Skocz do zawartości
Nerus

[OC]I5-8600K + GIGABYTE Z390 AORUS ELITE-CF

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam zamiar podkręcić mojego procka do 5GHz jednak potrzebuję pomocy w tym zakresie bo aktualnie komputer działa niestabilnie.
Temperatury mam w granicach 59 stopni na CPU przy wypalaniu przez IntelBurnTest, testowałem ustawienie Core Ratio 50 z napięciem do 1.35 w tym Core Current Limit na 255 amp i TPD na 120, wszystko fajnie do puki nie odpaliłem Wieśka 3, kom mi wypluł bluescrin'a.
Pytanko ktoś robił kiedyś OC na tej płycie?

HWINFO64 - Temp.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kyranoth napisał:

8600K nie ma IHS'u.

A co jest?

2 godziny temu, kyranoth napisał:

Może być, że stabilne 5GHz jest poza zasięgiem Twojego egzemplarza :)

Może być :)

2 godziny temu, kyranoth napisał:

Zrób test OCCT i wklej log.

Chwile zajmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nerus seria 8-generacji ma gluta, 9 generacja ma lutowany odpromiennik, dlatego w 8 generacji dużo zależy od Twojego egzemplarza, niektóre osiągają bezproblemowo 5 GHz, niektóre przy tym taktowaniu są już niestabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mrcszyman 8 generacja ma gluta, a nie lutowany odpromiennik.

Jedyny sposób na luta, to zrobić go samemu lub kupić zmodyfikowany, ale traci się gwarancję.

 

@Firedash tak tak wiem, pospieszyłem się trochę i nie doprecyzowałem. w końcu każdy procesor ma IHS na rdzeniu...

Edytowane przez kyranoth
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2019 o 12:50, kyranoth napisał:

8600K nie ma IHS'u. Może być, że stabilne 5GHz jest poza zasięgiem Twojego egzemplarza :)

Zrób test OCCT i wklej log.

Trochę pomieszałeś pojęcia, ma IHS ale połączony z rdzeniem za pomocą gluta.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze, zacznij od OC na 48x (4,8 GHz), później idź w górę o 1x (cpu clock ratio).

Cpu Voltage na początek 1.35V.

Chwilowo wyłącz profil xmp dla pamięci.

CPu Vcore Load Line Calibration daj np 5.

Reset kompa i do dzieła z occt (bez avx) lub prime95 (small ffts). 30-45-60 min wystarczą. W lokacjach, gdzie wywaliło bluescreenem w Wiedźminie (np novigrad), pochodź dłuższą chwilę. Jak stabilnie, podnieś cpu ratio do 49x i tak dalej.

Gdy dojdziesz do granicy stabilności, możesz pobawić się w podwyższenie vcore (jeśli 1.35V to za mało przykładowo do 5 GHz) lub obniżenie cpu voltage (dla zmniejszenia temperatur i poboru prądu) oraz włącz profil xmp - jest pewna mała szansa, że tym razem nie zaskoczą, ale bez nerwów :)

 

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...