Skocz do zawartości
Raiven Van Heat

Urządzenie wielofunkcyjne do 800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam :).

Szukam następcy mojego Brothera DCP-375CW. Co do wymagań...

  1. Dostęp przez Wi-Fi
  2. Bardzo dobra jakość wydruków, głównie tekst i jakaś grafika, fotografii nie będę drukował
  3. Tania eksploatacja
  4. Wydruków będzie zazwyczaj mało i sporadycznie, stąd fajna opcja w Brother automatycznego przeczyszczania głowic od czasu do czasu

Jako pewien "upgrade" względem DCP-375CW myślałem o automatycznym drugu dwustronnym. Polecany model w tym budżecie to DCP-J572DW, dostępny za granicą lub na allegro za 499 zł. Czy potwierdzicie ten wybór jako optymalny? Gdzie znaleźć tanie, ale nadal dobrej jakości zamienniki do tego modelu?

Czy gdybym jednak zrezygnował z duplexu i wybrał inny model w podanym budżecie (DCP-T510W, DCP-T710W) to czy zyskał bym w innym obszarze?

Widziałem kilka polecanych modeli od Epsona (L382, L3060, L3151), ale spotkałem też mieszane opinie na temat ich awaryjności.

I jeszcze jedno, bardziej ogólne pytanie. Czy jakość wydruku i skanera w nowych urządzeniach jest zauważalnie, lub chociaż trochę, lepsza w porównaniu do mojego DCP-375CW?

Dzięki z góry za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wszystkie w/w wymagania spełniłby Brother model  MFCT910DW. Przy czym aktualnie np. w sferisie jest on za ponad 1k. Względem modeli które podałeś posiada automatyczny duplex, poza tym wsparcie dla wi-fi direct które daje możliwość zdalnego drukowania. Duży plus to kompatybilność z zamiennikami. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lisan napisał:

Myślę że wszystkie w/w wymagania spełniłby Brother model  MFCT910DW. Przy czym aktualnie np. w sferisie jest on za ponad 1k. Względem modeli które podałeś posiada automatyczny duplex, poza tym wsparcie dla wi-fi direct które daje możliwość zdalnego drukowania. Duży plus to kompatybilność z zamiennikami. 

 

MFCT910DW względem DCP-J572DW kosztuje ponad drugie tyle, ale czy zyskuję równie wiele co dopłacam? Faksu nie będę używał, bez możliwości dolewania tuszu jakoś przeżyję ;).

2 godziny temu, FxJ napisał:

Dlaczego nie kupisz laserowej?

Nikt mi nie polecił dobrego kolorowego laseru z tanią eksploatacją w podanym budżecie :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2019 o 14:13, Raiven Van Heat napisał:

MFCT910DW względem DCP-J572DW kosztuje ponad drugie tyle, ale czy zyskuję równie wiele co dopłacam? Faksu nie będę używał, bez możliwości dolewania tuszu jakoś przeżyję ;).

Nikt mi nie polecił dobrego kolorowego laseru z tanią eksploatacją w podanym budżecie :P.

bo w tym budżecie nie ma dobrego taniego lasera z tanią eksploatacją

dobry tani laser  tani w eksploatacji to kyocera p3055dn (toner na 25000 stron kosztuje 600zł oryginał) ale to model mono i nie ma wifi po za tym kosztuje 1600zł tonerem startowym na 10k stron co daje po dodaniu 1k na papier 30gr za stronę

o laserach w kolorze do zapomnij bo zestaw tonerów i bębnów potrafi kosztować 5k 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2019 o 14:13, Raiven Van Heat napisał:

MFCT910DW względem DCP-J572DW kosztuje ponad drugie tyle, ale czy zyskuję równie wiele co dopłacam? Faksu nie będę używał, bez możliwości dolewania tuszu jakoś przeżyję ;).

W takim razie nie warto dopłacać aż takiej różnicy. Jeżeli zaakceptujesz duplex ręczny coś typu J572DW powinno wystarczyć. Kolorowa laserówka niestety nie będzie do wyjęcia w tym budżecie, to droższe w zakupie urządzenia wiec zostaje kolorowy atrament. Do ok. 600 zł masz jeszcze dwa modele Brothera DCPT310 oraz MFCJ200AP1 z podajnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, robertsup napisał:

bo w tym budżecie nie ma dobrego taniego lasera z tanią eksploatacją

dobry tani laser  tani w eksploatacji to kyocera p3055dn (toner na 25000 stron kosztuje 600zł oryginał) ale to model mono i nie ma wifi po za tym kosztuje 1600zł tonerem startowym na 10k stron co daje po dodaniu 1k na papier 30gr za stronę

o laserach w kolorze do zapomnij bo zestaw tonerów i bębnów potrafi kosztować 5k 

Dlatego pytałem o atrament, a nie laser ;)

3 godziny temu, Lisan napisał:

W takim razie nie warto dopłacać aż takiej różnicy. Jeżeli zaakceptujesz duplex ręczny coś typu J572DW powinno wystarczyć. Kolorowa laserówka niestety nie będzie do wyjęcia w tym budżecie, to droższe w zakupie urządzenia wiec zostaje kolorowy atrament. Do ok. 600 zł masz jeszcze dwa modele Brothera DCPT310 oraz MFCJ200AP1 z podajnikiem.

Wg informacji z neta DCP-J572DW posiada automatyczny duplex, tylko dlatego się nad tym modelem zastanawiam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwracam uwagę na pobór prądu:

tusz - Brother 510W - Podczas pracy – 14 W, W trybie gotowości – 2,5 W -

tusz dolewany z butelki - koszt 1 kopii 0,4 grosza z tuszu oryginalnego; zamiennik 50% tańszy!!!

laser - Brother 8260W - Drukowanie – 580 W, tryb gotowości – 70 W

Edytowane przez atratr
dodatkowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...