Skocz do zawartości
bolo_lolo

PC 5000 zł Programy typu CAD

Rekomendowane odpowiedzi

Hej  :)  planuje zakupić w najbliższym czasie PC w kwocie do 5000 zł. Wykorzystywany do programów typu ArchiCad, Artlantis, AutoCad (tylko 2D) itp, czasami do gier. Zależy mi na dobrej wydajności, bez przycinek, a także, żeby rendery, wizualizacje robiły się w miarę szybkim tempie. Odnośnie OC to nigdy się w to nie bawiłem, ale jeśli jest to opłacalne i bardziej przyszłościowe to mam nadzieję, że się tego nauczę i PC będzie mi dłużej służył. Będę potrzebował do tego zestawu z osobnego budżetu monitor, ile cali najlepiej i jaki? Chcę, zamówić przez internet, gdzie najlepiej zamówić, tak żeby to poskładali i w razie czego nie było problemów z gwarancją? Lepiej brać procesor na Intelu czy Ryzenie? Pomożecie złożyć zestaw? :p 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę dwa zdania. To do CAD tylko i wyłącznie monitor 4K! Ci co polecają w XXI wieku 27" 2560 x 1440 chyba dawno nie rysowali w CAD. Ja od roku pracuję na Dell U2718Q. Kupiłem za 2300zł. Teraz cena spadła do 2100zł. Zadzwoń do najbliższego przedstawiciela Dell i podpytaj o cenę. Można oczywiście rozważyć jeszcze LG w podobnej cenie. No a wyższa półka to już NEC tylko cena 4000zł. Wybrałem 27" bo skalowanie 200% jest idealne. Czcionki mega ostre - oczy odpoczywają. Pracuję we FreeCAD i dla mnie monitor 4K to najlepszy zakup ever. Aha Ubuntu pod względem skalowania, wyglądu przewyższa Win10 no ale i tak będzie opad szczeny. Co do grafiki to poczytaj która najlepiej sprawdza się w Blenderze i tą kup w zakładanym budżecie. Chyba warto poczekać na najbliższe nowości od Nvidia i AMD. Procesor do CAD to wiadomo, że ten z najszybszym jednym rdzeniem i tu niestety wygrywa Intel.

Ja własnie dokupiłem 8GB RAM i niestety pewne problemy ale napiszę o tym w innym wątku. Na szczęście nie gram i nie renderuję ale zintegrowana grafika już nie wyrabia przy obiektach złożonych z kilku tysięcy linii. Generalnie robię prymitywne, proste, stolarskie rysunki ale ostatnio przy pewnym złożonym projekcie zabrakło mi RAM.

Czekam do końca roku na nowe APU AMD 7nm i wymieniam kompa. Mnie wystarczą 4rdzenie, 8 watków i zintegrowana grafa + 32GB RAM. Ty niestety musisz kupić bardzo mocną stację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...