Skocz do zawartości
matt baker

Jaki zasilacz GOLD do "lekkiego" kompa? be quiet!, Corsair...?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcę kupić nowy zasilacz i na tę chwilę waham się pomiędzy be quiet! a Corsairem, szczególnie modelami STRAIGHT POWER 10 400W, Straight Power 11 450W a TX550M 550W lub RM550X 550W. Cena tego ostatniego boli, ale biorę poprawkę na 10 lat gwarancji. Aktualnie komp w idlu pobiera może z 50 wat, pod obciążeniem maksymalnie 140. Mam w planach rozbudowę, ale nie chcę wychodzić poza 200 watów pod obciążeniem (zapewne będę celował w następcę RX-a 560 lub 570). Brak modularnego okablowania w ogóle mi nie przeszkadza, najbardziej zależy mi na ciszy, stabilnej pracy i sprawności energetycznej (no i przy okazji spokoju na kolejne x lat). Chciałbym wziąć "golda" a nie nic innego, bo słyszałem że (pomijając sprawność) mają najniższe tętnienia co pozytywnie przekłada się na żywotność płyty głównej. Corsairy są bardzo polecane, ale zastanawiam się czy jest sens kupować 550W do tak mało prądożernego kompa? Czy możecie mi coś doradzić?

Pozdrawiam

https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-straight-power-10-400w-bn230-662456/?reviews_rate=5

https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-straight-power-11-450w-bn280-1697886/

https://www.morele.net/zasilacz-corsair-tx550m-550w-cp-9020133-eu-1189839/

https://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm550x-550w-cp-9020090-eu-779365/

Edytowane przez matt baker
brak wklejonych linków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił czy do takiego zestawu w ogóle potrzebujesz takiego zasilacza nawet gdy mówimy o ciszy, i zachowaniu jak największej sprawności. Od siebie dam dwie propozycje, jedna słabsza (400W) ale z certyfikatem 80+ Gold, druga 500W ale 80+ Bronze (no i tańsza o prawie 100zł). Jeśli o ciszę chodzi to oczywistością jest be quiet. Oby dwa zasilacze są na przetwornicach DC-DC, tak więc zagwarantowane są niskie tętnienia i wysoka sprawność. 

https://www.komputronik.pl/product/458984/be-quiet-system-power-9-500w.html

https://www.komputronik.pl/product/569536/be-quiet-pure-power-11-400w.html

Dawanie tutaj Straight Power'a według mnie byłoby w tym przypadku przerostem formy, nad treścią, bo kompletnie takie zasilacza nie potrzebujesz 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, ten Pure Power 11 który podesłałeś widziałem w wersji pół modularnej, a nawet nie wiedziałem że jest wersja "zwykła". Pamiętam że jak coś o nim czytałem to trochę mnie zniechęciło że linia 3,3 v nie jest idealna, jakość wtyczek okablowania taka sobie a wentylator o średnicy 120 mm gdy już np. Straight Power 11 ma 135 mm. Ale rzeczywiście masz rację że chyba nie ma co przesadzać... Ewentualnie, jak uważasz, jakie mogłoby być najwyższe optymalne obciążenie tego 400 W? Jeśli nowe karty AMD dadzą czadu i zdecyduję się jednak na następcę RX-a 570 przez którego komp może żreć trochę więcej niż te 200 W, to nie chcę żałować że nie wziąłem jednak zasilacza o mocy 450 w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matt baker napisał:

o, ten Pure Power 11 który podesłałeś widziałem w wersji pół modularnej, a nawet nie wiedziałem że jest wersja "zwykła". Pamiętam że jak coś o nim czytałem to trochę mnie zniechęciło że linia 3,3 v nie jest idealna, jakość wtyczek okablowania taka sobie a wentylator o średnicy 120 mm gdy już np. Straight Power 11 ma 135 mm. Ale rzeczywiście masz rację że chyba nie ma co przesadzać... Ewentualnie, jak uważasz, jakie mogłoby być najwyższe optymalne obciążenie tego 400 W? Jeśli nowe karty AMD dadzą czadu i zdecyduję się jednak na następcę RX-a 570 przez którego komp może żreć trochę więcej niż te 200 W, to nie chcę żałować że nie wziąłem jednak zasilacza o mocy 450 w

