Skocz do zawartości
roqqal

Zestaw dla siostrzyczki do 4k PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam speców,

Od dłuższego czasu nie siedzę w temacie, wszędzie gotowe zestawy, purepc, liptony i inne takie.

Planuję złożyć dla nastolatki kompa od podstaw, młoda nie zna się na tym kompletnie, ale na kilkuletnim lapku to co chwilę ma pokaz slajdów w jakiś simsach czy innych fortnitach.
Mimo że siostra po gimbazjum ucieka do większego miasta to w domu chce mieć stacjonarkę, więc trzeba jakąś jej złożyć.

Póki co wzorowałem się na tych gotowych zestawach i mam to: 
zestaw 4k pln

Tutaj rozpiska z odnośnikami:
Intel i5-9400F 2.90GHz 9MB BOX - 779,00 zł
ASRock Z370 Pro4 - 449,00 zł
Gainward GeForce RTX 2060 Phoenix G S 6GB GDDR6 - 1 689,00 zł
G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB) - 409,00 zł
Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500 - 309,00 zł
SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze - 239,00 zł
Buda SilentiumPC Signum SG1 TG - 169,00 zł
 

Jedyne co mnie boli to tylko 500gb miejsca, ale to zawsze można rozszerzyć.
Jak wspomniałem młoda się nie zna, więc myślę że obudowa z szybą nawet nie jest potrzebna, ale cena dobra, żal nie brać.
Nic nie będzie podkręcane więc boxowe chłodzenie powinno dać radę.
Rozdziałka max 1080, chyba że kiedyś w dalszej przyszłości będzie jakieś 2k.

Nie wiem co więcej pisać. Co myślicie? Szukać lepszych cen? Coś pozmieniać? A może jak bez overclocka to jakieś miniATX xD?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procesora wystarczy tańsza płyta na B360, trzeba także pamiętać o upgrade biosu dla Intel 9gen.

Poszukaj także w innych sklepach bo ten jest dość drogi. Emag,Proline czy choćby  Gral, na tym ostatnim mają mniejszy wybór ale trochę lepsze ceny.Fajne promocje bywają także w Sferis.

Edytowane przez B@nita
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Firedash napisał:

Ps. Ona chociaż gra w jakieś gry AAA?

Aktualnie nie jest w stanie, ale taki jest zamiar tego zestawu, może nie ogra każdej nowości, ale jakaś forza czy tomb raider będzie grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=475530

A może taki zestaw na Ryzenie 2600, podkręcony do wartości droższego 2600X jest lepszy wydajnościowo od 9400f, ponadto 2x więcej wątków.

Zapomniałem do tego jeszcze dołożyć dysku SSD, aczkolwiek Crucial MX500 to bardzo dobry wybór przy takim budżecie.

 

Akurat zamknie się przy niecałych 4000zł :)

Edytowane przez kyranoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kyranoth napisał:

jest lepszy wydajnościowo od 9400f, ponadto 2x więcej wątków.

Zapomniałem do tego jeszcze dołożyć dysku SSD,

Ale chyba nie w grach....do tego bardziej prądożerny i zapomniałeś jeszcze dodać lepsze chłodzenie wymagane do oc tego procesora.

I siostrzyczka raczej nie będzie bawić się w oc...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@B@nita

W grach taka sama wydajność, a w multimedialnych zastosowaniach lepsza, więc nie widzę tutaj problemu.

Owszem, trochę bardziej prądożerny, ale z tym chłodzeniem bym nie przesadzał, sam podkręcałem bezproblemowo 2600 na boxowym chłodzeniu do taktowania wersji 2600X bez znaczącego wzrostu temperatur i przy pełnej stabilności procesora.

Ważne tylko by dać pastę termoprzewodzącą lepszą niż najtańsze silentiumpc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC odpada tak jak było napisano w 1szym poście, więc chyba 9400f to najlepszy wybór. Sam posiadam wiekowego 3570k i wiem jak OC może podciągnąć osiągi, ale w tym wypadku wole zostać przy fabrycznych osiągach

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kyranoth napisał:

@B@nita

W grach taka sama wydajność, a w multimedialnych zastosowaniach lepsza, więc nie widzę tutaj problemu.

Owszem, trochę bardziej prądożerny, ale z tym chłodzeniem bym nie przesadzał, sam podkręcałem bezproblemowo 2600 na boxowym chłodzeniu do taktowania wersji 2600X bez znaczącego wzrostu temperatur i przy pełnej stabilności procesora.

 

Testy w grach na ppc co innego pokazują.

A boxowe chłodzenie według wielu opinii daje się we znaki nawet bez oc.

roqqal@, przy zakupie warto spojrzeć na model procka który ma lutowaną czapke, wersja z glutem ma wklęsłe narożniki.Nawet nie trzeba rozpakowywać.

Edytowane przez B@nita
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, B@nita napisał:

roqqal@, przy zakupie warto spojrzeć na model procka który ma lutowaną czapke, wersja z glutem ma wklęsłe narożniki.Nawet nie trzeba rozpakowywać.

https://www.purepc.pl/procesory/intel_core_i59400f_procesor_dostepny_w_wersjach_z_roznym_ihs

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen i gry to obecnie średnie połączenie , jak Intel był drogi to było to jeszcze OK bo był tańszy .

Teraz kiedy cena I5 9400F + płyta na B360 wyjdzie taniej niż R5 2600 + płyta na B450 , I5 + ww. Asrock wyjdzie ~80 zł więcej niż R5 + płyta MSI B450

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...