Skocz do zawartości
Wojkan

PC + monitor : GRY/OC do 8000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Chciałbym zakupić komputer do gier i OC budżet do 7000 zł + monitor= max 8000 zł 

Mam już pewne typy: 

Procesor: AMD Ryzen 7 2700X

Chłodzenie CPU:  SilentiumPC Grandis 2 XE1436

Płyta główna: Asus  lub MSI ??

Pamięć: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB,3000MHz lub inne ??

Dysk: SSD ADATA SU800 1TB SATA3 lub inne ??

Karta graficzna: GTX 1070, 1080 (raczej wykluczam RTX) ASUS lub MSI inne ??

Zasilacz: Chieftec PROTON BDF-1000C 1000W lub inne ??

Obudowa: be quiet! SILENT BASE 601 inne ??

Monitor: MSI Optix MAG271C lub inny ??

Zależy mi również na cichej pracy całego sprzętu !!

Czekam na Wasze pomysły drodzy przyjaciele z góry dzięki za wszelkie sugestie!!

Pozdrawiam Wojtek :) 

 

 

 

 

Edytowane przez Wojkan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw do 4 liter .

Przy takim budżecie i kompie do gier to Intel jest lepszym wyjściem .

I7 9700K + TR. Macho Rev. B + Asrock Z390 Extreme 4 .

Do tego GTX1660 Ti ( wydajność GTX1070 za ~1300 zł ) albo GTX1080 .

SSD - Crucial MX500 1 TB albo dołożyć do A-Data SX8200 / 8200 Pro 960GB / 1TB .

Zasilacz - Seasonic Focus Plus Gold 650W lub nieco droższa wersja platinum , zauważalnie lepsza sprawnośc niż ww. Chieftec , dobry i cichy wentylator z trybem półpasywnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to zestaw do gier xd Wystarczy kupić 2600x zamiast 2700x, w grach są identyczne wydajnościowo, a różnicę w cenię dołożyć do karty i kupić RTX 2060, tym prostym zabiegiem zwiększyłem wydajność zestawu o jakieś 20%.

 

I co ma w ogóle oznaczać to OC i zasilacz 1000W? Chodzi o zwykłe kręcenie podzespołów do gier czy to skrót od czegoś innego? Bo mi się nie chce wierzyć, że to o to chodzi.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Firedash napisał:

Na pewno nie jest to zestaw do gier xd Wystarczy kupić 2600x zamiast 2700x, w grach są identyczne wydajnościowo, a różnicę w cenię dołożyć do karty i kupić RTX 2060, tym prostym zabiegiem zwiększyłem wydajność zestawu o jakieś 20%.

 

I co ma w ogóle oznaczać to OC i zasilacz 1000W? Chodzi o zwykłe kręcenie podzespołów do gier czy to skrót od czegoś innego? Bo mi się nie chce wierzyć, że to o to chodzi.

Dziękuję z sugestie ale tak jak już wcześniej pisałem że RTX raczej odpada. OC - tak chodzi mi o podkręcanie, zasilacz jest tylko moją sugestią (tak padło po prostu). Pozdrawiam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakim celu będzie to podkręcanie? Przy tym procesorze wiele się nie zrobi, w grach, szczególnie przy tej karcie, różnica będzie praktycznie niezauważalna. Dodatkowo, nawet po OC procesora, ten zestaw spokojnie ogarnie zasilacz 500W, nie wiem kompletnie po co Ci 1000W.

No i nie rozumiem czemu wykluczasz RTX, mam nadzieję, że nie dlatego, bo ludzie narzekają, że RT jest niefajne? Liczy się tylko wydajność, a taki RTX 2060 ma lepszy stosunek ceny do wydajność w porównaniu z poprzednią generacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojkan Zakładając, że chcesz koniecznie AMD + GTX 1070 i wybierając twoją obudową oraz produkty z obecnej promocji na x-kom + bardzo cichy zasilacz i całkiem dobre chłodzenie, wyszło mi 5160 zł (cena na liście się różni, bo trzeba wpisać kod ready2play)

https://www.x-kom.pl/lista/zlo8pd5xd

Wydajność w grach będzie identyczna jak w przypadku podzespołów, które wybrałeś, procesor nie wymaga kręcenia, bo wersje z X są fabrycznie już podkręcone, więc i tak wiele się z nich więcej nie wyciągnie.