Jeszcze do ~300W "styknąć" powinien zachowując nie najgorszą kulturą pracy, dla świętego spokoju można wziąć coś mocniejszego ;) np. tego Pure Power'a https://www.komputronik.pl/product/569542/be-quiet-pure-power-11-600w-cm.html 500W nie podawałem, bo teraz jest promocja na 600W i 600W jest w tej samej cenie co słabszy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, matt baker napisał:

ok, wielkie dzięki, choć póki co chyba brałbym ten 400 W, w końcu i tak prund drożeje, oszczędzać trzeba ;)

moc która podana jest na zasilaczu, nie określa tego ile zasilacz pobiera non stop, ale ile może maksymalnie pobrać ;) zarówno na zasilaczu 400W, jak i 1000W zestaw z jakimś Pentiumem, integrą i 4GB RAM, i jakimś dyskiem będzie pobierał praktycznie tyle samo ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, jasne że tak, tyle to wiem (400 W non stop, o losie :D ), ale chodziło mi o taki skrót myślowy że po co brać 600 skoro i tak się tego nie wykorzysta, a najwyższa sprawność jest coś około 50% chyba :) a w zamyśle jednak chcę znaleźć kompromis między wydajnością a energooszczędnością więc może ten 400 będzie w sam raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, matt baker napisał:

nie no, jasne że tak, tyle to wiem (400 W non stop, o losie :D ), ale chodziło mi o taki skrót myślowy że po co brać 600 skoro i tak się tego nie wykorzysta, a najwyższa sprawność jest coś około 50% chyba :) a w zamyśle jednak chcę znaleźć kompromis między wydajnością a energooszczędnością więc może ten 400 będzie w sam raz

Pewnie. Jeśli za bardzo nie będziesz kombinował to będzie git :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tak się zastanawiam, wprawdzie zależało mi żeby moc zasilacza dobrać optymalnie do obciążenia i stąd pomysł na 400 lub 450 wat, ale jak tak myślę to czy nie będzie lepszym pomysłem zostawić sobie furtkę (na wypadek gdyby jednak nowe Radeony wciąż były głodne na prąd) i wziąć 500 W (ten Pure Power 11), nawet kosztem tego że może być troszkę za duży zapas mocy? co o tym myślisz? 

https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-500w-pure-power-11-80-gold-5257225/

Edytowane przez matt baker
brak jednego słowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, matt baker napisał:

jeszcze tak się zastanawiam, wprawdzie zależało mi żeby moc zasilacza dobrać optymalnie do obciążenia i stąd pomysł na 400 lub 450 wat, ale jak tak myślę to czy nie będzie lepszym pomysłem zostawić sobie furtkę (na wypadek gdyby jednak nowe Radeony wciąż były głodne na prąd) i wziąć 500 W (ten Pure Power 11), nawet kosztem tego że może być troszkę za duży zapas mocy? co o tym myślisz? 

https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-500w-pure-power-11-80-gold-5257225/

To nawet niezły pomysł, ale zrezygnowałbym z zakupów na morelach, chyba że nie troszczysz się o to kto ma  dostęp do twoich danych xD https://www.komputronik.pl/zbuduj-pc/y0kGbjD7DN I jak sobie przypiszesz konto na komputroniku, do smarthpona przy pomocy aplikacji Komputronik VIP (Darmowa oczywiście) do dostajesz tam kod na 20zł rabatu i kilka innych promocji w sklepie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam się nie boję, jak ktoś wbiłby mi na konto to może nawet zrobi mu się żal i wpłaci mi kilka zł :D a tak serio, co miało wyciec to wyciekło, na morelach już w sumie ze sto rzeczy zamówiłem a nawet jak się usunie konto to i tak ponoć dane użytkowników nie są usuwane :/ ale ok, to chyba już wezmę 500 żeby spać spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, matt baker napisał:

ja tam się nie boję, jak ktoś wbiłby mi na konto to może nawet zrobi mu się żal i wpłaci mi kilka zł :D a tak serio, co miało wyciec to wyciekło, na morelach już w sumie ze sto rzeczy zamówiłem a nawet jak się usunie konto to i tak ponoć dane użytkowników nie są usuwane :/ ale ok, to chyba już wezmę 500 żeby spać spokojnie :)

