Skocz do zawartości
skizzoo

I5 2500k i upgrade gpu do 700 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak, wiem, że tytuł może delikatnie zwodzić, ale chodzi mi o upgrade GPU. Planowałem zrobić upgrade całego kompa, ale zważywszy na fakt, że nie gram aż tak dużo to jest mi on zbędny. Stwierdziłem, że na ten moment lepsza karta wystarczy. Obecnie śmigam na i5 2500k, 16gb ddr3, z77a-g45, a do tego GTX 1050 2gb. Zamysł karty do 700 zł wpadł mi patrząc na karty RX 570, GTX 970 lub 980 i to są moje obecne typy. Zasilacz, który posiadam i tak pójdzie do wymiany na SPC Supremo FM2 modularny. Zastanawia mnie jednak fakt, czy warto inwestować w 970, które jest nie dużo słabsze od 980, ale z drugiej strony jest nowy RX 570. Co polecicie w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo RX 570 git jest. Po taniości można polecieć z MSI, ale jak chcesz coś cichszego i chłodniejszego to Gigabyte https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/y0kGe0LdDN 

No i do RX'ów dostajesz teraz gierki ;) https://www.komputronik.pl/lp/amd-3-gry/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO 700zł to jedyne sensowne to RX 570. W starsze karty Nvidii bym nie inwestował z uwagi na to, że zwalniają z czasem. Radeony za to przyspieszają z czasem ;)

Minus RX-ów jest taki, że biorą jednak więcej prądu. RX 570 sporo więcej jak GTX 1050 2GB.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, barwniak napisał:

DO 700zł to jedyne sensowne to RX 570. W starsze karty Nvidii bym nie inwestował z uwagi na to, że zwalniają z czasem. Radeony za to przyspieszają z czasem ;)

Minus RX-ów jest taki, że biorą jednak więcej prądu. RX 570 sporo więcej jak GTX 1050 2GB.

https://ithardware.pl/testyirecenzje/czy_nvidia_obniza_wydajnosc_starszych_kart_graficznych_odc_2_maxwell_v2-7927-2.html

https://ithardware.pl/testyirecenzje/czy_nvidia_obniza_wydajnosc_starszych_kart_graficznych_odc_3_kepler-8591-1.html

 

Cytat

Rezultaty uzyskane na karcie GeForce GTX 780 (Kepler) okazały się całkiem interesujące, wskazując na zauważalny zysk wydajnościowy nowszych sterowników. Jeżeli więc dawno ich nie aktualizowaliście, warto to zrobić.

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, skizzoo napisał:

Rozumiem. A jeżeli uznałbym, że poczekam do końca roku z tym albo do świąt Bożego Narodzenia to jakie karty myślicie, że mogą być w tym przedziale cenowym wtedy? RX 580?

Pytaj wtedy, nikt nie jest wróżką. Na dziś do 700zł RX570.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, leven napisał:

Można ale trzeba uważać żeby się nie naciąć na kartę z koparkowym BIOS'em albo która jest przegrzana. Wiadomo jeśli już to zawsze jest gwarancja, ale raczej nie po to się prawie nową kartę kupuje, żeby potem się szwendać po serwisach, czy odsyłać na gwarancję kartę i czekać 1-2 miesiące :V 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie 1060 są mało awaryjne i raczej do koparek rzadko  stosowane.

Sam mam kartę, do której wgrałem bios od wersji Extreme i teraz jest czytana jako Aorus z boostem 2025mhz/9000mhz.

Niczego nie trzeba podkręcać.

A ludzie i tak w AF lub innych programach podnoszą taktowania.

Tylko ja nie kopię walut, jedynie gram w 1080p.

W sumie to już zależy od samego kupującego, bo 570/580 są porównywalne do 1060 6GB, jedynie mają wyższe temperatury i pobór mocy.            

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, leven napisał:

Ogólnie 1060 są mało awaryjne i raczej do koparek rzadko  stosowane.

Przecież nawet gdy w jakimś stopniu poprawiła się dostępnośc RX'ów ludzie ciągle kupowali multum GTX 1060 do kopania bo po prostu były tańsze, i bardziej opłacalne, od takich GTX 1070 w przypadku większości kryptowalut :V 

Edytowane przez Wonder Boi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuję za odpowiedzi. Przepraszam, że dopiero odpisuję, ale po prostu zapomniałem o tym poście w natłoku spraw osobistych. 

