Skocz do zawartości
vlodek2532

Jakie chłodzenie CPU wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce wymienić chłodzenie na CPU. Mój "sprzęt":

Intel I5-6600K podkręcony do 4,4 GHz

MSI Z170A Gaming M3

G.SKILL Ripjaws V 16GB 3200MHz Black

be quiet! Pure Base 600

 

Zastanawiam się nad Fortis 3 lub Grandis 2. Wziąłbym bez problemu Grandisa ale boję się, że będzie kolidować z ramami (42mm wysokości). Ma ktoś może Grandisa w podobnej konfiguracji? Może coś innego do 200 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co prawda Grandisa, ale jak przełożysz wentylator z nad pamięci ram na drugą stronę, to wszystko powinno grać.

 

Tutaj jest w całkiem dobrej cenie: https://allegro.pl/oferta/chlodzenie-cooler-cpu-silentiumpc-grandis-2xfan-7849298298

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, leven napisał:

Nie mam co prawda Grandisa, ale jak przełożysz wentylator z nad pamięci ram na drugą stronę, to wszystko powinno grać.

Przypadkiem wpadłem na ten film i jak widać na podobnej konstrukcyjnie płycie radiator zachodzi lekko na pierwszy slot pamięci a podniesiony na maxa wentylator nie koliduje z dość wysokimi pamięciami. Chyba zdecyduje się na Grandisa.

11 minut temu, leven napisał:

Potrzebna faktura, także tylko nówka-funkiel wchodzi w grę

Edytowane przez vlodek2532

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też rozważyć AIO: https://allegro.pl/oferta/chlodzenie-wodne-procesora-deepcool-maelstrom-240t-7899350941

Wielkie wieże potrafią wygiąć płytę w banana, a to nie jest zdrowe dla wielowarstwowych płyt.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...