Jump to content
Sign in to follow this  
Firedash

Pół-pasywne chłodzenie w kartach graficznych

Recommended Posts

Witam,

ciekawi mnie temat pół-pasywności kart graficznych. Czemu tylko niektóre modele to mają, skoro to tylko kwestia wyłączenia wentylatorów? Nawet w przypadków słabo rozbudowanych chłodzeń, to przy wyświetlaniu samego pulpitu i przeglądania internetu, spokojnie dałyby sobie radę nawet te gorsze radiatory.

To jest serio tak bardzo ciężkie do osiągnięcia? Czy może po prostu robią to specjalnie, żeby lepiej sprzedawały się droższe modele. Ciężko mi uwierzyć, że zaimplementowanie możliwości wyłączenia wentylatora kosztowałoby więcej niż parę złotych, przecież to nie jest zaawansowana technika.

 

Ps. Nie widziałem dobrego działu na ten temat.

Edited by Firedash

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mnie to zastanawia, ale dużo kart bez pasywnego trybu ma odsłonięte sekcje zasilania, nie chłodzone niczym - tylko tym nadmuchem z wentylatorów. Może to jest powód, a przy okazji można zaoszczędzić i dać mosfety bez czujnika temperatury.

A kolejny powód to zależnie od karty na pewno zbyt anemiczny cooler który nawet w idle włączałby wentylatory bo nagrzałby się do ponad 60*C

Przykład dosyć dużego coolera https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GeForce_GTX_1660_Ti_Gaming_X/4.html a i tak mamy tu 50*C w idle!! Pewnie odtworzenie filmu spowoduje już włączenie wentylatorów. Można sobie wyobrazić co byłoby przy mniejszym coolerze, a jest takich pełno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.