Postanowiłem, że nie będę zmieniał zasilacza i jak do tej pory nic nie kupiłem. Mój zasilacz to Thermaltake TR2 450W, ktory na 12v robi max 408W. Sprawdzałem na partpicker itp stronach, że nie wszystkie modele GTX 970 jestem w stanie tak wsadzić z racji TDP, ale pomyślałem o GTX 1060 6gb, którego pobór to max 120w, zaś obecnie mam 1050 2gb z jakimś 75w. 1060 6gb nie dosyć, że mniej tdp, niewiele droższe, a lekko mocniejsze. Taki Sekiro, którego dzisiaj sprawdzałem, wręcz domaga się dodatkowej mocy, aby utrzymać stałe 60 fps na wysokich, czy chociażby średnich. Boje się, że zasilacz nie wyrobi i zostanę z kiszką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, skizzoo napisał:

Witam. Dziękuję za odpowiedzi. Przepraszam, że dopiero odpisuję, ale po prostu zapomniałem o tym poście w natłoku spraw osobistych. 

Postanowiłem, że nie będę zmieniał zasilacza i jak do tej pory nic nie kupiłem. Mój zasilacz to Thermaltake TR2 450W, ktory na 12v robi max 408W. Sprawdzałem na partpicker itp stronach, że nie wszystkie modele GTX 970 jestem w stanie tak wsadzić z racji TDP, ale pomyślałem o GTX 1060 6gb, którego pobór to max 120w, zaś obecnie mam 1050 2gb z jakimś 75w. 1060 6gb nie dosyć, że mniej tdp, niewiele droższe, a lekko mocniejsze. Taki Sekiro, którego dzisiaj sprawdzałem, wręcz domaga się dodatkowej mocy, aby utrzymać stałe 60 fps na wysokich, czy chociażby średnich. Boje się, że zasilacz nie wyrobi i zostanę z kiszką...

TDP niekoniecznie oznacza ilość "watów", twój procek w połączeniu z kartą GTX 1060 będzie ciągnął 330W pod maksymalnym obciążeniem (bez wliczania dysków, napędów i dodatkowych kart rozszerzeń). Ogółem dozbieraj trochę i kup GTXa 1660 (rdzeń Turing). Ewentualnie możesz kupić RXa 580 8GB za 600zl z gwarancją 12 miesięcy:

https://www.intexpc.pl/p/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-580-gts-pci-e-8gb-gddr5-256bit-outlet-661286

Trochę dołożysz do tej 100 co zostanie i kupisz nowy zasilacz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli mówimy o wrzuceniu gpu, które nie będzie wymagało zasilacza, to 1060 6gb wystarczy? Nie napalam się na bóg wie co, ale choćby w takim Sekiro miec stałe 60 na medium, bo teraz tego nie osiągam w 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 700zł i sprzedasz swoją aktualną kartę to może starczy ci na 1660 :) tu masz różnice. Nowsza karta powinna spokojnie pójść na tym 450W, który masz. No i nie narażasz się na "pokoparkowy' syf :) bo kupujesz kartę ze sklepu na długiej gwarancji.

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1660-vs-Nvidia-GTX-1060-6GB/4038vs3639

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest na gniazdku. To nie jest co daje zasilacz do podzespołów.
Mój Ryzen 1700 na 3.7@1.18V + z podkręconym 1070 do 2.038Ghz@1.050V. Z 3 dyskami twardymi, SSD 5 wentylami (5V). Wcina jakieś 380W z gniazdka pod 100% obciążeniem CPU (zpuz) i GPU (furmark). Całość jest podłączona aktualnie do 10 letniej Lepy W450 która ma 360W na obwodzie 12V. 

Przeliczając po sprawności zasilacza ~84%. To wychodzi, że te podzespoły biorą jakieś 320W.
Nawet Vero L2 500W ma opór zapasu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowił mnie pomysł GTX 1070, który co prawda jest droższy o te 200-300 zł, mocniejszy od 1660. Skoro i tak muszę kupić nowy zasilacz, a postawiłem (nie finalnie) na L2 Vero 600W, to może warto pokusić się o mocniejsze gpu, które później mogę śmiało przepiąć do nowego PC, jeżeli takowy zakupię. Obawiam się tylko bottlenecku na 2500k, który w bardziej CPU intensywnych grach będzie widoczny. Może nie jakoś specjalnie podczas zwykłego grania, ale monitorując dane z Afterburnera to będzie widać. Jednak kto to robi podczas grania cały czas? Nikt raczej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...