 

Natomiast jakbyś koniecznie chciał wydać 8000 zł, to możesz mieć za to i5 9600k, RTX 2070 + monitor o rozdzielczości 1440p.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Firedash napisał:

@Wojkan Zakładając, że chcesz koniecznie AMD + GTX 1070 i wybierając twoją obudową oraz produkty z obecnej promocji na x-kom + bardzo cichy zasilacz i całkiem dobre chłodzenie, wyszło mi 5160 zł (cena na liście się różni, bo trzeba wpisać kod ready2play)

https://www.x-kom.pl/lista/zlo8pd5xd

Wydajność w grach będzie identyczna jak w przypadku podzespołów, które wybrałeś, procesor nie wymaga kręcenia, bo wersje z X są fabrycznie już podkręcone, więc i tak wiele się z nich więcej nie wyciągnie.

 

Natomiast jakbyś koniecznie chciał wydać 8000 zł, to możesz mieć za to i5 9600k, RTX 2070 + monitor o rozdzielczości 1440p.

Koniecznie nie musi być AMD R7 starzeje się już chyba mam pewne luki w wiedzy o komputerach, chociaż oglądałem testy R7 vs R7X i koleś wyraźnie mówił że to te same procesory :) 

Szykuję się do zakupu i na razie analizuje co kupić a od RTX odstrasza mnie cena względem wydajności, ale może się znajdzie jakiś dobry model i zmienię zdanie. Dzięki za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojkan

Cytat

Szykuję się do zakupu i na razie analizuje co kupić a od RTX odstrasza mnie cena względem wydajności, ale może się znajdzie jakiś dobry model i zmienię zdanie

No to jest akurat mega dziwne, bo RTX 2060 jest bardzo super kartą, wydajność podchodząca pod gtx 1080, a można kupić normalny model już za 1700 zł, wypasione i ciche za 1850 zł.

Jeśli to ma być komputer do gier, to bierz i5 9600k, jest tańszy od R7, a wydajniejszy jeśli chodzi o gry, wybór jest chyba oczywisty, dodatkowo to jest bardzo podatny na OC procesor, więc będziesz mógł się tym pobawić. Zastanów się jaki monitor chcesz, jeśli 1080p to bierz RTX 2060, jeśli skusisz się na 1440p to warto dołożyć do RTX 2070.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym wolał RTX dlss mimo wszystko lepiej mieć niż nie mieć a raytracing to tylko bajer, poza tym wykonane w 12nm więc bardziej oszczędne w prąd

odnośnie monitorów to AOC ma 2 tanie modele 75Hz 1440p adaptive-sync do wyboru VA lub IPS i też byłbym za wyborem rtxa 2070 i i5 9600k

... zasilacz wystarczy dobre 550W seasonic focus czy corsair RMx czy EVGA SuperNOVA

 

https://www.x-kom.pl/lista/48m1xx9mq

Edytowane przez Raider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2019 o 19:30, reyden napisał:

Zestaw do 4 liter .

Przy takim budżecie i kompie do gier to Intel jest lepszym wyjściem .

I7 9700K + TR. Macho Rev. B + Asrock Z390 Extreme 4 .

Do tego GTX1660 Ti ( wydajność GTX1070 za ~1300 zł ) albo GTX1080 .

SSD - Crucial MX500 1 TB albo dołożyć do A-Data SX8200 / 8200 Pro 960GB / 1TB .

Zasilacz - Seasonic Focus Plus Gold 650W lub nieco droższa wersja platinum , zauważalnie lepsza sprawnośc niż ww. Chieftec , dobry i cichy wentylator z trybem półpasywnym

Dziękuje za Twoja sugestie, wcześniej zastanawiałem się właśnie nad I7 9700K , a co myślisz o I5  9600K + MSI MAG Z390 TOMAHAWK + RTX 2070 i jaką pamięć najlepiej zastosować w tym zestawie?   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Raider napisał:

Też bym wolał RTX dlss mimo wszystko lepiej mieć niż nie mieć a raytracing to tylko bajer, poza tym wykonane w 12nm więc bardziej oszczędne w prąd

odnośnie monitorów to AOC ma 2 tanie modele 75Hz 1440p adaptive-sync do wyboru VA lub IPS i też byłbym za wyborem rtxa 2070 i i5 9600k

... zasilacz wystarczy dobre 550W seasonic focus czy corsair RMx czy EVGA SuperNOVA