Ale kredyt wziąć zawsze można na twoje dane xD Z tym jest tak jakby ktoś zabrał ci dowód osobisty bo de facto ma dostęp do wszystkich twoich danych :V

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, B@nita napisał:

W gral.pl masz ten zasilacz serii 10 jeszcze taniej.

W przypadku serii 11 dopłaca nieco za certyfikat, bo 10 ma Silver, tak więc równie dobrze jeśli tym tropem idziemy, możemy dać system power 9 500W z Bronzem, i zaoszczędzi jeszcze więcej xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Wonder Boi napisał:

Ale kredyt wziąć zawsze można na twoje dane xD Z tym jest tak jakby ktoś zabrał ci dowód osobisty bo de facto ma dostęp do wszystkich twoich danych :V

 

Do pesel i numeru dowodu też???Ty nie popadłeś w jaką paranoje? Całe lata firmy handlowały naszymi danymi.. Na poczcie maja nasze dane od lat na każdej pocztówce, też unikać?

W przypadku serii 11 dopłaca nieco za certyfikat, bo 10 ma Silver

Zwykły marketing. Na bronzie też mu będzie działać, a nawet bez.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, toms83 napisał:

Ja mam nieużywany Seasonic G-Series G-750 80Plus Gold 750W, leży i się bez sensu kurzy. Ja coś to się odezwij na priv.

Autor pewno będzie wolał coś z gwarancją.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, B@nita napisał:

Do pesel i numeru dowodu też???Ty nie popadłeś w jaką paranoje? Całe lata firmy handlowały naszymi danymi..

Wystarczy że brałeś coś na raty, (oficjalna notka od moreli ;) ) "W przypadku gdy podczas zakupów w sklepach Grupy Morele zaznaczył(a) Pan / Pani opcję “zgadzam się na zapisanie w morele.net moich danych z formularza ratalnego na poczet przyszłych wniosków kredytowych” istnieje możliwość, że nieuprawniona osoba miała dostęp do danych, jakie Pani / Pan pozostawił /a w wypełnianych formularzach ratalnych. Dane mogą obejmować dane kontaktowe, dane dot. dowodu tożsamości, nr PESEL oraz dane dotyczące sytuacji finansowej."

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??? Czy ty wiesz co się do ciebie pisze? xD Teraz pewnie kogoś tam zatrudnili, żeby te dane jakoś zabezpieczył, ale dane setek tysięcy osób które brały, obojętnie co na raty, od tak, mogą sobie teraz latać po DarkWeb'ie bo jednej z największych sieci sklepów internetowych w Polsce, nie stać było na zatrudnienie typa, który miałby zadbać o zabezpieczenie danych milionów swoich klientów... przecież to samo w sobie jest absurdem, a jeszcze większym absurdem, jest mówienie, ze przecież nic się nie stało i nie popadajmy w paranoje...  Morele o wycieku wiedziały już grubo wcześniej (materiał z miesiąca przed oficjalnym info o wycieku https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-klienci-morele/) i zamietli to pod dywan. 

Edytowane przez Wonder Boi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wonder Boi- chodziło mi że przed wyciekiem danych tyle razy już w morelach coś kupowałem i od tak dawna mieli tam moje dane, że nie wiem czy teraz to już cokolwiek zmienia. 

Toms83- dokładnie tak jak napisał B@nita, wolałbym zdecydowanie coś na gwarancji, i nawet mnie boli że ten Pure Power 11 o którym był temat ma tylko 3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, matt baker napisał:

Wonder Boi- chodziło mi że przed wyciekiem danych tyle razy już w morelach coś kupowałem i od tak dawna mieli tam moje dane, że nie wiem czy teraz to już cokolwiek zmienia. 

