Skocz do zawartości
Colinovsky

IPS, Full HD, ~24", karta z DVI - za około 400-600 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję monitora, który sprosta specyficznym wymaganiom. Otóż posiadam kartę graficzną tylko z wejściem DVI i pod nią chcę podłączać monitor. Nie wykluczam wymiany karty w przyszłości, ale raczej nie prędko, więc musi być to na DVI na ten moment. Ewentualnie przez jakąś przejściówkę, ale musi być na DVI aktualnie.

Wymagania:

  • około 24 cale
  • Full HD 16:9
  • matryca IPS
  • może coś z większą ilością niż 60Hz i z Freesync? O ile DVI Dual link w ogóle to obsługuje...
  • cena w granicach 400-600, im mniej tym lepiej, ale jeśli warto mogę trochę dopłacić

Da radę znaleźć coś takiego? No i jeszcze prosiłbym o odpowiedź na temat tych 60+Hz oraz Freesync przy podpinaniu pod DVI. Posiadam kartę RX 470 w wersji mining, stąd tylko złącze DVI wchodzi w grę.

Liczę, że pomożecie coś wybrać ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez Colinovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Acera, który ma bardzo fajne matryce.

https://www.morele.net/monitor-acer-nitro-vg240ybmiix-um-qv0ee-001-4585410/

Edit.

Aczkolwiek w przypadku tej promocji na LG, nie wiem czy jest sens dopłacać, bo parametry techniczne są takie same :) 

Edytowane przez kyranoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety żadne z wymienionych nie posiadają DVI, a pod DVI muszę podłączyć ten monitor do komputera. Czy w wypadku podpięcia do DVI przez jakąś przejściówkę lub kabel HDMI->DVI będę miał 75 Hz oraz działający Freesync?

 

Edit: Doczytałem, że dual link da radę powyżej 60Hz w FHD. Niestety nie widzę nigdzie przejściówek HDMI->DVI Dual Link, jedynie na Single. Ale znalazłem Display Port->DVI Dual Link. Czy coś takiego da radę? Ewentualnie liczę, że doradzicie coś innego, żeby jednak te 75Hz i Freesync przesłać na mojego RX 470 z jednym złączem DVI.

Edit 2: Najlepiej jeśli znalazłoby się wszystko w sklepie x-kom, bo mam na miejscu i jestem w stanie wziąć sprzęt "do testów" żeby sprawdzić czy wszystko działa jak należy, a jeśli nie, to zwrócić. To tak na wszelki wypadek jakby coś miało nie działać tak jak trzeba.

Edytowane przez Colinovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii mogę spróbować takiego zestawu:

https://www.x-kom.pl/p/429646-monitor-led-22---23-9-aoc-24v2q-czarny.html

https://www.x-kom.pl/p/163205-kabel-displayport-gembird-displayport-m-dvi-d-18m-czarny.html

Wziąć i sprawdzić czy zadziała. Monitor ma 75 Hz i Freesync oraz Display Port, kabel podłączyłbym w oczywisty sposób, czyli DVI do Radeona, DP do monitora. Tylko czy jestem w jakikolwiek sposób w stanie sprawdzić czy na pewno mam 75 Hz i czy Freesync działa? Będzie to w jakiś sposób wyświetlone, np. informacja o tym, że Freesync nie zadziała? Bo co do 75 Hz to chyba po prostu nie uda się ustawić takiej opcji przy wyborze rozdzielczości, o ile dobrze kojarzę?

Edit: Dowiedziałem się od sprzedawców xkomu, że kabel puści 75Hz, ale nie są pewni co do Freesynca. Mogę zakupić jakiś monitor i kabel i ewentualnie oddać do 14 dni. Warunek jest taki, że trzeba by znaleźć coś w xkomie, bo mam akurat na miejscu. Jakieś propozycje co tam ciekawego mają? ~24", IPS, Freesync z Display Portem w cenie 400-600? ;) 

Edytowane przez Colinovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proponowany wyżej LG? Jest w promocji za 450, a to znacznie bardziej atrakcyjna cena. Co powiesz o tym? Również ma display port.

Edit: chodzi głównie o to, że ani Vesy, ani regulacji wysokości, ani Pivota pewnie nigdy nie wykorzystam, bo nie czuję potrzeby ani nie mam możliwości (nawet nie chciałbym) mocowania na ścianie. Jedyne co się liczy to obraz, dostępne porty, częstotliwość odświeżania, Freesync. Głośniki również niepotrzebne, na pewno te z monitora nie zagrają lepiej niż to, co posiadam. Więc czy jest sens dopłacać względem tego LG do choćby wymienionego wyżej Acera?

Edytowane przez Colinovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...