Skocz do zawartości
kulawbanie

Komputer+monitor do 8,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowy na forum :)

Komputer ma być przeznaczony typowo do gier singiel oraz multi, oraz wystarczyć na parę lat.

Jako że moja znajomość na temat komputerów jest słaba, proszę o pomoc w złożeniu jednostki oraz oczekuje odpowiedzi na parę pytań.

Maksymalny budżet  to 8,5k pln +/-  (jako że komputer będzie kupowany w Niemczech, można tą sumę lekko podnieś, przykładowy zestaw jaki złożyłem bez dysku, w Polsce jest ok 1k pln droższy) zestaw z RTX2080 pytanie czy ta karta jest warta swoich pieniędzy czy może 2070?

Monitor 27 cali FHD, zastanawiam się nad iiyama na którym zresztą grałem parę razy u znajomego a msi .

Jednak czy warto dopłacać do 144mhz

Monitor nie musi być zakrzywiony, może macie jakieś inne propozycje.

A teraz pytania :D

1 Jednak czy warto dopłacać do 144mhz ?

2 Jaki procesor ? i5 czy i7 , oraz socket LGA 1151 czy LGA 2066?

3 Procesor a ram.

Np. i7 9700k obsługuje ram ddr4-2666 jaki sens jest wkładania szybszego RAM? Czy procesor nie będzie blokował ramu?

4 Dysk SSD

Jaki dysk SSD Sata czy M.2 . Ewentualnie jakieś miks M.2 na system (jaka minimalna pojemność) SATA na dane.

5 Chłodzenie wodne czy powietrzem? ( co w przypadku  nieszczelności układu wodnego czy wszystko pójdzie w pi.... ?)

Więcej pytań nie pamiętam :D

Czekam na odpowiedzi oraz na propozycje zestawów.

Pozdrawiam Kulka :)

 

Edytowane przez kulawbanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 , I7 9700K ma tylko 2 rdzenie więcej ale pozbawiony HT , w grach I7 jest nie wiele lepszy niż I5 9600K .

O HEDT ( LGA 2066 ) zapomnij - za drogi interes w stosunku do osiągów w grach , u nas płyty HEDT to koszt o 1k zł wzywż .

Co do ramu - wszystko zależy od płyty i chipsetu , chipsety serii Z spokojnie obsługują ramy 2866 + mhz .

SSD - M.2 to złącze , występują tutaj dyski zarówno z protokołem SATA jak i nowszym i szybszym protokołem NVMe , jest też złącze SATA - tutaj masz tylko SSD SATA 2,5 " .

SSD są obecnie dość tanie , u nas dobre 500GB SATA to koszt ~300 zł , 480-512Gb NVMe to koszt 450+ zł np .Crucial MX500 ( SATA ) , A-Data SX8200 / 8200 Pro ( M.2 NVMe ) czy Samsung 860 EVO ( SATA ) albo Samsung 970 EVO ( M.2 NVMe ) .

Co do chłodzenia - ja jestem zwolennikiem dobrego AC niż kompaktowego WC ale kompaktowe WC mają coraz lepszą opinię i wielu już je poleca .

Co do zasilacza - bierz Seasonic Focus Plus 650W , wersja z certyfikatem 80+ Platinum kosztuje nieco mniej niż wybrany przez ciebie BQ 750W a jest o klasę lepsza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz kasę na 2080 to lepiej dopłacić (2070 wystarczy do gier qhd 4k/30 jak musisz mieć 4k 60 to 2080 minimum a i tak wszystkiego na uber nie ustawisz... a ceny 2080ti są z kosmosu

27" i fhd jak ci nie przeszkadza to ok ale nie polecam bo to już pikseloza

144 to tylko do gier bo kąty widzenia na matrycach tn to już nie to do większości zastosowań lepszy jest dobry ips 75/60

ssd no cóż jak do tej pory miałeś hdd to sata ci wystarczy za to większy (m2 to jednak droższe rozwiązanie...) wielkość zależy od potrzeb i od tego czy będzie obok hdd, na sam system potrzebujesz jakieś 256gb ale dobry pokroju samsunga 860 pro jak potrzebujesz więcej to 860 evo 500 ale i tak proponuję obok ssd mieć hdd (2tb minimum ale jak masz kasę to optymalnie 4tb) ogólnie pod system nie kupuj ssd z tbw mniejszym niż 300 Tb na 5 lat gwary

cpu minimum to 9600/9600k jak masz za dużo gotówki to nawet 9900k możesz kupić choć opłacalnośc obecnie zerowa (z takim zakupem wstrzymawszy się do ryzenów 3000, optymalny cpu obenie to 9700k/ryzen 2700x ale to do premiery rysków 3.0 bo wolałbym mieć cpu 16/32 w cenie niebieskiego 8/16 nawet jesli bedzie w grach wolniejszy o te 20% ale u mnie gry to dodatek...

chłodzenie zależy od budy przy planteksie etho pro wybrałbym jednak powietrze (grandis 2.bq dark rock 4, noctua d15)

ram nie warto kupować nic poniżej 3000 cl 15/3200 cl16, czy ram pójdzie szybciej niż 2666? zależy od  mobo jak nie będziesz tutaj za bardzo skąpił n z390 atx to po lekkich modyfikacjach biosu będzie hulać

czy taki zestaw wystarczy na parę lat nikt ci nie zagwarantuje bo to intel a nie amd gdzie do 2020 podstawka się nie zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fullhd na 27" to trochę mało. Skąd wiem? Bo sam posiadam taki monitor. W grach i filmach absolutnie tego nie widać i jest lepiej niż wystarczające, ale w normalnej pracy już odrobinę przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...