Skocz do zawartości
Rpetryko

[2000-2500] Laptop praca biurowa + filmy weekendowo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Pytałem o laptopa jakiś czas temu, ale zmieniłem strategię działania - wolę tańszy laptop zmieniać co 2lata niż kupić drogi i zmienić po 3... Poza tym moja obecna Yoga 500 już ledwo zipie - cudem działa na kablu, baterii nie ładuje (zmieniłem ładowarkę, wejście ładowania i baterię, ale internet podpowiada, że może to być płyta główna), więc zakup na już.

[1] Dorosły 30+, zakup na firmę, raczej nowy, z możliwie długą gwarancją.
[2] Z Windowsem 10, chyba nie ma znaczenia czy PRO czy Home.
[3] 15,4-15,6"
[4] SSD z miejscem na Windows +parę GB na Office. FoxIt i program sprzedażowy + HDD na jakieś filmy, seriale, muzykę
[5a] 2000-2500zł nieprzekraczalnie. Sam laptop, inne bajery mam.
[5b] Za dwa lata lub po końcu gwarancji będę zmieniał - chyba, że się zakocham :D
[5c] Zakupu chciałbym dokonać jak najszybciej.
[6] Raczej żeby nie był GEJmingowy, tzn. kolorowy/tęczowy etc. Reszta akceptowalna. Aluminiowa obudowa na plus, ale to nie wymóg. Tak samo wypinana bateria.
[7] 1920 IPS matowa. Nie wykluczam podpięcia drugiego monitora, ale to po to, żeby na jednym ekranie mieć program handlowy, a na drugim np. Excela
[8] Głównie biuro na biurku, ale czasami też delegacje, tzn pokój hotelowy, łóżko. Z racji, że 90% swojego życia spędzi na biurku pod ładowarką, mile widziane opcje chroniące baterię przed takim użytkowaniem.
[9] Gry - żadnych.
[10] Pakiet Office, WF-Mag, klient poczty, często otwieram duże PDFy (100mb+).  Filmy w 4K(fajnie, ale nie wymóg) lub 1080p(wymóg). Również puszczane przez HDMI na TV.
[11] Brak
[12] Jedyne co mnie wku&^%$ w laptopach, to kiedy prawy/lewy przycisk "myszy" na touchpadzie, działa jak touchpad. Tzn, kiedy na przycisku możesz palcem przesuwać kursor...
[13] Kompletnie wyobcowany z rynku jestem. Nie wiem jakie są trendy, co jest gut, a co ble - zdaję się na Was

[14] Mam znajomego w MediaExpert, jakby tam się coś znalzło, to jakiś rabat/gratis pewnie bym dostał - ALE to broń Boże, żaden warunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, FxJ napisał:

Dać ci namiar do serwisu który naprawia płyty?

Chętnie. Ale to jak zmienię laptopa, bo pewnie zajmie naprawa z tydzień...

47 minut temu, FxJ napisał:

Cenowa jest

Więc Home

47 minut temu, FxJ napisał:

Albo tańsze TN lub EWV (ździebku lepsze TN).

Mocno to odczuję przy filmach HD/UHD? Jak nie to tniemy koszta.

SSD bym chciał mieć mimo wszystko.

48 minut temu, FxJ napisał:

W konsumenckich w tej kwocie to standard, musiałbyś dołożyć do jakiegoś biznesowego Della (3 letnia gwarancja na firmę) lub Thinkpada.

W takim razie olać to - będę zabierał myszkę na weekendy.

48 minut temu, FxJ napisał:

W media jest tera promocja na laptopy.

Nie te Media ;) Ale poza budżet

1 godzinę temu, FxJ napisał:

Lenovo Ideapad 330s-15 Ryzen 5/8GB/1TB/Win10  + dołożenie dysku SSD M.2 (4 rdzeniowy Ryzen lepszy od i5U)

Mój faworyt z tych co podałeś.

Za to ten:

1 godzinę temu, FxJ napisał:

Z SSD 480GB (wystarczające w pełni) minimalnie tańszy nawet od faworyzowanego Lenovo... Dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/434885-notebook-laptop-17-3-acer-aspire-5-i3-8130u-8gb-240-500-win10-fhd-ips.html

Co wy na to? Rozmiar mi nie przszkadza. Ma nagrywarkę (nie wymóg ale +), ma RJ-45, SSD + HDD. Lekko poza budżet, ale więcej tabelek w excelu się wyświetli. Plusy widzę, jakie minusy tego laptopa? Dźwignie filmy 4k? Przez HDMI na telewizor też?

Edytowane przez Rpetryko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odtwarzania /dekodowania 4K HEVC - wszystko od czasów Kaby Lake ( seriia 7xxx ) ma wsparcie dla sprzętowego dekodowania H265 / HEVC , dekodowanie leci przez iGPU , co innego jak używać do tego zewnetrznej karty - od NV to seria 9xx dopiero ( choć nie wszystkie , najsłabsze modele to rebrandy a nie Maxwell ) ma wsparcie dla 4K .

Wcześniej dekodowanie leciało przez CPU a do tego trzeba było w miarę mocnego procka mieć .

Co do 4K i HDMI , jest duża szansa że tam jest HDMI w wersji 1.4 lub wyżej , dopiero od wersji 1.4 jest możliwość przesyłania sugnału 4K ( w tym że przy 1.4 max to 24 hz , 4K@60 hz to dopiero HDMI 2.0 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bump, bo nastąpiła zmiana budżetu, no i nie powiedziałem o kilku istotnych rzeczach, które wyszły dopiero w Waszych propozycjach.

1] Dorosły 30+, zakup na firmę, raczej nowy, z możliwie długą gwarancją.
[2] Z Windowsem 10 PL
[3] 15,4-15,6"
[4] SSD z miejscem na Windows +parę GB na Office. FoxIt i program sprzedażowy + HDD na jakieś filmy, seriale, muzykę. Ewentualnie SSD480GB+ starczy mi na wszystko.
[5a] 3300zł nieprzekraczalnie. Sam laptop, inne bajery mam.
[5b] Za dwa lata lub po końcu gwarancji będę zmieniał - chyba, że się zakocham :D
[5c] Zakupu chciałbym dokonać jak najszybciej.
[6] Raczej żeby nie był GEJmingowy, tzn. kolorowy/tęczowy etc. Reszta akceptowalna. Aluminiowa obudowa na plus, ale to nie wymóg. Tak samo wypinana bateria.
[7] 1920 IPS matowa. Nie wykluczam podpięcia drugiego monitora, ale to po to, żeby na jednym ekranie mieć program handlowy, a na drugim np. Excela
[8] Głównie biuro na biurku, ale czasami też delegacje, tzn pokój hotelowy, łóżko. Z racji, że 90% swojego życia spędzi na biurku pod ładowarką, mile widziane opcje chroniące baterię przed takim użytkowaniem.
[9] Gry - żadnych.
[10] Pakiet Office, WF-Mag, klient poczty, często otwieram duże PDFy (100mb+).  Filmy w 4K(fajnie, ale nie wymóg) lub 1080p(wymóg). Również puszczane przez HDMI na TV.
[11] Złącze RJ-45 (jest firmowe wi-fi, ale w moim miejscu zasięg jest słaby), wydzielona klawiatura numeryczna (80% mojej pracy to stukanie w takową), podświetlane klawisze
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...