Skocz do zawartości
GrzegorzBy

Nowy laptop nie do gier, 1500 zł., maksimum ok. 2500

Rekomendowane odpowiedzi

Moje wymaganie, zgodnie z ankietą, przedstawiają się następująco:

[1] Laptop dla żony, kupowany na firmę

[2]  z systemem Windows 10

[3] Matryca 15,6 lub więcej

 [4] SSD minimum 256 jeśli to ma być jedyny dysk (lepiej większy), lub SSD mniejszy na system plus HDD. Nie znam się na komputerach, więc nic nie będę w nim grzebał, możliwości rozbudowy nie są dla mnie ważne. Ewentualnie mogę podpiąć zewnętrzne dysk, gdyby był kiedyś potrzebny.  DVD fajnie, żeby było, ale nie musi, bo zdaje mi się, że coraz rzadziej występuje.

[5 a] Kwota im mniej, tym lepiej, ale obawiam się, że 1500 to nie jest realistyczne przy tych wymaganiach (?), więc 2000-2500, max 2700, jeśli taka dopłata zrobi różnicę. Tylko nowe, to ma być prezent na rocznicę ślubu. Akcesoria mnie nie interesują, chyba, że ktoś dokłada za darmo J

 [5 b] Jak długo zamierzasz go używać? Jak najdłużej, oczywiście. Ja mam desktopa do pracy, jednak ani żona nie korzysta z mojego komputera, ani ja z jej laptopa, chyba że sytuacja awaryjna.

[5 c] Rocznica jest 29 marca, więc do 28 marca muszę mieć laptopa w domu.

[6] Komputer jest używany w ponad 90% w domu, podłączony do prądu, a pozostałe 10%  na działce, gdzie mamy prąd, więc wydajność baterii nie jest istotna. Jakość wykonania też raczej mało istotna, bo nie przewozimy, nie rzucamy, tylko żeby sam z siebie się nie rozleciał przy kilku godzinach użytkowania dziennie przez kilka lat. Fajnie, żeby był w miarę estetycznie wykonany, bo kobietom to się podoba, ale nie to jest najważniejsze.

 [7] Rozdzielczość matrycy 1920, powłoka / rodzaj takie, żeby jak najmniej męczyły oczy. Monitor zewnętrzny nie będzie podpinany.

[8] Używany, 90% biurko domowe, patrz pkt. 6.

[9] Gry - tylko■ klasy 0: przeglądarkowe, konkretnie Big Farm, zaś syn programuje w Scratchu.

[10] Programy – 60-70% przeglądarka i Gmail, reszta Big Farm i Scratch, sporadycznie coś innego, jakiś streamingowany film, ale nic wymagającego.

[11] Wymagania specjalne – brak. Sprawność touchpada nie istotna, bo i tak będzie podpięta myszka.

[12] Acer służy bezawaryjnie od wielu lat, ale może być coś innego, tylko nie HP – starszy syn miał dwa z dość topowych zdaje się modeli i oba musiały być serwisowane.

Generalnie chodzi o to, że stary laptop (ma już dobrych parę lat) Acer z procesorem Intel Pentium T4300, 3Gb pamięci i dyskiem HDD 384 GB wkurzająco wolno pracuje, szczególnie jak jest wiele kart otwartych w przeglądarce  (a często jest i ponad 20) i jednocześnie skype i jakieś acuweather i coś tam. Nie jest zawirusowany, był czyszczony, wywalałem niepotrzebne śmieci z autostart, robiłem defragmentacje hdd, pomogło, ale nie za wiele. W swoim desktopie system mam na sdd i sądzę, że to jest główny powód, a nie procesor i-5, że śmiga kilkakrotnie szybciej.

Wydaje mi się, że do takich potrzeb karta graficzna jest zbędna. Ja w desktopie też nie mam, korzystam z wbudowanej w procesor i nawet do obróbki foto w RawTherapee i Gimpie w zupełności wystarcza – oczywiście w nic nie gram.

Preferuję polski sklep, z uwagi na gwarancję i bezproblemowe księgowanie w koszty, ale kupowałem już na Ebayu i gearbest, wiec przy znacznie korzystniejszej cenie jest to do rozważenia. Zwłaszcza, że moja korzyść z wzięcia urządzenia na firmę to tylko 18% PIT, gdyż nie jestem VATowcem i VAT-u odpisać nie mogę.

Podsumowując, chodzi o jak najszybszy komputer do tak niewymagających zadań, jak przedstawione powyżej, ale wygodny w użyciu (w sensie ekranu, klawiatury, waga nie ma znaczenia, touchpad też nie, bo i tak będzie używana myszka) w miarę estetyczny i trwały w sensie bezawaryjności, a nie pancernej obudowy.  Generalnie, jeśli ekran mógłby być większy, to byłoby lepiej, ale nie wiem, czy nie za dużo wymagam.

Bardzo będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc. Z tego wszystkiego Acer Aspire z 17,3" wygląda dla mnie najbardziej obiecująco z SSD na system i HDD na pliki.  Trochę się dziwię, że mało propozycji z Ryzenami, bo wydawało mi się, czytając artykuły na PurePC, że one oferują najbardziej opłacalny stosunek ceny do osiągów, tylko że muszą być sparowano z dobrą pamięcią. Czyżby producenci się do nich jeszcze nie przekonali? Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...