Skocz do zawartości
STAMiNA777

PC od zera + monitor do gier za +-10.000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość. Regulamin czytał.

Celuję w konfigurację opublikowaną na PurePC:

https://www.morele.net/inventory/info/ca4fc39d/

Dodałem monitor, głośniki i obudowę (Wysokość budy nie może być większa niż 53 cm i nie głębsza niż 57 cm bo taki mam zakamarek, w którym stoi biurko)

 

Zatem proszę o pomoc czy wszystko tutaj gra... BTW... jest sens zakupu na morele i zlecać im usługę składania zestawu? Mam obawy, że komputer może przyjść uszkodzony szczególnie jeśli karta graficzna nie będzie miała podpory.

 

Edytowane przez STAMiNA777
Nie dodałem lunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tesel napisał:

To też wygląda spoko. Lepszy procek i SSD, w pełni modularny zasilacz  z zapasem mocy. Faktycznie lepiej zostać przy FHD i dłużej cieszyć się kompem. Nie wiesz czy na xkomie dają rabaty i montują kompa? Wiem mogę do nich zadzwonić i sam się dowiedzieć i to zrobię no ale cóż może ktoś tutaj już to wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że po co Ci NVMe za prawię tysiąc złotych do gier? Brak realnego przyrostu wydajność tylko puste cyferki, bo nie pracujesz na dużej ilości czy też dużych plikach.

Aorus Ultra - dobra płyta, ale Pro spokojnie wystarczy do OC i9, więc przepłacasz.

Ventus to beznadziejny niereferent, więc odpada. Gaming Z - bardzo dobry.

Nie zamawiaj w morele, jeżeli chcesz żeby Ci składali. Osobiście tam kupuję, ale komputery składają beznadziejnie. Po prostu zero jakiejkolwiek kontroli po złożeniu PC.

Starałem się ograniczyć światełka do minimum, bo i tak będzie pod biurkiem.

https://www.x-kom.pl/lista/bllprjdju - moja propozycja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KaszaWspraju Prawie 1400 zł za monitor z TN tylko dlatego bo ma gsync? Bądźmy poważni, jeszcze zrozumiałbym takie myślenie rok temu, kiedy nie było wsparcia dla FreeSync.

@STAMiNA777 Zestaw od @MazeR jest całkiem sensowny. Sceptyczny jestem tylko wobec monitora zakrzywionego przy zaledwie 24 calach. Taki zestaw do tej rozdzielczości starczy na długie lata, w tej cenie ludzie budują częściej zestawy do 1440p.

Edytowane przez Firedash
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firedash ma rację jeżeli chodzi o zakrzywienie, ale kolega na innym forum podesłał kilka fotek całego stanowiska z tym właśnie monitorem i nie jest wcale takie duże te zakrzywienie. Oczywiście im bliżej siedzisz monitora tym lepsze będą wrażenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Firedash napisał:

@KaszaWspraju Prawie 1400 zł za monitor z TN tylko dlatego bo ma gsync? Bądźmy poważni, jeszcze zrozumiałbym takie myślenie rok temu, kiedy nie było wsparcia dla FreeSync.

@STAMiNA777 Zestaw od @MazeR jest całkiem sensowny. Sceptyczny jestem tylko wobec monitora zakrzywionego przy zaledwie 24 calach. Taki zestaw do tej rozdzielczości starczy na długie lata, w tej cenie ludzie budują częściej zestawy do 1440p.

To: https://iiyama.com/pl_pl/produkty/g-master-gb2488hsu-b3/

?

Generalnie mam dobre wspomnienia z iiyamą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry monitor, ale to jest znowu matryca TN. 

Hurr durr dobła do competetive gamingu. Opóźnienie i tak będzie ograniczone przez ilość klatek, a nie matrycę więc bierz coś pokroju VA/IPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MazeR napisał:

Dobry monitor, ale to jest znowu matryca TN. 

Hurr durr dobła do competetive gamingu. Opóźnienie i tak będzie ograniczone przez ilość klatek, a nie matrycę więc bierz coś pokroju VA/IPS

Gram głównie z FPSy i gry akcji... stąd atakuje TNki...

Miałem TNkę i faktycznie były problemy z nasyceniem barw o kątami widzenia.

Także obawiam się zakrzywionego monitora bo nigdy takiego nie używałem. na xkomie można zwrócić towar bez podania przyczyny?

OO zaproponowałeś RTX 2070 jednak. Good.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MazeR napisał:

Tak, chyba do 14 dni.

15. Na ich stronie tak jest napisane. Nie zauważyłem. hehe

5 minut temu, MazeR napisał:

Jak chcesz dołożyć do monitora to albo zejdziemy z jakości wykonania podzespołów albo z karty graficznej. ;p

Ty śmieszku. :>

Dobra obstaje przy Twojej propozycji: https://www.x-kom.pl/lista/v6k3314jp

Ciekaw jestem tego zakrzywionego monitora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł coś znaleźć... bo wolałbym patrzeć się na panel przed oczami a nie jak w lapku w dół pod skosem...

 

Monitor wyląduje na biurku i długości 75 cm. Oczy od panelu będą jakieś 60 cm.

Edytowane przez STAMiNA777
ortografia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinkny zestaw, ale jeżeli nie boli cie jeszcze kilka dyszek to dołóż chociaż dwa wentylatory te BQ Pure Wings 2 czy tam Silent Wings 2 140mm, bo w zestawie są tylko dwa (przod i tyl). Przydałby się jeszcze jeden na przód i jeden do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MazeR napisał:

Pinkny zestaw, ale jeżeli nie boli cie jeszcze kilka dyszek to dołóż chociaż dwa wentylatory te BQ Pure Wings 2 czy tam Silent Wings 2 140mm, bo w zestawie są tylko dwa (przod i tyl). Przydałby się jeszcze jeden na przód i jeden do góry.

Możesz podlinkować konkrety? :) Bo są wersje PWM i PWM High-Speed..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło panie na spokojnie. Intelek nie jest taki wybredny jak Ryzen. Zresztą Ryzen też już nie jest po aktualizacji BIOSu i na chipsetach Zen+

 

@edit ale szczerze to możesz na tym ramie zaoszczędzić jeżeli go nie chcesz podkręcać, bo to są samsungi b-die. Jakieś patrioty za 530 możesz wziąć 

Edytowane przez MazeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...