Skocz do zawartości
Aidian

Wymiana podzespołów, koszt do ok 3500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

chciałbym się spytać o radę czy dobrze wybrałem podzespoły, gdyż nie śledzę rynku. Planuję wymienić CPU, GPU, płytę główną, ramy i kupić dysk SSD do mojego PC. Nie tak dawno wymieniłem w nim zasilacz na BeQuiet 600W, posiadam również dysk 1 TB, dokładnej nazwy modelu nie pamiętam. Wzorując się na polecanych zestawach purepc z lutego, planuję kupić:

- AMD Ryzen 5 2600 BOX

- MSI B450-A Pro

- Palit RTX 2060 GamingPro

- 2x 8 GB Corsair 3000 CL16

- Crucial 500GB SATA SSD MX500 M.2

Komputer będzie służył głównie do grania i różnych programistycznych rzeczy (będą stały na nim 2 systemy - linux i windows).

Chciałbym się zapytać was co o tym zestawie myślicie, czy warto coś wymienić na coś innego w podobnym przedziale cenowym i czy nie popełniłem jakiejś gafy (coś niekompatybilne z czymś, nie śledzę tych tematów obecnie więc nie znam się za bardzo).

Ubolewam nad tym że nie mogę zamontować mojego scythe mugen 2 na AMD4 (przynajmniej wg dokumentacji) - chłodzenie boxowe wystarczy?

I nie wiecie czy sprzęt z 2009 roku jest szansa sprzedać za jakieś symboliczne kwoty? (Radeon HD 4890, Scythe Mugen 2, Quad Q9550, DFI LanParty X48). Czy już tylko do utylizacji?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda nie najgorzej tylko ram wziąłbym 300 cl15,  gpu podmieniłbym na zotaca dla 5 letniej gwary, no i ssd to jednak nadal prędkości zwykłego sata wiec wziąłbym taką wersję dla kompatybilności, jak chcesz m2 to koniecznie z ssd m2 nvme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziękuję za odpowiedź.

Postanowiłem że kupię na razie zwykły dysk SSD na SATA i wymienię ramy na 3200 MHz, CL16.

Jednakże okazało się że na moją płytę główna muszę poczekać w x-kom cały miesiąc, dostałem propozycję alternatywnej płyty głównej:

https://www.x-kom.pl/p/441323-plyta-glowna-socket-am4-asrock-b450-pro4.html

Ponieważ nie chce mi się za bardzo czekać miesiąc, czy możecie mi powiedzieć, czy ten tym płyty głównej jest ok? Bo przede wszystkim mam wątpliwość jeśli chodzi o ram, w zamówieniu mam przygotowane ramy 3200 MHz, CL16, a tutaj na tej płycie mam w specyfikacji:

"Typ obsługiwanej pamięci OC DDR4-3200 MHz"

Ona obsłuży ten ram o takiej częstotliwości? Bo ten znacznik OC mnie trochę zmylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznacza że szybsze ramy są obsługiwane po podkręceniu procka / magistrali , znaczy się że działają na def taktach .

Normalnie będą działać na niższych taktach , na płytach Intela za poprawne działanie szybkich ramów odpowiadała funkcja XMP , nie wiem jak się nazywa jej odpowiednik u AMD .

Domyślnie to będzie zakres 2133 do 2 933 mhz , sporo zalezy od procka i jak będą obsadzone sloty DRAM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...