Skocz do zawartości
soulburner

Który TV 58 - 65 cali? Dobry obraz, mniej ważny dźwięk, cena 3,5 K max

Rekomendowane odpowiedzi

Będę niedługo nabywał drogą kupna telewizor, jest ich jednak tak dużo, że ciężko cokolwiek wybrać - a wiadomo, że w sklepie się niewiele zobaczy w kwestii jakości obrazu.

Proszę zatem o pomoc Was. Warunki/oczekiwania:

- jak najtańszy ;) ale w granicach rozsądku. Nie stać mnie na OLEDa, ale też nie chcę jakiejś biedronkowej Manty. Powiedzmy, że z przedziału 3000 - 3500
- rozmiar matrycy - coś z przedziału 58 - 65 cali. Najchętniej bym brał 65, ale opcje mniejsze od tego rozmiaru bywają zauważalnie tańsze (nawet sporo poniżej 3k), więc biorę je pod uwagę
- najmniej interesują mnie wszelakie technologie upłynniające obraz, jakieś tysiące Hz i inne głupotki, bo prawdopodobnie je wyłączę, o ile się da ;) Głęboka czerń, jak najmniejsze widoczne przejścia w gradientach (wiem, że w tej cenie może nie być cudów, no ale jakoś to się może da wypośrodkować), "naturalne" kolory. Może zamiast matrycy IPS coś z VA?
- audio jest najmniej istotne, bo i tak podepnę wszystko pod jakiś zewnętrzny sprzęt nagłaśniający
- nie mam ulubionego producenta ;)
 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godny polecenia, aczkolwiek kosztuje ~3700zł jest Samsung 55" QE55Q6FNA.

Półka wyżej od proponowanego wyżej UE55NU8072. Korzystałem z 1 i 2, ale Q6FNA wg mnie znacznie lepszy obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie najlepiej 55", najlepsza jakość będzie. I jak najbardziej Samsung 8 generacja, mistrzowskie TV-ki. NU8072 lub tańszy NU8002, sferis ma go na promo za 3073,77 zł. Również odświeżanie 120 Hz, świetny smartTV, dobry HDR, równomierne podświetlenie.
Z 65 calowych tylko 7 gen Samsunga, z gorszym odświeżaniem matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...