Skocz do zawartości
andyx

Problem z kupionym Windowsem 10 Home Box

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Kupiłem system Windows 10 Home BOX - czyli na pendrive. System kupiłem w popularnym sklepie internetowym i w "normalnej" cenie (ponad 500zł :/). 

I tak:

1. Po włożeniu pendrive'a do USB i ustawieniu w biosie bootowania z niego nic się nie dzieje... czarny ekran i migający znak podkreślenia _. Gdy wkładam starego pendrive'a z obrazem Linuxa to bootuje się bez problemów z niego i uruchamia instalator. W tej chwili używam systemu Linux Mint.

2. W kartoniku nigdzie nie ma klucza. Nie wiem jak to powinno wyglądać, ale na stronie Microsoftu napisano:

Cytat

Miejsce, w którym można znaleźć klucz produktu, zależy od sposobu uzyskania danego egzemplarza systemu Windows:


Od autoryzowanego sprzedawcy: Klucz produktu znajduje się na etykiecie lub karcie wewnątrz pudełka, w którym system Windows został dostarczony. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z producentem sprzętu.

Również instrukcja wewnątrz pudełka mówi o wpisaniu klucza podczas instalacji, jako trzeci krok, tylko gdzie on jest?

3. Na opakowaniu jest naklejka, mówiąca że mój egzemplarz pochodzi z Irlandii (Origin: Ireland). Czy to jakiś problem? Napisy na kartoniku i instrukcja są po polsku.

 

Na razie nie będę pisał nazwy sklepu, wysłałem im wczoraj maila i czekam na odpowiedź. Będę wdzięczny za pomoc bo nieźle się tym wkurzyłem...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro odpala się pendrive z Linuxem to można wykluczyć problemy z bootowanie .

Możliwe że źle przygotowany pendrive ( nawet przy oryginałach może się to zdarzyć ) albo po prostu uszkodzony .

Odpal kompa z tego Linuxa Live CD i potem podłącz pendriva z Win 10 i zobacz czy da się odczytać zawartość pendriva .

Klucz może też być w wersji elektronicznej ( plik tekstowy ) na pendrive choć to bardzo mało prawdopodobne .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, reyden napisał:

Odpal kompa z tego Linuxa Live CD i potem podłącz pendriva z Win 10 i zobacz czy da się odczytać zawartość pendriva .

Zapomniałem napisać, że pendrive normalnie otwiera się w Linuxie. Jest na nim obraz Windows.iso oraz folder System Volume Information

3 godziny temu, reyden napisał:

Klucz może też być w wersji elektronicznej ( plik tekstowy ) na pendrive choć to bardzo mało prawdopodobne .

Klucza nie ma na pendrive w formie tekstowej. Mam rozumieć, że zostałem oszukany przez sklep?

Edytowane przez andyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chyba źle przygotował pendrive albo system jest lewy .

Na pendrive powinna być wgrana zaawartośc pliku iso a nie sam plik , nic dziwnego że komp z niego startuje skoro nie ma z czego .

Plik z kluczem może się znajdować w samym obrazie .

Pendiva można jeszcze poprawnie przygotować , wystarczy komp z Windowsem , ja swego czasu przygotowywałem pendriva windowsowym narzędziem Diskpart a potem normalnie wgrywałem zawartość płyty/obrazu z Win , tyle że to było w czasach Win 7 .

Opcjonalnie z pomocą Media Creation Tool lub Rufusa

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, reyden napisał:

Plik z kluczem może się znajdować w samym obrazie .

Zamontowałem obraz w Linuxie. Gdzie szukać klucza?

Na stronie MS napisano:

Cytat

Etykieta klucza produktu to biała lub pomarańczowa etykieta, która jest dołączona do dysku CD/DVD/USB i Certyfikatu Autentyczności produktu oraz zawiera 25-znakowy klucz produktu. Etykieta klucza produktu nie powinna być kupowana osobno.

Ta etykieta klucza produktu to biała etykieta, która jest dołączona do dysku CD/DVD/USB i Certyfikatu Autentyczności produktu oraz zawiera 25-znakowy klucz produktu. Oprócz kodu kreskowego i klucza produktu istnieje niewielki nadruk przy lewej krawędzi i prawym górnym rogu. Po dokładniejszym przyjrzeniu się (może być potrzebne szkło powiększające) widać nazwę „MICROSOFT” w kolorze niebieskim po lewej stronie i zielonym po prawej stronie. Etykieta klucza produktu nie powinna być kupowana osobno.

W moim kartoniku jest taka jakby kieszonka, czyżby tam miała znajdować się etykieta (oczywiście była pusta)?

IMG_20190302_183831.thumb.jpg.c33a1cdbfa87a68525cf3fba9c658dab.jpg

 

Poza tym, wg strony MS ( https://www.microsoft.com/pl-pl/howtotell/Software.aspx?tab=PackagedSoftwareTab ) na pendrive powinien być hologram, ja dostałem zwykłego pendrive'a Goodram z napisem Windows 10...

 

win_1.thumb.jpg.f57dade4206ab9dcb9caa58f3edf8cf3.jpg

win_2.thumb.jpg.f8e6e6f05eadd6ee58cd4aeffda04404.jpg

 

Gdzie to najlepiej zgłaszać gdyby sklep stawiał opór?

Edytowane przez andyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radiergummi napisał:

Jakaś lewizna. Pendrive z Boxa wygląda inaczej.

Czyli pendrive powinien wyglądać tak jak na zdjęciu poniżej?  (źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/howtotell/Software.aspx?tab=PackagedSoftwareTab)

MS_htt_gif01.gif.c453a5b662a3a8c7e78417278c50919f.gif

 

6 godzin temu, barwniak napisał:

Masz 14 dni jak kupiłeś w sieci na oddanie. Oddaj w tym sklepie kup w necie w innym.

 

W jakim sklepie mogę kupić Windowsa 10 bez obaw? Tylko nie na stronie Microsoftu bo tam wersja home kosztuje jakieś 630zł... W popularnych sklepach kosztuje ok. 550zł, który byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić w sieci sam klucz a Windowsa ściągnąć ze strony M$ i samemu przygotować pendrive .

Co do mniej lub bardziej pewnych sklepów - morele , x-kom , proline , komputronik , sferis , Vobis , Net-s.pl .

Jest duża szansa  że nie zrobią wałka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System kupiony w sklepie Sferis.pl za 510zł. Oddaję w ramach zwrotu do 14 dni bo nie chcę mi się walczyć z dziadami. W międzyczasie kupiłem boxa na x-kom.pl za 550zł - tutaj wszystko w porządku. Tak jak przypuszczałem, ta kieszonka ze zdjęcia wyżej jest przeznaczona na kartonik z kluczem, ze sferis przysłali mi bez niego... W dodatku pendrive wygląda zupełnie inaczej, nawet inaczej był zapakowany. Nie spodziewałbym się takiej szopki po tym sklepie... Mam tylko nadzieję, że nie będą robili problemów ze zwrotem kasy - dam znać jak się sprawa zakończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...