 

https://www.x-kom.pl/lista/48m1xx9mq

Dzięki :) dzisiaj w  robocie analizowałem tą opcje I5 9600k +  MSI MAG Z390 TOMAHAWK + RTX 2070 + jakie pamięc tu dobrać, czy wystarczy np.  Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci starczą, odnośnie monitora to ma 2 minusy żeby nie było, brak vesy i adaptive sync aktywuje się poprzez restart monitora, co powinno się zapisać na twardo, mimo to raz na tydzień musiałem aktywować ponownie  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pewnych analizach wyszła taka konfiguracja: 

Procesor: Intel Core i7-9700K

Płyta główna: MSI MPG Z390 GAMING PLUS

Pamięć: G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

Dysk: SSD Crucial P1 1TB M.2 PCIe NVMe

Karta graficzna: MSI GeForce RTX 2060 GAMING Z 6GB, GDDR6 (192 Bit)

Zasilacz: SeaSonic Focus Plus Gold 550W

Chłodzenie CPU: Thermalright Macho Rev. B

Obudowa: SilentiumPC Armis AR7X TG RGB

Monitor: MSI Optix MAG24C

Co o tym myślicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dart9 napisał:

Zmieniłbym SSD.  Z pamięciami QLC nie jest najlepiej TEST

Albo dopłaciłbym do ADATA XPG SX8200 PRO 1TB PCIe x4 NVMe  (~840zł) albo brał Crucial MX500 1TB (~600zł)

Wielkie dzięki za cynk :)

Będę miał to na uwadze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz gdzieś te obudowę czy na pewno Ci się spodoba, jakość wykonania tego chińczyka nie jest najwyższych lotow.Imo do kompa za tyle kasy warto kupić coś lepiej wykonanego, Corsair, Phanteks czy NZXT.

Ja wiem, że to tylko buda, ale jak nie stoi schowana głęboko to będzie razić w oczy.

Edytowane przez B@nita
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepłacasz za NVMe bez porządnego zastosowania. 

Pamięci ram o ile się nie mylę to wziąłeś GVKB, więc jest duża szansa, że nie wstaną Ci z XMP.

Buda prezentuje się nieźle i nie jest źle wykonana, ale przepływ powietrza jest bardzo ograniczony przez zabudowany front i niepełne skrzela.

Dosyć średnia MOBO do i7 9700k

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 8 k , na szybko:

Gigabyte Z390 Gaming X

9900K

Noctua NH-D15

16GB G.Skill Ripjaws 3200 CL16

512GB Adata SX8200 Pro

Gigabyte RTX 2070 Windforce3

Obudowa liczmy za 250 - 300 zł w/g gustu ( kalkulowałem 300 zł )

Seasonic Focus Gold 650

= 7230 zł ( www.proline.pl )

https://proline.pl/aoc-q3279vwfd8-qhd-ips-31-5-cali-vga-hdmi-dvi-dp-p1307008

RAZEM: ~ 8100 zł

 

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za pomoc i sugestie, zmodyfikowałem trochę mój zestaw i wyszło tak: 

Procesor: Intel Core i5-9600K
Płyta główna: MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON
Pamięć: G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16
Karta graficzna: MSI GeForce RTX 2060 GAMING Z 6GB
Dysk: SSD ADATA XPG SX8200 PRO 1TB PCIe x4 NVMe
Zasilacz: SeaSonic 620W
Chłodzenie: CPU Thermalright Macho Rev. B
Obudowa: Fractal Design Define R6 Gunmetal
Monitor: MSI Optix MAG241C

POZDRO!!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MazeR napisał:

Płyta overkill, dysk też, kości GVKB (strzał w stope). Sprzęt do grania, a poleciałeś w śmieci

No nie ma sprawy, miłej zabawy

Spoko :) Zamiast krytykować daj jakąś sensowną propozycję! Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3400MHz, CL16 mogą być Twoim zdaniem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extreme 4 na chipsecie Z390 jest nie wartą takiej ceny płytą. Ludzie błędnie porównuję Extreme 4 z390 do z370. 

3600 MHz CL19? Do takich wartości możesz wykręcić kości za 450 złotych.

Buda w której ledy i sterownik ledów padają jak muchy.

AiO też kiepściutkie. Już lepiej wziąć Navisa 240 RGB - całkiem ciche i wydajne, a pompka cichutka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MazeR napisał:

https://www.x-kom.pl/lista/jdk5gqpp2

Napisz o rabat w wątku XKomu na forum TechLiptona.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Komp za 8 koła i rtx 2060 z chińskim zasilaczem??? Za 350 ma seasonic focus 550 z 10 letnią gwarancją a nie no name.Do tego lepiej wziąć trochę gorszy procesor a lepsza grafikę(rtx 2070) jak komp ma służyć do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...