Skocz do zawartości
marsikk

Problem z uruchomieniem komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem z uruchomieniem komputera. Zaraz po naciśnięciu przycisku ON dioda od włączenia komputera zapala się, startują wiatraki, ale niestety tak tylko przez jakieś 2sekundy i cisza. Po wyłączeniu się, komputer sam próbuję wystartować ale znowu to samo. Poniżej daje link do youtuba jak to wygląda. 

https://youtu.be/7-aZMKZ2f_g

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na początek spróbował przywrócić ustawienia domyślne biosu, a później jeśli to nie pomoże to możesz zacząć wyciągać po kolei komponenty, gpu, ram itp.

Możesz też spróbować podmienić zasilacz na inny lub pójść do serwisu z kompem jeśli nie masz od kogo pożyczyć. Ogólnie ciężko powiedzieć co to może być. 

Zrób to co napisałem powyżej i daj znać czy coś pomogło.

Napisz też trochę więcej info o sprzęcie bo tak naprawdę nic nie wiemy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Biosu niestety nie mogę się dostać, po wyciągnięciu komponentów to samo.
Niestety nie mam możliwości montażu innego zasilacza, jeśli mi się uda znaleźć inny zasilacz, dam znać czy pomogło.

Dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2019 o 13:32, marsikk napisał:

Cześć,

mam problem z uruchomieniem komputera. Zaraz po naciśnięciu przycisku ON dioda od włączenia komputera zapala się, startują wiatraki, ale niestety tak tylko przez jakieś 2sekundy i cisza. Po wyłączeniu się, komputer sam próbuję wystartować ale znowu to samo. Poniżej daje link do youtuba jak to wygląda. 

https://youtu.be/7-aZMKZ2f_g

Z góry dziękuję za pomoc :)

Mam podobnie jak jest zimny komputer, po podgrzaniu suszarką startuje, w lato przy +30 stopniach w pokoju nie ma problemu. Podobno zimne luty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie masz dostępu do biosu ? Na płycie masz albo zworkę do resetu biosu , albo przycisk (nowsze płyty), ostatecznie trzeba wyjąć tą mała baterię na parę minut i wsadzić z powrotem.

Czy na monitorze cokolwiek się pojawia ?

Czy słychać jakieś bip cody (dźwięk z wbudowanego głośniczka w płycie głównej).

Zrób zdjęcie wnętrza kompa i pokaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - jak do tego doszło ?

Co robiłeś na kompie ?

Przyczyn może być wiele , od zimnego lutu , wysypany bios  ( za duże OC ) ,  zimny lu t.. wilee .. - potrzeba więcej szczegółów ..
Jak przedmówca pokaż wnetrze kompa , filmik podczas startu ..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...