Skocz do zawartości
Toomek122

MSI B450 Gaming Plus długie ładowanie Biosu ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem PC :

MSI B450 Gaming Plus

Ryzen 5 2600

G.SKILL 2x8GB 3000MHz Aegis CL16

Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold

Gtx 750 ti 2gb

Adata SP920 128gb

I mam taki problem że zanim pojawi się logo msi upływa 10-12s co może być przyczyną ? czy tak ma byc ? 

Po odpaleniu PC świeci się przez chwilę kontrolka CPU następnie gaśnie i delikatnie zmieniają się obroty na wentylatorze cpu i zapala się kontrolka VGA i świeci dłuższą chwile i  po zgaścieci odpala się ekran startowy msi. Nagrałem filmik jak te kontrolki świecą https://youtu.be/Sl4AeDd5_TI

Co próbowałem : odłączałem dyski , odłączałem praktycznie wszystko od komputera oprócz wyjścia na monitor i zasilania psu , przywracałem bios do fabrycznych oraz wgrałem nowszą wersję 7B86v15 , próbowałem na pojedynczej kości pamięci i nic nie dawało rezultatów 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie jak sprawdzało mi zewnętrzne dyski podłączone pod USB i sprzęt. Można było to wyłączyć w biosie ale nie pamiętam nazwy funkcji. Poszukałbym też Fast boot które pomija sprawdzanie pamięci na starcie. W niektórych biosach masz też ustawienia pauzy przy botowaniu. Sam dopiero co nabyłem MSI Bazooka V2 więc bliźniaczą płytę na B450 i posadziłem na niej ryzena 2600 i przyznam że botuje się dość długo ale nie trwa to 12 sekund. U mnie siedzi na niej GTX 1060.
Ostatnie co zostanie to podmianka grafiki na inną i sprawdzenie czy ona nie jest przyczyną...
Wyłącz też ekran MSI (o ile masz taką możliwość bo w niektórych biosach nie jest to problemem) wtedy zamiast loga widzisz więcej i komunikaty co w danym momencie robi komp. Może szybciej wychwycisz w czym rzecz..

 

Edytowane przez bahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...