Skocz do zawartości
wertpos

Parę pytań o upgrade cpu i mobo.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Postanowiłem że już czas na upgrade tego co mam.

Mój obecny pc:

i7 3770k @ 4,5ghz + thermalright hr02 macho bw

16gb ddr3

msi z77a-g45

corsair hx850i

corsair obsidian 750d

 

Znalazłem dość fajną ofertę i9 9900k + gigabyte gaming x + dysk m.2 1tb za 3000 zł, i mam kilka pytań co do tego.

 

Czy ta płyta główna będzie dobra pod i9? Jak z fazą zasilania biorąc pod uwagę to, że raczej nie będę kręcił procka, przynajmniej na początku.

Początkowo miałem też zmieniać chłodzenie na BeQuiet dark rock pro 4, jednak myślę żeby zostawić tego macho, będzie on dobrze chłodził i9? W obecnym komputerze na 3770k podkręconym do 4,5ghz przy 1,2v trzyma około 60 stopni w grach, i max 80-85 przy wypalaniu programami.

 

Czy polecicie coś innego może do ~4200zł (chodzi o cpu + mobo + ram i ewentualnie chłodzenie).

Na tym komputerze głównie gram, czasem coś streamuje, i amatorsko zajmuję się photoshopem i premiere. W niedalekiej przyszłości zamiast 1060, będzie 2080 albo 1080ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta dobra do kręcenia I5 , do I9 to się średnio nadaje .

Lepszym wyjściem jest kupno Asrocka Z390 Extreme 4 lub MSI MPG Z390 Pro Carbon tyle że to płyty za ponad 850 zł .

Do tego HyperX Predator 2x8GB DDR4 3333 mhz CL16 lub Patriot Viper 4 2x8GB DDR4 3400 mhz CL16 , ram jakieś 600 zł będzie kosztował , zostaje 250 zł na chłodzenie lub dołożenie do czegoś innego np. do Asrock Z390 Taichi

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z390 Extreme 4 tak samo jak Pro Carbon wypadają bardzo słabo przy Z390 Aorus Pro czy też Elite, które różnią się duperelami.

Do OC bardzo kiepska płyta, ale musiał byś zrobić mały research czy nie pociągnie tego procka na domyślnych ustawieniach, bo po co podkręcać takiego potworka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wertpos napisał:

Znalazłem dość fajną ofertę i9 9900k + gigabyte gaming x + dysk m.2 1tb za 3000 zł, i mam kilka pytań co do tego.

ale co się martwisz jak płyta się nie sprawdzi to ją sprzedajesz i kupujesz coś za tysiaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem po co i9 9900k, piszesz że głównie grasz, a i7 9700K nie bierzesz pod uwagę? W grach ma taką samą wydajność, a czasem nawet wyprzedza i9 (przez problemy z HT w niektórych grach, ale jednak :) ), a dodatkowo kosztuje ok. 500zł mniej.

Dodatkowo trzeba szybko w miarę wymienić GPU, bo będzie powodował ogromny bottleneck procesora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...