Skocz do zawartości
aviox

Monitor IPS do 1300 zł - do pracy dla programisty

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

 

szukam dla siebie monitora do pracy programisty. Proszę o pomoc w jego doborze.

 

Wymagania: 

 

Rodzaj matrycy: IPS lub IPS-type

Budżet: do 1300 zł

Rozmiar matrycy: 23"-25"

Zdrowy dla oczu (nie musi być koniecznie z technologią Flicker-free; wystarczy informacja jak wygląda sprawa PWM)

Cienkie ramki

Proporcje: 16:9 lub 16:10 (ta druga wydaje mi się właściwsza)

Najchętniej wsparcie dla Daisy Chaining przez DisplayPort (planuję kupić dwa takie same panele)

Najchętniej skalibrowany fabrycznie

 

Po przejrzeniu recenzji na portalach o monitorach zainteresowałem się monitorami Dell U2417H oraz Dell U2415 (ten drugi preferowałbym ze względu na proporcje 16:10, tylko czy monitor z 2014 roku to doby wybór?). Recenzji modelów z serii UltraSharp z roku 2018 tj. Dell U2419H / Dell U2419HC nie znalazłem, dlatego wolę je odrzucić.

 

Co możecie polecić? Co sądzicie o tych Dell'ach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do programowania (sam programuję w Visual Studio) to może DELL U2518D (25", IPS, choć rozdzielczość to tylko 2560x1440). Visual Studio i inne współczesne, przyzwoite środowiska programistyczne, dobrze się skalują, więc po skalowaniu będziesz miał duże elementy interface (np. czcionki), a ostrość i gładkość czcionek będzie wyraźnie lepsza niż na 24" 1920x1200, a o 24" 1920x1080 nawet nie wspominając.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kyle napisał:

Do programowania (sam programuję w Visual Studio) to może DELL U2518D (25", IPS, choć rozdzielczość to tylko 2560x1440). Visual Studio i inne współczesne, przyzwoite środowiska programistyczne, dobrze się skalują, więc po skalowaniu będziesz miał duże elementy interface (np. czcionki), a ostrość i gładkość czcionek będzie wyraźnie lepsza niż na 24" 1920x1200, a o 24" 1920x1080 nawet nie wspominając.

Dzięki za propozycję.

W pracy działam na FullHD i szczerze mówiąc nie razi mnie to jakoś. Nigdy nie zauważyłem braku kilku dodatkowych ppi. Z kolei ten WQXGA wydaje mi się skalować wyświetlane rzeczy do zbyt małych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...