Skocz do zawartości
pokos

2400G Temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z temperaturami ryzen 5 2400g

otóż na stockowych ustawieniach przy max. obciążeniu temp dochodzi do 80st (napięcie na płycie pokazuje wtedy 1.4v), po podkręceniu grafiki do 1500Mhz (przy 1.2v) tem podczas grania w BF3 doszła do 91st. Bios zaktualizowany do najnowszego. Pastę zmieniałem 2 razy, wszystko jest dobrze dokręcone. W testach na PPC temperatury po podkręceniu procesora i grafiki nie przekraczają 70st a tutaj na stocku jest prawie 80. Może być to wina płyty?

sprzęt

ryzen 5 2400g

cooler boxowy

msi b450i mini ac

SPC vero m2

pamięc Patriot Viper 3000mhz 16gb

obudowa fractal design meshify c mini

pasta Pactum PT-2

Edytowane przez pokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę, chłodzenie boxowe ma wymary

109mm (L)
108mm (W)
85mm (H)

dałem ss jak to u mnie wygląda, generalnie na płycie jest tyle miejsca co kot napłakał (nawet musiałem przekręcać znaczek AMD do góry bo zahaczał o ram/radiator) i jest na styk. W związku z tym chłodzenie nie może być szersze niż to 108mm (pamięci nie są nisko profilowe) lub być nad ramem, także fortis chyba odpada.

teraz pytanie, z popularniejszych chłodzeń które by pasowały (tak mi się wydaje) jest:

partan 3 PRO

be quiet! Pure Rock

Fera 3

be quiet! Pure Rock Slim

i które wybrać?

chyba, że jest jeszcze jakieś fajne nie za grube

Screenshot_20190224_220126.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem boxa na R5 1400 (ten sam układ dodawany jest do 2400G) i przez sporo czasu jechałem na boxie przy 1500X. WW temperatury są po prostu ogromne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...