Skocz do zawartości
tomsko82

Nowy zestaw do gier do 20 tys. zł

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć. Jestem nowy i będę wdzięczny za pomoc w doborze zestawu przeznaczonego głównie do gier.

Wymagania:
- kompletny zestaw z monitorem
- Max kwota to 20,000zł
- Cisza

Wstępnie ułożyłem sobie taką listę podzespołów:
- CPU i9-9900K
- MOBO MSI MEG Z390 ACE
- GPU MSI GeForce RTX 2080 Ti DUKE 11G OC 11GB

- RAM G.Skill Trident Z, DDR4, 16 GB, 3600 MHz, CL15
- SSD Samsung 970 EVO Plus 1TB M.2 PCIe x4 NVMe
- PSU be Quiet! Dark Power Pro P11 850W
- chłodzenie: be quiet! Dark Rock 4 PRO BK022 - myślę że najgłośniejsza i tak będzie grafika więc AiO nic nie da
- obudowa be quiet! Dark Base Pro 900 BLACK Rev. 2 - a może jakaś mniejsza też się nada?
- Monitor Asus PG279Q - zależy mi głównie na G-Sync
- koszyk: https://www.morele.net/inventory/info/3c28bdaa/

Do tego audio
- Focusrite Scarlett 2i2 - myślałem też o Asus Xonar U5, ale zbalansowane wyjścia przeważyły na korzyść Focusrite.
- głośniki 2x PreSonus Eris E5

Co warto zmienić? W szczególności nie jestem pewien monitora, obudowy, chłodzenai i producenta GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomsko82 Do niczego się nie można przyczepić poza tym chłodzeniem. To by była tragedia wydać tyle na komputer i wstawiać kloca do środka. Nawet nie chodzi o ciszę, co o wygodę i estetykę, nie będziesz musiał się męczyć z montażem + nie będzie Ci blokować jednego slotu RAM, bo musisz wiedzieć, że przy tym chłodzeniu tak będzie.

https://www.x-kom.pl/p/380993-chlodzenie-wodne-fractal-design-celsius-s24-black.html

https://www.x-kom.pl/p/380992-chlodzenie-wodne-fractal-design-celsius-s36-black.html

Polecam jedno z tych chłodzeń, bardzo dobra kultura pracy.

@premiero A co tam jest nierozsądnego? Tylko zasilacz trochę przesadzony.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień GPU na Trio od MSI - dużo cichszy niereferent.
Możesz wziąć AiO - Kraken x62 jest aktualnie najlepszym na rynku. 
SU800 zmień chociażby na MX500, bo mimo tego, że oba dysku mają dynamiczny bufor SLC, to SU800 okropnie cierpi po większym zapełnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Z dużych i chłodnych obudów zobacz nowego Fractal-a Design Meshify S2 Black Dark TG. Jak nie planujesz dwóch kart graficznych, to do jednej zasilacz o mocy 650w wystarczy. Jak Autor nie będzie mocno kręcił cepa, to Dark Rock Pro 4 powinien dać radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firedash Jeśli chodzi o rozsądne podejście, to raczej skłaniałbym się w kierunku najtańszego referenta 1080ti, ewentualnie 2080 jeśli raytraycing jest priorytetem, a za zaoszczędzoną kasę zbudowałbym custom loop, z wc na cpu i full cover na gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nikt bogatemu nie zabroni płacić 70% więcej za kartę która daje 30% większą wydajność, ale właśnie tu jest rozsądek. Wiesz, ja już dawno wyrosłem z pogoni za cyferkami. 160 klatek czy 140 w grze nie ma znaczenia, a ciszy przy wymienionym setupie się nie uzyska. Przy WC potencjał do OC będzie większy zarówno CPU jak i GPU, nie wspominając o żywotności bo temperatury będą sporo niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne uwagi. Odnośnie GPU, to poczytałem o MSI GeForce RTX 2080 Ti GAMING X TRIO i faktycznie fajna wersja. Zdecyduję się na nią. Swoją drogą, nie wiedziałem że MSI ma aż 8 modeli kart z 2080Ti...

Cooler też wymienię na NZXT Kraken x62 - rozumiem że da radę i nie potrzebuję x72?

@FxJ - w monitorze akurat wolę "normalne" proporcje i 27" to wg mnie optymalny rozmiar na biurko. Do grania kanapowego podłączę się przez ścianę do TV 4k. Natomiast ciągle się zastanawiam czy iść w IPS czy w TN (konkretnie Asus PG278QR), bo boję się trochę mocnego BLB i glowa.

@premiero - nie chodzi mi o to żeby wydać jak najwięcej, ale 9900K + 2080 Ti + monitor G-Sync już robią grubo ponad 10k :( Jeśli pijesz konkretnie do chłodzenia, to może źle spisałem moje wymagania. Powinno być: 1. FPS'y 2. bezobsługowość (custom LC pewnie odpada) 3. cisza

Obudowa Meshify S2 Black Dark TG - o niej muszę trochę poczytać. Plusem jest to że jest trochę węższa i ponad 10cm niższa. Fast charge też się przyda, choć w be quiet jest ładowanie bezprzewodowe.

MX500 zamiast SU800? - wierzę na słowo i zmieniam konfigurację ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomsko82 TN to budżetowe rozwiązanie, niezależnie od drobnych minusów IPS zawsze lepiej wybrać to zamiast TN. Z obudową pomyśl może nad taką, żeby wstawić chłodzenie AIO na górę, podejrzewam, że we Fractalu nie da rady, bo oni mają niskie i długie obudowy. Można też naturalnie dać na przód, to moja osobista opinia, że lepiej na górę, a z przodu normalne wentylatory od obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę mało ramu jak za taką kasę...

Dnia 12.03.2019 o 15:03, Mario2k napisał:

CPU i9-9900K    Bez  chłodzenia  cieczą  Very  Bad  Idea  :(

coś pokroju d15 jeszcze dałby radę choć pewnie w obudowie big tower najlepiej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, grafika MSI Gaming X Trio jest niedostępna :( Poczekam jeszcze trochę, ale jeśli się nie pojawi w sklepach to wrócę MSI Duke. No chyba że polecacie coś innego zamiast Gaming X Trio?

@robertsup - czy są już jakieś gry które zbiżają się do 16GB zapotrzebowania na RAM? Ja nie słyszałem na razie o takich, ale w razie czego wciąż zostają mi dwa wolne sloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2019 o 09:06, tomsko82 napisał:

Niestety, grafika MSI Gaming X Trio jest niedostępna :( Poczekam jeszcze trochę, ale jeśli się nie pojawi w sklepach to wrócę MSI Duke. No chyba że polecacie coś innego zamiast Gaming X Trio?

@robertsup - czy są już jakieś gry które zbiżają się do 16GB zapotrzebowania na RAM? Ja nie słyszałem na razie o takich, ale w razie czego wciąż zostają mi dwa wolne sloty.

16gb ramu to mało jeśli chcesz postawić serwer pod bardziej wymagające gry obecnie do grania tylko dla siebie na razie jeszcze wystarczy ale musisz pamiętać ze lepiej obecnie kupić zestaw 2x16 niż 2x8 i później dokupywać następne 2x8 albo lepiej 2x16 a i zestaw 2x16 kupiony obecnie łatwiej będzie później sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...