9 290 na 1080 byłem zadowolony ale dopiero po wymianie proc+płyta+pamięć jestem w pełni zadowolony.

a gram w 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jedna rzecz bo juz dawno nie robiem wiekszych zmian w pc i nie wiem jak na te czasy wycenic moj sprzet oto konf.

Proc. I7 4790K + chłodzenie corsair hydro

Mobo Asus Maximus VII Ranger

grafa Asus 980 TI STRIX

Ram - dokładne info na zdjeciu

Obudoiwa In WIn 805 wersja red

Zasilacz Corsair 850

 

Z góry dzięki jak i dzieki za odpowiedzi na temat kary.

 

pc.jpg

ram.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, masz tak wolne memki, że Ci mocno tego 4790K hamują. Do tego procka, żeby jeszcze pokazał pazur to przydadzą się DDR3 2400 MHz Cl10.10.10 T1.

Ale i tak ta platforma to solidny bottleneck dla RTX 2080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej siedzę na 4930k z 1080ti, wszystko zależy w jakiej rozdzielczości grasz. 

Ja gram na 75 tv samsunga Q9FN w 4k więc procek u mnie w tym momencie nie jestem wąskim gardłem, jednak mam 6 fizycznych rdzeni + ht. Czekam z wymianą do zen 2 w lipcu. 

Jeżeli grasz już w 1440p z 120hz ekranem to wtedy warto pomyśleć o procku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica z pewnością byłaby odczuwalna po wymianie RAMu na szybszy... ale szczerze mówiąc ja bym próbował raczej podkręcić pamięci bo to inwestycja w martwą platformę, daj screena z zakładki SPD.

Jeżeli już płacić to jednak za nowy zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neomagnet napisał:

Różnica z pewnością byłaby odczuwalna po wymianie RAMu na szybszy... ale szczerze mówiąc ja bym próbował raczej podkręcić pamięci bo to inwestycja w martwą platformę, daj screena z zakładki SPD.

Jeżeli już płacić to jednak za nowy zestaw.

Podzielam opinię. Do RTX 2080 warto zrobić przesiadkę na Z390 + 9700K / 9900K. Albo nawet 8700K i będzie elegancko.

Budżet masz sensowny, później Ci wrzucę info co warto w tej cenie złożyć w kontekście CPU + Płyta + Ram. Dopiszę co, jak i dlaczego ;-)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

i5 9600K 1249zł

MSI Z390-A PRO 579zł

Inno3D GeForce RTX 2080 X3 OC 8GB 3299zł

G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 544zł

Koszt 5671zł.

Jeżeli chcesz zwiększyć budżet na sprzedaży starego komputera to można wziąć lepszą płytę i więcej RAM (32GB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...