Skocz do zawartości
_Vip_

Zestaw komputerowy do gier dla guwniaka

Rekomendowane odpowiedzi

Ziomeczki, (choć pewnie nikt mnie już na tym forum nie pamięta, zatem zmieńcie sobie ziomeczków na Szanowne grono)

Juz troche zramolałem i nie do konca jestem na czasie w kwestiach sprzętu, więc pytam o radę. Młody na komunie wymyślił sobie nowego kompa do gier. Gra praktycznie w śmieci pokruju roblox czy tam minecraft, ale z wypiekami ogląda reklamy Forzy Horizon 4 więć chciałbym żeby sprzęt na troche starczył. Monitor ma 1080p i lepszego mu nie kupie. Do wydania max 5.5k pln. Wypłodziłem to co poniżej

Lista : https://www.x-kom.pl/lista/35989083t

Rozmawiałem z chłopakami z x-kom i maja wszystko po za grafą. Czas oczekiwania to równy miesiąć. Nie pali sie i moge poczekać. Słyszałem, że ten MSI jest mega cichy, a na tym mi zależy. 

Jak juz zerkneliście na zestaw to pewnie bardziej ogarnięci zauważą, że najważniejsze dla guwniaka są światełka i RGB być musi :) ...Czy jeśli zmienię grafę na Gigabyte Aurus Extreme 2060 to sterowania RGB z poziomu aplikacji MSI będzie działać ? 

Sprzęt absolutnie nie bedzie podkręcany. Mocna płyta jest wrzucona dla RGB i ewentualnej modernizacji za kilka lat w możliwie najmocniejszy procek jak 9400F bedzie zbyt mało wydajny do jego mało ambitnych gier. 

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/459598-zasilacz-do-komputera-be-quiet-600w-pure-power-11-cm.html

dołóż może do tego zasilacza

Co do płyty, strasznie się będzie marnować, ale rozumiem, że wybrałeś ją ze względu na RGB i WI-FI.

 

Ps. Skoro zależy Ci na cichej karcie, to po co brać tanie chłodzenie, które prawdopodobnie ciche nie będzie? Karty słychać nie będzie, a buczeć może będzie wentylator na procesorze. 

 

Dołóż do tego chłodzenia:

https://www.x-kom.pl/p/473108-chlodzenie-wodne-silentiumpc-navis-rgb-240.html

jeśli chcesz fajnego efektu i ciszy, o wiele lepiej będzie wyeksponowane oświetlenie w obudowie niż z klockiem na środku.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, _Vip_ napisał:

 Myślę, że się nawet nie spoci. 

Tu nie chodzi o to czy on się spoci, tylko, że to chiński import. Bardzo ostatnio  promowany przez importerów z Polski, szczególnie wśród "obiektywnych" youtuberów i portali którym wciskają sprzęt do "testów". Za 350 masz seasonica z 10 letnią gwarancją.Ale to twój wybór.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem testy tej Fery RGB i wszedzie twierdzą, że jest mega ciche. Może to nie demon wydajności ale tez taki jest zbyteczny do stockowego 9400F.

 

Kwestie zasilacze jeszcze przemyśle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Vero L2 / M2 (po prostu pół modularny) i FM2.

Każdy się sprawował bardzo dobrze z dosyć wymagającymi setupami. Napięcia mierzone multimetrem przez molex w normie (load/idle). Bardzo dobry sprzęt w tej cenie.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest syf, które od razu padnie, nikt tak nie twierdzi. Po prostu jeśli nie buduje się zestawu w którym liczy się każdy grosz, lepiej kupić jakiejś innej firmy z certyfikatem gold. Dysk SSD też każdy będzie działał, a jednak celuje się w te polecane.

 

Wysłane z mojego laptopa Lenovo przy użyciu klawiatury

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Pany, ja wiem, że to co wybrałem nie jest mega wysokich lotów, ale jakby tak zmieniać i tu dołożyć 100zł, tu 50zł to sprzęt za chwile wyjdzie nie 5.5k, a 6.5k pln, a i tak bedzie można do czegos dołożyć. Do zastosowań guwniaka nawet ten dysk Crucial P1, który wybrałem spełni swoja rolę w 100%. CO z tego, że jest mega wolny przy kopiowaniu dużej ilości danych jak ten komputer nigdy takich danych kopiował nie będzie, a w codziennej eksploatacji ogarnie temat wzorowo.

Zasilacz zostaje, bo lepszy jest zbyteczny. Chłodzenie wodne w przypadku tego cpu to też troche na wyrost, a Fera RGB niedość, że cicha, to i lepsza od box'a no i ma światełka, które dla młodego sa głównym wabikiem.

Wracając do mojego pytanie, które wszystcy olali sikiem prostym....czy jak wsadze RTXa 2060 od Aurusa, czy bede mógł nadal sterować całym podświetleniem komputera z aplikacji MSI ? (Mystic Light czy jak to tam sie zwie)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...