Skocz do zawartości
Aduhi

Dysk SSD 250GB (max 500GB) w sklepie stacjonarnym - Małopolska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolega ostatnio zakupił do swojego PC'ta Patriot Burst 240GB, dzięki czemu miałem okazję na żywo doświadczyć, jak rzeczywiście działa komputer na tego typu dyskach...

Przechodząc do sedna, nie chciałbym kupić jakiegoś budżetowca, jak powyższy, tylko coś lepszego. Cena: max 300/350 zł, najlepiej jak najtańszy. Plan był taki, żeby kupić 240GB/250GB na system (jedną partycję), resztę plików - włącznie z grami - trzymać na starym talerzowcu 1 TB, ale zobaczyłem, że Crucial MX500 500GB jest niewiele droższy od 250GB. Nie wiem czy tyle potrzebuję. Poza tym, nie wiem jak miałbym podzielić ten dysk (500GB) na partycje, żeby go nie zapełnić niepotrzebnie grami i żeby nie zwolnił... Oczywiście złącze: SATA III. Interesują mnie tylko sklepy stacjonarne (coby nie tracić czasu i pieniędzy na ewentualne odsyłanie na gwarancję) w Nowym Sączu (Komputronik, RTV Euro AGD) - najlepiej, ewentualnie w Krakowie.

Procesor: Intel Core I7 4771

Zasilacz: FSP Hexa 500 Wat

Płyta Główna: Gigabyte B85M D3H

Karta Graficzna: Gigabyte GTX 1050 Ti

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W krakowie masz 2 odziały X-komu , tam jest MX500 500 GB za 319 zł , przeceniony z 349 zł .

W komputroniku w salonie w KrK masz MX500 za 349 zł .

MX500 można też dostać w EURP RTV AGD , tyle że 500GB na razie jest tylko w wersji M.2 , nie ma samej wersji SATA .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pewnie trzeba dokupić osobno jakąś kieszeń i kabel?

2. Taki MX500 jest sporo lepszy od Patriota Burst?

3. Najważniejsze pytanie. Jak podzielić taki dysk SSD na partycje? 100GB na w7 + 350GB na resztę i pilnować, żeby go nie zapchać niepotrzebnie? (HDD zostaje w budzie)

Aktualnie partycja systemowa zajmuje u mnie 80 GB, z czego wolnych jest z 8 GB, a gry i programy na D zajmują z 400GB.

Chodzi mi o to, że jak się jedną grę zainstaluje na steamie na przykład, to potem każda jest instalowana w tym samym folderze, tak samo jest z originem itd. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ) Wszystko zależy co będzie w zestawie - z opisu na X-km wynika że w zestawie jest tylko adapter z 7 mm na 9,5 mm .

Więc kabel i kieszeń / adapter z 2,5" na 3,5" trzeba będzie kupić , kabel to kilka lub kilkanaście zł za podstawowe wersje , jak masz odpowiednią obudowę z miejscem na dyski 2,5" / SSD to nie trzeba będzie kupować adaptera .

2. ) Zależy od testu , w wielu testach starszy MX300 jest lepszy niż Patriot , więc w teorii i MX500 powinien być lepszy jako następca udanego MX300 .

3. )

Zależy czy tylko system klonujesz czy robić czystą instalkę , przy klonowaniu ta partycja 80 GB zostanie odwrozowana na SSD a reszta będzie nieprzydzielona , trzeba to będzie zrobić albo narzędziami z Win ( Zarządzanie dyskami ) albo zewnętrznym softem .

Jak system będziesz instalował od nowa to partycję tworzysz w instalatorze , po instalacji OS robisz kolejną partycję z reszty miejsca na SSD tak jak przy klonowaniu .

A pilnować to już musisz samemu .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to Coolermaster N300. 

Będzie robiony format i system stawiany od nowa. 

Chyba ostatnie pytanie. Z tym zapełnieniem ssd jest tak, że cały dysk nie powinien być zapełniony (do, jak przeczytałem na internecie, przykładowych 30% wolnego miejsca), czy każda partycja? Np. 70 z 80 GB systemowej się zapełni, ale druga partycja na tym ssd będzie miała dużo wolnej przestrzeni. Nie będzie problemu? 

Edit: Po tym zdecyduję czy wezmę 250 czy 500GB

Edytowane przez Aduhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Wreszcie zamontowałem ten dysk i muszę powiedzieć, że spisuje się świetnie, rakieta po prostu. Wrzucam wyniki z AS SSD dla potomnych. Partycja C ma 465 GB, a wolnych jest jeszcze 388 GB (16% zapełnienia).

Pozdrawiam

as ssd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...