Skocz do zawartości
Crackcs

RX 590 już po obniżce?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Wraz z premiera GTX 1660ti miała nastąpić obniżka cen kart RX 590. Aktualnie kosztuje ~1100pln u nas? Orientuje się ktoś może czy jest to cena już po obniżce która miała nastąpić czy ta cena utrzymuje się od dawna? Pytam ponieważ nie sprawdzałem ceny przed premiera GTX`a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę obniżyli , była z miesiąc temu z 100 droższa ...

Nie wiem czy nie lepiej brać :

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-1660-ti-ventus-xs-6g-oc-6gb-gddr6-gtx-1660-ti-ventus-xs-6g-oc-4144268/

RX 590 będzie "jadł" 200-220 [W] , 1660Ti z 80-100 [W] mniej - przy wydajności średnio ~ 20%  wyższej  (zależnie od produkcji )

=============================================================================

P.S. Oczywiście z RX-em można robić undervolting + OC i moc pobierana spadnie, ale wolałbym dopłacić 200 zł do 1660Ti ...

Na RX 580 Aorus przy 1350 [MHz]@1010 [mV] i pamięciach na 8800 miałem wydajność jak fabryczna karta z pudła -a wciągał max do ~120 [W].. 

Miałem RX-y , mam teraz 1070 po samym zmniejszeniu poboru do 70% TDP + stosowny OC - wydajność niemal fabryczna a karta "zje" do ok. 150 [W].

RX 590 by pracował należycie musi jednak swoje zjeść - podejrzewam , by utrzymywać takty na poziomie 1550-1600 [MHz] na GPU.

Boli , że jest on jednak znacznie słabszy od 1660Ti  ...

 

 

Edytowane przez Phill76
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Phill76 napisał:

Troszkę obniżyli , była z miesiąc temu z 100 droższa ...

Nie wiem czy nie lepiej brać :

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-1660-ti-ventus-xs-6g-oc-6gb-gddr6-gtx-1660-ti-ventus-xs-6g-oc-4144268/

RX 590 będzie "jadł" 200-220 [W] , 1660Ti z 80-100 [W] mniej - przy wydajności średnio ~ 20%  wyższej  (zależnie od produkcji )

=============================================================================

P.S. Oczywiście z RX-em można robić undervolting + OC i moc pobierana spadnie, ale wolałbym dopłacić 200 zł do 1660Ti ...

Na RX 580 Aorus przy 1350 [MHz]@1010 [mV] i pamięciach na 8800 miałem wydajność jak fabryczna karta z pudła -a wciągał max do ~120 [W].. 

Miałem RX-y , mam teraz 1070 po samym zmniejszeniu poboru do 70% TDP + stosowny OC - wydajność niemal fabryczna a karta "zje" do ok. 150 [W].

RX 590 by pracował należycie musi jednak swoje zjeść - podejrzewam , by utrzymywać takty na poziomie 1550-1600 [MHz] na GPU.

Boli , że jest on jednak znacznie słabszy od 1660Ti  ...

 

 

Co do tego ze warto dopłacić do 1660ti nie mam wątpliwości lecz liczyłem/liczę na to iż spadnie jeszcze do ~1000pln wtedy 590 byłaby lepszym rozwiązaniem raczej bo jeżeli dokładamy 100-200pln do 1660ti względem rx 590 to można później zakładać ze kolejno brakuje 100-200pln do Rtx`a... 

Do premiery Vegi zostało jeszcze z pól roku (+/- chyba) wiec trochę sporo trzeba czekać na coś nowego (szczególnie jak się nie posiada aktualnie żadnej karty /spalona w piekarniku stara)

Z chęcią dopłaciłbym do tego Gtx`a 1660ti tylko on tez ma wygórowana cenę (patrząc jak niewiele brakuje do RTX`a a wydajnościowo spory przeskok) kolejno to zależy mi na Freesync dlatego bliżej mi do czerwonych... Tak wiem Nvidia wspiera teraz Freesync ale oficjalnie tylko na kilka monitorów (Mojego w nich nie ma lecz czytałem ze tez działa ale 100% wsparcia w takim wypadku nie mam)

Może warto kupić coś tańszego i czekać na premiere Vegi? Tylko czy wtedy nie straci się więcej pieniędzy... Oraz czy dostaniemy coś starszego a nie zajechanego poprzez Kryptowaluty...

Dodam ze zakładam iż karta musi mi starczyć na kilka lat (Karta nie będzie wykorzystywana do żadnych nowinek... lecz do multiplayera FPS 144hz /CS:GO, Apex etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...