Skocz do zawartości
elmo77a

Monitor powyżej fullhd do 2200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ponownie temat ponieważ zmniejszył mi się budżet na monitor. Wybrałam 3 modele o rozdzielczości powyżej fullhd i z możliwością montażu vesa.

Wszystkie obsługują zarówno Freesync jak i gsync (wg info z internetu na powyższych modelach działa gsync).

1. Acer CZ350CKBMIIPHX obecnie w xkom w promocji za 2149 zł

2. LG 27UK650-W również promocja xkom  1849 zł

3. LG 32GK850F-B za 1999 zł

Obecnie mam kartę graficzną AMD planuję wymienić ją na coś od nvidii prawdopodobnie rtx 2070 albo używaną gtx 1080 ti. 

Nie mam telewizora w związku z tym monitor komputerowy pełni tą funkcję. 

Gram głównie na PS4 czasami na pc ale przeważnie w starsze gry. 

Komputer służy mi do pracy biurowej, przeglądania internetu, oglądania filmów (youtube, netflix, płyty dvd i bluray) oraz do grania. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że bardziej składasz się ku 27", LG wydaje się najlepszym wyborem, zwłaszcza, że z tego co piszesz to oglądania będzie więcej, niż grania. Zobacz sobie jeszcze inny model LG w budżecie - LG 27UD88-W - znajdziesz poniżej 2200 zł, świetne kolory. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4K przy 27 calach to IMO za dużo, QHD spokojnie wystarczy, nie będzie zauważalnych różnic. Przy 32 calach już bardziej.

Ja proponowałbym właśnie coś z matrycą VA, taki LG np https://www.ceneo.pl/59123396;0280-0;02516.htm ; poniżej 2K.

Monitor naprawdę wysokiej klasy, świetnie sprawdza się jako TV. Dobra jasność, kontrast i czas reakcji matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie przedmówcy, wydaje mi się że do kwoty 2k optymalnym wyborem byłby taki sprzęt jak 32UD59-B.
Cenowo wypada dobrze a i ma dobre parametry na matrycy VA w której względem IPS-u zyskasz na pewno na czerni i kontraście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2019 o 17:34, Opie89 napisał:

4K przy 27 calach to IMO za dużo

Skoro widać różnicę w jakości czcionek z kilkudziesięciu cm (typowa odległość od monitora) między 2560x1440 a 3840x2160 na 27", to jak 4K na 27" może być "za dużo"?

Teraz trochę faktów: przeciętny człowiek widzi jakieś ~150 ppi z 60cm, a maksymalne możliwości ludzkiego wzroku to 360 ppi z 60 cm. Generalnie jeśli aliasing w grach jest widoczny, to dalsze podnoszenie rozdzielczości ma sens.

2560x1440 na 27" to niecałe 109 ppi, czyli znacznie poniżej możliwości kogoś z bardzo przeciętnym wzrokiem, przy odległości 60cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...