Toms83- dokładnie tak jak napisał B@nita, wolałbym zdecydowanie coś na gwarancji, i nawet mnie boli że ten Pure Power 11 o którym był temat ma tylko 3 lata

No nie wiem xD Mi to trochę przypomina sytuację, jakbyś wynajmował firmę ochroniarską, do ochrony, jakiegoś budynku, ktoś by się włamał do tego budynku, a po tym wszystkim, nie zrezygnowałbyś z usług tej firmy, bo stwierdziłbyś "aaa, raz mnie okradli, to co złego może sie jeszcze stać"...  Nawet jeśli to nic, albo nie wiele zmienia, to zrezygnowałbym z usług firmy, która nie potrafi zadbać, o to co de facto powinno być dla niej najcenniejsze czyli dane czy własność swoich klientów. 

Edytowane przez Wonder Boi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wonder Boi napisał:

??? Czy ty wiesz co się do ciebie pisze? xD Teraz pewnie kogoś tam zatrudnili, żeby te dane jakoś zabezpieczył, ale dane setek tysięcy osób które brały, obojętnie co na raty, od tak, mogą sobie teraz latać po DarkWeb'ie bo jednej z największych sieci sklepów internetowych w Polsce, nie stać było na zatrudnienie typa, który miałby zadbać o zabezpieczenie danych milionów swoich klientów... przecież to samo w sobie jest absurdem, a jeszcze większym absurdem, jest mówienie, ze przecież nic się nie stało i nie popadajmy w paranoje...  Morele o wycieku wiedziały już grubo wcześniej (materiał z miesiąca przed oficjalnym info o wycieku https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-klienci-morele/) i zamietli to pod dywan. 

Czy ty doradzasz w temacie czy prowadzisz jakąś krucjate przeciw morelom? Co się stało to się nie odstanie. Jak nie brał kredytu to nie ma się czego obawiać o jakiś wyciek danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, B@nita napisał:

Czy ty doradzasz w temacie czy prowadzisz jakąś krucjate przeciw morelom? Co się stało to się nie odstanie. Jak nie brał kredytu to nie ma się czego obawiać o jakiś wyciek danych.

kredytu na szczęście nie, tylko przelew z góry lub płatne przy odbiorze. ja tam lubię morele bo wiele razy pozytywnie mnie jako sklep zaskoczyli pod kątem obsługi klienta, ale rozumiem niechęć wielu osób bo nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, B@nita napisał:

Czy ty doradzasz w temacie czy prowadzisz jakąś krucjate przeciw morelom? Co się stało to się nie odstanie. Jak nie brał kredytu to nie ma się czego obawiać o jakiś wyciek danych.

A co powiedziałbyś osobie która brała coś na raty w morelach? Trudno? Zdarza się? Jeśli firma, nie potrafi o coś takiego zadbać, po prostu pokazuje jaki ma stosunek do klienta. I tutaj już sytuacji nie naprawi miła Pani z obsługi czy niższe ceny o 10zł  ;) W ogóle ciekawe, że morele aż tak bały się opinii użytkowników, że fałszują opinie na opineo na swój temat ;) No ale nikogo na siłę nawracał nie będę.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2019 o 15:50, Wonder Boi napisał:

No a samo be quiet jest synonimem ciszy, tak więc o kulturę pracy martwić się nie musisz :D 

ale nawet na stronie bq są spore różnice miedzy budżetowymi liniami psu a dark power tak wiec bq będzie cichy jeśli będzie to dark power dobrany do mocy zestawu ale jesli sugerujesz sie nazwą to u konkurencji znajdziesz też ciche konstrukcje

różnica miedzy dark power a innymi psu od nich o tej samej mocy to średnio 10db a to już jest przepaść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, robertsup napisał:

 

różnica miedzy dark power a innymi psu od nich o tej samej mocy to średnio 10db a to już jest przepaść

10dB w jakich warunkach? Już nawet w Pure Power 11, czy Straight Power 11 jest różnica w porównaniu do wielu konkurencyjnych konstrukcji jeśli chodzi o kulturę pracy, dzięki SilentWings'om. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...