Skocz do zawartości
1976p

Modernizacja komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w tej chwili dość wiekowy już komputer:

i5 3470

16GB RAM

Radeon 7850 2GB.

Gram w rozdzielczości 1680x1050. Zamierzam wymienić najpierw kartę graficzną, a za jakiś czas resztę platformy na Ryzen. W tej chwili zastanawiam się nad 1660 / 1660 Ti / 2060 - z naciskiem na tę drugą opcję. Liczę się z tym, że nawet 1660Ti będzie dawać bottleneck, ale - jak wspomniałem - docelowo zmodernizuję również resztę zestawu. Proszę o poradę dotyczącą wyboru karty - zależy mi na jej cichej pracy, stąd modele z jednym wentylatorem chyba odrzucę. Oczywiście cena również gra rolę - wolałbym wydać w miarę rozsądną kwotę... Cały czas kusi mnie 2060, ale chyba do obecnej konfiguracji nie ma większego sensu kupiwanie takiej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy kiedy będziesz zmieniał resztę.

Do Ryzena gtx 2060 będzie ok. Dla i5 3470 gtx1660ti będzie ok, lepsze/wydajniejsze karty będą się nudzić. Jeśli będziesz zmieniał całą platformę w niedalekiej przyszłości można pomyśleć o GTX2060, ale jeśli np pod koniec roku to warto zastanowić się czy jest sens kupować teraz GTX2060- są dosyć krótko na rynku a i ceny są "świeże". 

Podciągnij tego i5-3470  do 4.0GHz (jeśli twoja płyta na to pozwala).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sądzę, że 1660Ti będzie najlepszym wyborem. Kłopot tylko z wybraniem konkretnego modelu. Zależy mi na ciszy - delikatny szum mi nie przeszkadza, byleby karta nie wyła jak odkurzacz. Myślałem o modelu Palita:

https://www.ceneo.pl/76775979

Według testu na guru3d.com, jest dość cicha pomimo tylko jednego wentylatora.No i ma złącze DVI, co jest dla mnie ważne, bo mój monitor nie ma HDMI...

Co do bottlenecku - może zamiana procesora na I7 3 generacji (4 rdzenie, 8 wątków) zrobi różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego procesora dobrym wyborem będzie: https://www.x-kom.pl/p/480236-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6.html

Jednak, jeśli planujesz upgrade procesora, może warto dołożyć do serii RTX 2060 https://www.x-kom.pl/szukaj?q=RTX_2060  

W tym roku kupisz: 
- nowa płyta główna do AMD https://www.x-kom.pl/szukaj?q=440977%2B441257 
- 8 GB RAM i później dodatkowe 8 GB, aby mieć 2x8 GB 
- dowolny procesor Ryzen na AM4 - podstawka AM4 ma dostawać nowe procesory jeszcze przez kilka lat, więc RTX 2060 wytrzyma jeszcze jeden nowszy procesor za 2-3 lata 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co wymieniłeś bralbym RTX2060, jeżeli jesteś w stanie tyle wyłożyć. Oczywiście zakladajac, że będziesz chciał ten konfig dalej rozbudowywać w przyszłości. W komputerach zawsze coś jest wąskim gardłem, zależy jakie warunki testowe stworzysz. Lepsza grafika zapewni ci, że z jej powodu nie będziesz miał dropów a w wielu produkcjach będziesz mógł bardzo wysokie ustawienia wybrać, bo nie są w nich wymagane mocne CPU (np. Resident Evil 2 głównie na GPU siedzi). Przy mocniejszej grafice teraz nie będziesz mial w przyszłości kolejnego dylematu, czy brać taki CPU, czy wolniejszy bo w wielu grach GPU znowu nie pozwoli rozwinąć skrzydeł. Nawet jak teraz będziesz miał GPU ograniczone przez CPU to będzie ono z tego powodu brało mniej prądu i ciszej pracowało. Tak mi się wydaje będzie lepiej niż brać teraz słabsza kartę i później odsprzedając też zawsze coś stracisz. Najlepiej się według mnie wychodzi stopniowo upgrejdujac sprzęt niż raz na 4 lata wywalać 8k za średni sprzęt bo ceny za podzespoły są cały czas windowane i za to co kiedyś można było kupić bardzo mocny komputer, teraz kupisz średni. Jak patrzę na te zestawy za 20k to się łapie za głowę bo za tyle pieniędzy to bym się spodziewał kosmosu jakiegoś a w tych czasach są to tylko bardzo dobre maszyny. (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...