Skocz do zawartości
Hugo

RTX 2080 Ti i niedziałający DisplayPort

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wczoraj przyjechał do mnie monitor Dell Alienware AW3418DW i przyszła pora na podpięcie go przez DisplayPort. Niestety, jak się okazało, grafika nie podaje sygnału do monitora przez ten port i zastanawiam się, czy to kwestia sterowników...

Do tej pory zrobiłem poniższe czynności:

  • reinstalacja najnowszych sterowników
  • wgranie najnowszego BIOSu dla grafiki
  • zmiana kabli DP
  • przetestowany port DP w monitorze
  • zmiany bootowania z/na legacy/UEFI

Nie wiem czy grafika powinna trafić na serwis, czy poczekać na nowsze sterowniki. Obecnie działam na kablu USB-C<->DP i mam te 120Hz.
Ktoś z Was miał podobną przypadłość? Dodam, że sprzęt sprawuje się świetnie -> https://www.3dmark.com/spy/6469317

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Otrzymałem właśnie podobny monitor marki Dell i miałem taki sam problem. Po podpięciu go pod HDMI kablem producenta wszystko śmigało. Jednak po podłączeniu przez kabel DisplayPort od Della nie wykrywał obrazu. Okazało się, że to wina kabla. W porcie DP mojej kraty GTX 1080, owy kabel jakoś dziwnie 'siedzi', wystarczy lekko poruszać aby monitor utracił obraz. Udało mi się aktualnie odpowiednio go 'ustawić' i na razie jakoś daje radę, chodź czasami monitor traci sygnał na chwilę. Zamówiłem już porządny certyfikowany kabel DisplayPort 1.4. Dodam tylko jeszcze, że moje problemy mogą być również spowodowane tym, że Dell dorzuca kabel DP w wersji 1.2, a monitor wymaga kabla DP 1.4! Po co w ogóle dodają taki kabel, jeśli wiedzą że nie spełnia wymagań danego monitora?...

Edytowane przez Dominik94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...