Skocz do zawartości
tsuful

Czy moc zasilacza jest wystarczajaca ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam problemy z moim komputerem. Co jakis czas wyskakuja mi artefakty na ekranie tak jakby karta graficzna nie wyrabiala (kolorowe paski i kwadraciki ). Nie posiadam karty graficznej i korzystam z zintegrowanej na procesorze, mam wiec podejrzenia ze moge miec za slaby zasilacz. Czy moglby ktos spojrzec czy wszystko sie zgadza  w tym zestawie ? 

CPU : i5 7600

Mbo: GIGABYTE Intel LGA1151 Z170N-Wi-Fi ITX

PSU: LR1109-120W12VDC  http://www.minicase.net/product_LR1109-120W12VDC.html

RAM: HyperX FURY DDR4 16 GB (2 x 8 GB)

Dysk: Samsung 250GB 850 EVO M.2 SATA

Wentylator/radiator : Noctua NL9i

Pozdrawiam

T

 

 

 

Edytowane przez tsuful

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zasilacz daje Ci 60W przy linii 12V.

Procesor ma TDP 65W, nie licząc chłodzenia, dysków.

Oczywiście zasilacz jest zbyt słaby i nie daje wystarczającej energii dla podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDP procka to nie jest jego rzeczywisty pobór , sporo zależy od sytuacji ale te 65 warto brać jako podstawę do obliczeń .

SSD bierze jakieś 2,5 W , podobnie wentylator na CPU , ram i płyta weźmie 10-20 W .

A że zasilacz obciążony na 90+% to nie najlepszy pomysł to szukał bym PSU który na linii +12V daje 120+ W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...