Skocz do zawartości
Firedash

Pół-pasywne chłodzenie w kartach graficznych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ciekawi mnie temat pół-pasywności kart graficznych. Czemu tylko niektóre modele to mają, skoro to tylko kwestia wyłączenia wentylatorów? Nawet w przypadków słabo rozbudowanych chłodzeń, to przy wyświetlaniu samego pulpitu i przeglądania internetu, spokojnie dałyby sobie radę nawet te gorsze radiatory.

To jest serio tak bardzo ciężkie do osiągnięcia? Czy może po prostu robią to specjalnie, żeby lepiej sprzedawały się droższe modele. Ciężko mi uwierzyć, że zaimplementowanie możliwości wyłączenia wentylatora kosztowałoby więcej niż parę złotych, przecież to nie jest zaawansowana technika.

 

Ps. Nie widziałem dobrego działu na ten temat.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zastanawia, ale dużo kart bez pasywnego trybu ma odsłonięte sekcje zasilania, nie chłodzone niczym - tylko tym nadmuchem z wentylatorów. Może to jest powód, a przy okazji można zaoszczędzić i dać mosfety bez czujnika temperatury.

A kolejny powód to zależnie od karty na pewno zbyt anemiczny cooler który nawet w idle włączałby wentylatory bo nagrzałby się do ponad 60*C

Przykład dosyć dużego coolera https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GeForce_GTX_1660_Ti_Gaming_X/4.html a i tak mamy tu 50*C w idle!! Pewnie odtworzenie filmu spowoduje już włączenie wentylatorów. Można sobie wyobrazić co byłoby przy mniejszym coolerze, a jest takich pełno.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...